banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7532
mod_vvisit_counterWczoraj11344
mod_vvisit_counterTydzień7532
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95372
mod_vvisit_counterMiesiąc102904
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc403011
mod_vvisit_counterOd początku16756946

Aktualnie: gości 132, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.215.182.36
 , 
Dzisiaj: 08 Gru, 2019
perspektywy
Czytać każdy może PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 19 listopada 2019 13:46 ; Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 14:19

Czytać każdy może

IVC13 listopada...deszczowy dzień... Młodzież z klasy IV Ct ten dzień wypełniła kulturą. Rozpoczęliśmy odwiedzinami w Miejskiej Bibliotece, gdzie oprócz wystawy dyplomowej, studentki opolskiego Insytytu Sztuki Marii Białek, dowiedzieliśmy się jak korzystać z księgozbioru poprzez nowoczesne techniki udostępniania. Dzięki aplikacji Woblik udostępniono nam najnowsze tytuły wydawnictw literatury beletrystycznej. Odwiedziliśmy mediatekę gdzie możliwe jest korzystanie z zasobów cyfrowych biblioteki. Nowoczesna i dobrze wyposażona zachęca do kolejnych odwiedzin. Co ciakawe Opolszczyzna ma bardzo wysoki wynik czytenictwa bo około 30%...a więc czytajmy. Po przygodzie bibliotecznej udaliśmy się do kina aby obejrzeć film "Ukryta gra", który oprócz przyjemności dostarczył nam wiedzy historycznej, politologicznej oraz z języka polskiego.


Małgorzata Pacion - bibliotekarka

 
Tartan, oset i jednorożec. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 18 listopada 2019 13:36 ; Poprawiony: wtorek, 19 listopada 2019 09:48

Tartan, oset i jednorożec.

TArtanPowyższy tytuł,  to wbrew  pozorom nie jest zbiór przypadkowo dobranych  słów, lecz grupa wyrazów, która powinna się jednoznacznie kojarzyć ze Szkocją, a  to Szkocja właśnie  była tematem lekcji bibliotecznej,  w której wzięła udział klasa II D.

Podczas spotkania w bibliotece poznaliśmy historię, kulturę oraz obyczaje panujące w Szkocji oraz mieliśmy okazję posłuchać trudnego szkockiego akcentu w wykonaniu rodzimych mieszkańców tej części Europy.

 Łatwo nie było, ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, że szkocki akcent bywa  przyczyną problemów dla samych Szkotów chociażby jeżeli chodzi o  obsługę urządzeń sterowanych głosem. Urządzenia te w wielu przypadkach odmawiają posłuszeństwa tak jak to było w komediowym szkeczu, który mieliśmy okazję obejrzeć, w którym dwóch Szkotów nie potrafiło uruchomić windy  sterowanej  głosem właśnie.

Więcej…
 
W Mechaniczniaku znowu polała się krew! PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 15 listopada 2019 12:44

W Mechaniczniaku znowu polała się krew!

Krew Akcje krwiodawstwa na stałe wpisały się już w życie Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Pierwsza w tym roku szkolnym akcja poprzedzona była prelekcją p. Moniki Feret, z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, która 5 listopada 2019 r. /wtorek/ przybliżyła uczniom klas: 3ASt, 3Ct, 3Mt - zagadnienia związane z tym szlachetnym przedsięwzięciem. „Twoja krew – moje życie” – to hasło towarzyszyło nam w trakcie całej prelekcji. Wykład p. Feret, wzbogacony o prezentację multimedialną oraz krótki spot reklamowy, przybliżył nam pokrótce w jaki sposób przygotować się do poboru krwi.

 

Więcej…
 
Pierwszaki w Londynie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 12 listopada 2019 14:32 ; Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 14:40

Pierwszaki w Londynie.

bibliotekaNa razie oczywiście tylko wirtualnie, dzięki lekcji bibliotecznej w Bibliotece Wojewódzkiej  o stolicy Wielkiej Brytanii, ale kto wie? Może niedługo będziemy mogli tam osobiście pojechać i na własne oczy zobaczyć The Tower of London lub usłyszeć dźwięki Big Bena. Tymczasem wraz z klasami IDp oraz IDg  mogliśmy podziwiać te i inne atrakcje turystyczne Londynu dzięki naszej przewodniczce pani Magdzie, która z ogromnym zaangażowaniem i zapałem "oprowadzała" nas po różnych zakątkach Londynu, nawiązując do historii jego powstania oraz tragicznych wydarzeń z 1666 roku, w wyniku, których została zniszczona ponad połowa tej wspaniałej metropolii. Dowiedzieliśmy się również w ilu pokojach " sypia" królowa oraz dlaczego budki telefoniczne, które nadal można zobaczyć w Londynie, są czerwone. Wiemy też, że po Londynie najlepiej i najszybciej można  przemieszczać się metrem, które jest jednym z  najstarszych w Europie, a  przez Londyńczyków jest nazywane  The Tube.  

Więcej…
 
Ślubowanie uczniów klas pierwszych – Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 06 listopada 2019 12:38 ; Poprawiony: czwartek, 07 listopada 2019 14:09

Ślubowanie uczniów klas pierwszych – Dzień Patrona

ŚlubowanieŚlubowanie uczniów klas pierwszych to wyjątkowa i ważna uroczystość w kalendarzu imprez szkolnych. We środę i czwartek, 30 i 31 października br., uczennice i uczniowie klas pierwszych stali się oficjalnie częścią szkolnej społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.

Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a w auli rozbrzmiało trzykrotnie chóralne „Ślubujemy” głos zabrał Dyrektor Bogusław Januszko. W przemówieniu skierowanym do naszych najmłodszych kolegów, podkreślił, że nauka jaką podjęli będzie miała ogromny wpływ na ich dalsze losy i karierę. Dyrektor odniósł się także do patrona naszego technikum - rotmistrza Witolda Pileckiego i jego niezłomnej i bohaterskiej postawy jako wzoru do naśladowania. Ceremonia ślubowania to także Święto Patrona Szkoły.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 406