banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2899
mod_vvisit_counterWczoraj4343
mod_vvisit_counterTydzień12795
mod_vvisit_counterZeszły tydzień52510
mod_vvisit_counterMiesiąc107944
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc185044
mod_vvisit_counterOd początku11368793

Aktualnie: gości 58, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 54.224.43.96
 , 
Dzisiaj: 17 Paź, 2017
Mechaniczniak „odleciał” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 08 czerwca 2017 09:12 ; Poprawiony: wtorek, 13 czerwca 2017 11:20

Wysokie loty mechatroników !

Mechaniczniak „odleciał”Nasza drużyna w składzie M. Żuk i M. Wojciechowski z kl. 2 Mt zajęła piąte miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Lotniczej.  

 W Zespole Szkół Mechanicznych uczy się, co oczywiste, młodzież zainteresowana specjalnościami mechanicznymi, transportowymi czy mechatronicznymi. Ale nie oznacza to, że zainteresowania przynajmniej niektórych z uczniów ZSM nie wykraczają daleko poza ten obszar. Czterech uczniów z klasy 2 Mt pasjonujących się techniką lotniczą miało okazję zmierzyć się w ramach I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Lotniczej z 42 reprezentacjami uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Konkurs odbył się 6 czerwca na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Więcej…
 
Stypendium szkolne PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 09 czerwca 2017 14:58 ; Poprawiony: piątek, 09 czerwca 2017 15:03

stypendium1

   Stypendium szkolne 

Przypominam, że uczniowie którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub/i sporcie mogą starać się o stypendium motywacyjne.

1. Stypendium za wyniki w nauce otrzymuje uczeń, który w II semestrze osiągnął średnią ocen co najmniej 5,1 i otrzymał ocenę z zachowania minimum dobrą.

2. Stypendium za sukcesy sportowe może być przyznane uczniowi, który uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu co najmniej krajowym oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania. Stypendium przyznawane jest za indywidualne osiągnięcia ucznia.

Zapraszam wszystkich uczniów którzy spełnią powyższe wymagania do pedagoga szkolnego, celem dopełnienia formalności dotyczących przekazania gratyfikacji.Danuta Szyniec-Krok

 
"Wyprawka szkolna" na rok 2017/18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 09 czerwca 2017 14:48

wyprawka2016Wyprawka szkolna 2017/2018

IInformuję, że w roku szkolnym 2017/18 kontynuowany będzie Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna". W ramach programu, dofinansowanie do zakupu podręczników, do kształcenia ogólnego i zawodowego, otrzymać mogą uczniowie posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dotyczy to również uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w naszej szkole. W związku z tym prosimy, aby przy zakupie podręczników odebrać od sprzedawcy dowód zakupu (fakturę) celem otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Termin składania wniosków zostanie określony Zarządzeniem Prezydenta Miasta Opola (wstępny termin: do ósmego września 2017r.), z chwilą podpisania przez Prezesa Rady Ministrów rozporządzenia w powyższej sprawie.

Szczegółowe informacje można otrzymać od pedagoga szkolnego.


                             Danuta Szyniec - Krok

 
Języki obce nie są nam obce. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 09 czerwca 2017 11:51

Języki obce nie są nam obce.

Dzień Języków ObcychW dniu 07.06 obchodziliśmy u nas w szkole Dzień Języków Obcych, który był ukoronowaniem wiedzy zdobytej  przez naszych uczniów na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, a także tej nabytej podczas cyklicznych wyjść do Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu oraz Biblioteki Obcojęzycznej w Opolu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W ciągu całego roku szkolnego nasza młodzież miała okazję zapoznać się z kulturą, historią oraz obyczajami krajów anglojęzycznych takich jak Irlandia, Szkocja, USA, oraz Australia i Nowa Zelandia oraz dowiedzieć się więcej na temat takich wielkich miast  jak Londyn czy Nowy Jork

Więcej…
 
Drink na szkolnej wycieczce ? Owszem, ale... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 09 czerwca 2017 11:13 ; Poprawiony: piątek, 09 czerwca 2017 12:12

Drink na szkolnej wycieczce ? Owszem, ale...

drink      Tylko jeśli byłeś w pierwszy czerwcowy weekend we Wrocławiu z kl. 2AS. Jadąc pociągiem utrwalałeś znajomość języka angielskiego, dzięki komunikatom podawanym w dwóch językach. Po wyjściu z pociągu podziwiałeś architekturę odnowionego dworca PKP, a potem ruszyłeś stamtąd spacerkiem przez rynek, zerkałeś na wspaniały ratusz i dotarłeś do gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, by docenić piękno Auli Leopoldyńskiej - barokowej perełki, a potem wspiąć się po Schodach Cesarskich na Wieżę Matematyczną z tarasem widokowym na wysokości 41 m. i odkryć symbolikę czterech narożnych rzeźb oraz oglądać stolicę Dolnego Śląska „z wysoka”. Przy pięknej, letniej pogodzie wrażenia niezapomniane! Po atrakcjach dla ducha czas na te dla ciała, wszak człowiek „ ze dwojej złożony natury” - jak mawiał mistrz Kochanowski. I tak trafiliśmy na ziemię, czyli do „maka”, a trochę później do Aquaparku na trzygodzinne szaleństwo wodne oraz darmowego drinka lemoniadowego - jak na Dzień Dziecka przystało ! Tak celebrowaliśmy ostatnie dni naszego dzieciństwa !


Obchodząca w tym roku „18-stki” KLASA 2 AS

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 328