banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7081
mod_vvisit_counterWczoraj11344
mod_vvisit_counterTydzień7081
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95372
mod_vvisit_counterMiesiąc102453
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc403011
mod_vvisit_counterOd początku16756495

Aktualnie: gości 133, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.215.182.36
 , 
Dzisiaj: 08 Gru, 2019
perspektywy
Marek Hudasch stypendystą Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 06 listopada 2019 09:25 ; Poprawiony: środa, 06 listopada 2019 20:39

Marek Hudasch stypendystą Prezesa Rady Ministrów

na rok szkolny 2019/2020

Marek HudaschW dniu 30 października 2019 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu odbyła się Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

W uroczystej gali udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, uniwersyteckich oraz dyrektorzy, nauczyciele i rodzice. Stypendyści dyplomy odbierali z rąk Pana Adriana Czubaka – Wojewody Opolskiego oraz Pana Michała Sieka – Opolskiego Kuratora Oświaty. W gronie stypendystów z naszej szkoły znalazł się Marek Hudash z klasy 2Dt - technik pojazdów samochodowych dzięki uzyskanym w poprzednim roku szkolnym wysokim wynikom w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy.

Więcej…
 
Rozmawialiśmy z Agnieszką Osiecką i zaśpiewaliśmy na scenie amfiteatru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 04 listopada 2019 13:10 ; Poprawiony: środa, 06 listopada 2019 10:09

Rozmawialiśmy z Agnieszką Osiecką i zaśpiewaliśmy na scenie amfiteatru

I Mp25 października 2019 r. klasa I Mp wraz z opiekunami p. Ewą Panas i p. Bożeną Kantorską opuściła mury szkoły aby zwiedzić miasto Opole.

Wstępem do zwiedzania była projekcja filmu „Odkryj Opole” i już wiedzieliśmy, jaki obierzemy kierunek. Na początku usłyszeliśmy historię „Kasprowiczówki”, budynku szkoły, w której niegdyś uczył się sam Jan Kasprowicz. Barokowa kapliczka stojąca przy szkole swoją historią bardzo nas zaciekawiła i odtąd będziemy inaczej ją postrzegać.

Swoje kroki skierowaliśmy ku Zamku Górnemu, który powstał w drugiej połowie XIV wieku.

Więcej…
 
Krew PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 04 listopada 2019 13:00 ; Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2019 11:14

krew

 
221B BAKER STREET, czyli śladami Sherlocka Holmesa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 31 października 2019 13:55 ; Poprawiony: czwartek, 31 października 2019 14:08

221B BAKER STREET, czyli śladami Sherlocka Holmesa

ola Z cyklu spotkań w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, na uwagę zasługuje wykład dotyczący życia i twórczości Arthura Conan Doyle’a, autora m.in. Sherlocka Homesa. Uczniowie klasy I Mp i I Ag mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach i wysłuchać w jezyku angielskim informacji, do których z pewnością nie dotarliby sami. Dowiedzieli się o trudnym dzieciństwie autora w Edynburgu, ojcu alkoholiku, który znęcał się nad rodziną, a także innych problemach, które jednak nie przeszkodziły Arthurowi w ukończeniu studiów medycznych. Los sprawił, że karierę lekarską szybko  porzucił dla ... literatury.

Sherlock Holmes po raz pierwszy pojawił się w powieści Studium w szkarłacie, wydanej w 1887 roku. Był oczywiście postacią fikcyjną, a jego pierwowzorem  był królewski lekarz z Edynburga, dr Joseph Bell, którego studentem Arthur był w młodości. Słynął z dedukcji i potrafił postawić trafną diagnozę na podstawie krótkiej obserwacji, a przy okazji określić zawód i miejsce zamieszkania pacjenta.

Będąc pod dużym wpływem dr Bella, Sherlock swoje śledztwa opierał na umiejętności obserwacji i znajomośc psychologii, co w połączeniu z wrodzoną intuicją detektywa dawało świetne rezultaty.  Mało kto wie, że świetnie grał na skrzypcach, a także był niezłym bokserem i szermierzem.

Więcej…
 
Kręgle to fajna zabawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 30 października 2019 15:36 ; Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2019 13:33

Kręgle to fajna zabawa

kregle jako jedna z niewielu dyscyplin znosi wszelkie podziały i nierówności. Gra w kręgle sprzyja również zachowaniu zdrowia, zdyscyplinowaniu i poszanowaniu przepisów, poczucia solidarności, wytrwałości i silnej woli. Dlatego klasa II M udała się na krótką wycieczkę do kręgielni w Szarej Willi. Na czterech torach uczniowie mieli możliwość zmierzyć się ze sobą. Jak się okazało najlepszy wynik osiągnął Michał.

,,W grze chodziło o zabawę, lecz nie ukrywam, że zawsze pojawia się chęć rywalizacji i tak było tym razem. Rywalizacja była zacięta, ale panowała wesoła atmosfera i dobra zabawa .Wspólne wyjście było wspaniałą rozrywką i liczę, że w niedługim czasie to powtórzymy,, stwierdza jeden z uczniów.

     Ta popularna forma rozrywki jest fantastyczną propozycją aktywnego spędzania czasu, a także dyscypliną sportową, która dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

  To był bardzo udany dzień.


Iwona Majek -Wiśniowska - nauczyciel jęzka niemieckiego

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 406