banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj794
mod_vvisit_counterWczoraj5469
mod_vvisit_counterTydzień21799
mod_vvisit_counterZeszły tydzień28407
mod_vvisit_counterMiesiąc113235
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc224247
mod_vvisit_counterOd początku12181422

Aktualnie: gości 87, 
wizytacje 7 połączonych
Twój IP: 54.196.213.0
 , 
Dzisiaj: 22 Lut, 2018
Na Weihnachtsmarkt tylko do Drezna PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 14 grudnia 2017 10:11

Na Weihnachtsmarkt tylko do Drezna

wycieczka do Drezna tak twierdzą uczniowie , którzy ostatni wtorek spędzili w tym mieście na najstarszym jarmarku Bożonarodzeniowym. Ulewny deszcz w czasie drogi trochę nas przestraszył, jednak na miejscu pogoda okazała się łaskawa. W Dreżnie przywitał nas piękny widok starego miasta i słońce. Zaczęliśmy od zwiedzania opery Sempera, Hofkirche, muzeum Zwinger i pałacowej rezydencji.. Spacer był długi , ale ciekawostki , które opowiadała pani przewodnik zdecydowanie zachęcały nas do poznawania historii miasta i jego zabytków. Czas minął w mgnieniu oka. Jarmark

 

Więcej…
 
Wizyta studyjna mechatroników i mechaników w inżynierskiej firmie PROJEKT. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 13 grudnia 2017 11:30 ; Poprawiony: piątek, 15 grudnia 2017 15:51

Wizyta studyjna mechatroników i mechaników w inżynierskiej firmie PROJEKT.

pROJEKTW ramach zainicjowania współpracy, uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu mieli okazję odwiedzić firmę inżynierską PROJEKT – specjalistów w zakresie integracji systemów automatyki przemysłowej, elektrotechniki i maszyn. Udział w wizycie wzięli uczniowie klas IV w zawodzie technik mechatronik i technik mechanik .

Firma PROJEKT oferuje kompleksowe wykonawstwo i zarządzanie projektami w branży elektrycznej. Projektuje i wykonuje prototypowe maszyny, linie i gniazda technologiczne dla przemysłu. Oferuje kompleksowe usługi w zakresie integracji systemów automatyki przemysłowej i robotyki.

Więcej…
 
3 x M czyli konferencja „Młodzi Młodym w Mechaniczniaku” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 12 grudnia 2017 09:48 ; Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 11:00

3 x M czyli konferencja „Młodzi Młodym w Mechaniczniaku”

3xMZ dobiegających z różnych źródeł informacji coraz częściej wynika, że sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza, firmy poszukują pracowników, bezrobocie spada, a rynek przedsiębiorcy zamienił się stopniowo w rynek pracownika. Czy więc rzeczywiście młodzi ludzie mogą bez obaw patrzyć w przyszłość i przy wyborze ścieżki kształcenia brać pod uwagę wyłącznie swoje zainteresowania, pasje i preferencje? Tym zagadnieniom poświęcona była zorganizowana przez Gazetę Wyborczą konferencja „Młodzi Młodym”, która odbyła się 7 grudnia w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Salę wypełnili uczniowie najstarszych szkól opolskich gimnazjów, którzy właśnie stają przed problemem wyboru ścieżki kształcenia. W pierwszej części konferencji udział wzięli: Karolina Bisztyga- specjalista w Wydziale Oświaty UM Opola, Małgorzata Adamska -z-ca dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Urszula Kowalczyk - dyrektor ZPO w Opolu.

Więcej…
 
SZKOLNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:01 ; Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:07

liga siatkowki

SZKOLNA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ

Szkolna Liga Siatkówki jest to wydarzenie sportowe, którego celem jest:

- popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży

- zachęcanie do udziału w zorganizowanych imprezach sportowych

- wyłonienie najlepszego zespołu

- przeciwdziałanie patologiom wśród młodzieży szkolnej,

- propagowanie zdrowego trybu życia.

Organizatorami rozgrywek są Joanna Gwóźdź i Jerzy Tracz.

Regulamin konkursu

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do nauczycieli WF     Jerzy Tracz - nauczyciel WF

 
Warsztaty językowe na Uniwersytecie Opolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 08 grudnia 2017 12:22 ; Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 11:42

Warsztaty językowe na Uniwersytecie Opolskim

warsztatyWe współczesnym świecie znajomość języka angielskiego staje się nieodzowną zdolnością gdy podróżujemy, komunikujemy się w Internecie, oglądamy filmy czy szukamy pracy. Uczniowie naszej szkoły doskonale o tym wiedzą i szlifują swoje umiejętności nie tylko na lekcjach języka angielskiego, ale także podczas warsztatów językowych na Uniwersytecie Opolskim. Na zajęcia wyruszyliśmy w dwóch grupach, 5 grudnia klasy 1Mt i 1Ct, zaś 7 grudnia klasy 2At, 3ASt, 3Ct oraz 4DSt. 5 grudnia warsztaty poprowadził dr hab. Marek Błaszak, profesor UO. Tematyką zajęć była mechanika…  poezji. Poznaliśmy różne rodzaje metrum i nauczyliśmy się je rozpoznawać w wierszach anglojęzycznych. Drugie warsztaty, kulturoznawcze, poprowadził dr Stankomir Nicieja, który w ciekawy sposób zobrazował postać kobiety  zaprezentowaną w  najnowszych filmach science fiction. Mieliśmy także okazję zwiedzić budynek Collegium Maius, muzeum UO oraz bibliotekę Wydziału Filologicznego.


Justyna Kendik - nauczyciel języka angielskiego

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 339