banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4796
mod_vvisit_counterWczoraj5211
mod_vvisit_counterTydzień10007
mod_vvisit_counterZeszły tydzień35313
mod_vvisit_counterMiesiąc108664
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc197439
mod_vvisit_counterOd początku10473023

Aktualnie: gości 112, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 54.224.137.45
 , 
Dzisiaj: 22 Maj, 2017
XIX Ranking Perspektywy 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 18 kwietnia 2017 14:57 ; Poprawiony: czwartek, 20 kwietnia 2017 15:37

PerspektywyWojewódzka uroczystość podsumowania wyników
XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
Perspektywy 2017

    11 kwietnia 2017r. odbyła się wojewódzka uroczystość podsumowania wyników XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2017. Gospodarzem uroczystości zainicjowanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka oraz Wojewodę Opolskiego – Adriana Czubaka był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu. W uroczystości uczestniczyli ponadto przedstawiciele organów prowadzących wyróżnione szkoły oraz reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa, które zajęły wysokie lokaty w ogólnopolskim rankingu. Po oficjalnych wystąpieniu Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka, kurator wraz z reprezentującym Wojewodę Opolskiego - Jerzym Naszkiewiczem oraz wicekuratorem – Arturem Zapałą wręczyli przedstawicielom zaproszonych szkół statuetki i dyplomy gratulacyjne.

Więcej…
 
Mechaniczny by Night! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 13 kwietnia 2017 00:00 ; Poprawiony: czwartek, 13 kwietnia 2017 13:43

Mechaniczny by Night!

PO   Po raz pierwszy w ramach Dnia Otwartego Politechniki Opolskiej pracownicy i studenci Wydziału Mechanicznego podjęli trud zorganizowania nocnej gry terenowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Na terenie budynku Wydziału Mechanicznego organizatorzy przygotowali 8 punktów, w których wszystkie zgłoszone drużyny wykonywały przeróżne eksperymenty , rozpoznawały stanowiska badawcze, odpowiadały na pytania czy dokonywały przelotu dronem. Zacięta walka o punkty trwała trzy godziny. Rywalizacja była trudna choć sami uczniowie przyznali, że atmosfera która panowała w trakcie imprezy była swobodna i wspaniała.

Więcej…
 
Uczniowie z Bawarii na praktykach w Mechaniczniaku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 24 kwietnia 2017 21:34 ; Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 08:34

Wymiana2017Uczniowie z Bawarii  na praktykach w Mechaniczniaku.

     W ramach wymiany międzynarodowej w dniach 26.03. - 7.04.2017r. odwiedziła nas młodzież z partnerskiej szkoły FOS BOS Ingolstadt. Szkoła, z którą współpracujemy już od 10 lat kształci uczniów w kierunkach technicznych i socjalnych. Dwutygodniową praktykę zawodową odbywali w różnych działach Centrum Kształcenia Praktycznego między innymi: programowania sterowników, spawania, obróbki ręcznej i maszynowej. Bardzo dobrze wyposażone pracownie pozwoliły im na zdobycie nowych doświadczeń. Równie interesującymi były praktyki w przedszkolach nr 5 i 25. Niemieccy goście zauważyli, że w polskich przedszkolach oprócz zabawy ( odmiennie niż w ich ojczyżnie ) dzieci uczą się pisania, czytania, liczenia.  W wolnych chwilach był czas na wyjście do kręgielni, kina, na wycieczkę do Katowic i zwiedzenie kopalni Guido na poziomie 320 m. To dwudziestowieczna kopalnia w pełnej okazałości i z bliska można zobaczyć pracę kombajnu węglowego i poznać tajniki zawodu górnika. Młodzi ludzie mieli możliwość poznać obyczaje, tradycję i kulturę naszego kraju, a poprzez udział w zajęciach szkolnych, odmienne systemy szkolnictwa.

Więcej…
 
XXI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny i Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 24 kwietnia 2017 20:34 ; Poprawiony: poniedziałek, 24 kwietnia 2017 22:09

KONKURSXXI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny i Wiedzy
o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

   7 kwietnia 2017r. w WORD Opole odbył się Finał XXI Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym udział wzięło 10 drużyn.

Publiczne Technikum nr 4 im. rtm. Witolda PILECKIEGO pod opieką Marka Paciona reprezentowali uczniowie:
- Korneliusz Lika - III DS/D
- Grzegorz Piwowarski - III DS/D
- D
enis Schmidt - III DS/D

 

Więcej…
 

wielkanoc 2017„Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mi się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa....

...Miłość otwiera na drugiego człowieka, stając się tym samym podstawą ludzkich relacji. Uzdalnia do przekraczania bariery własnych słabości i uprzedzeń. Oczyszcza pamięć, uczy nowych dróg, otwiera perspektywę prawdziwego pojednania, którego istotnym owocem jest wspólne dawanie świadectwa Ewangelii, tak bardzo potrzebnego współczesnemu światu...

...Niech więc miłość buduje mosty między naszymi brzegami zachęca nas do czynienia wszystkiego, co tylko jest możliwe. Niech miłość wzajemna i umiłowanie prawdy będą odpowiedzią na trudności i tworzące się niekiedy napięcia."

Św. Jan Paweł II
/wybór myśli/

   Całej społeczności szkolnej, wszystkim sympatykom i przyjaciołom szkoły życzę zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych rozświetlonych promieniami wiosennego słońca, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością a także radosnym nastrojem podczas serdecznych spotkań z najbliższymi.

Wesołego Alleluja !!!

Bogusław Januszko, dyrektor

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 319