banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2581
mod_vvisit_counterWczoraj3510
mod_vvisit_counterTydzień15368
mod_vvisit_counterZeszły tydzień20770
mod_vvisit_counterMiesiąc51289
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc122748
mod_vvisit_counterOd początku13097721

Aktualnie: gości 69, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 54.80.102.170
 , 
Dzisiaj: 16 Sie, 2018
perspektywy
Z wizytą w świecie Słowian PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 26 kwietnia 2018 11:01

Z wizytą w świecie Słowian

wymiany ze szkołą FOS BOS Ingolstadt „Piątkowy wykład był bardzo dobry, gdyż nie był monotonny i smętny, a poruszane kwestie były interesujące oraz bogate w informacje” (Robert Kampa kl. 3C)

20 kwietnia klasa 3 C miała niepowtarzalną okazję wziąć udział w nietypowej lekcji.

Jakiej?

Panie: Joanna Pawełczak, Daria Fliśnik (i ja Iza Święcicka) oraz nasz zaprzyjaźniony, niezastąpiony znawca czasów dawnych (zwłaszcza słowiańskich) Andrzej Kochańczyk przenieśli chłopców i Natalię w czasie o jakieś 1400 lat, a momentami jeszcze dawniej… w czasy pradawnych wierzeń, zapełnione porońcami, utopcami, biesami, południcami, rusałkami i wszelkiego rodzaju „potworami”… w czasy Słowian.

 

Więcej…
 
Mechaniczniak wchodzi w u(kłady) z POLARISEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 26 kwietnia 2018 08:30 ; Poprawiony: czwartek, 26 kwietnia 2018 08:40

Mechaniczniak wchodzi w u(kłady) z POLARISEM

POLARISOpolski Mechaniczniak kojarzony jest w lokalnym środowisku oświatowym jako szkoła „samochodowa” i właściwie nic w tym dziwnego, skoro uczą się tu przyszli technicy pojazdów samochodowych, mechanicy samochodowi, elektromechanicy pojazdowi czy też spedytorzy, także mocno związani z transportem drogowym. Ale też nie jest tajemnicą, że spora część młodzieży pasjonuje się nie tylko czterema, ale również i dwoma kółkami (a czasami nawet bardzie dwoma niż czterema). Od lat szkoła myśli o usatysfakcjonowaniu amatorów jednośladów i poszerzeniu palety swych kierunków o zawód mechanika motocyklowego a tym samym wzbogaceniu oferty edukacyjnej. Wygląda na to, że w tym roku zaświeciło się przysłowiowe „światełko w tunelu”. Wszystko za sprawą oferty z jaką wyszła do ZSM opolska fabryka Polaris, będąca oddziałem amerykańskich zakładów zajmujących się produkcją motocykli, quadów i pojazdów terenowych.

Więcej…
 
227. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 25 kwietnia 2018 08:46 ; Poprawiony: czwartek, 26 kwietnia 2018 08:52

227. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

3 maja3 maja 1791 roku w Warszawie uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie, przełomową konstytucję, zwaną Konstytucją Trzeciego Maja.

Zmieniła ona ustrój państwa na monarchię konstytucyjną oraz ograniczała demokrację szlachecką. Uchwalili ją przedstawiciele dwóch stronnictw politycznych: królewskiego i Potockich. Konstytucja dała Polsce nadzieję i szansę na przekształcenie się w państwo sprawiedliwe, silne i rządne, a także państwo nowoczesne. Słowem: Rzeczpospolitą wszystkich żyjących w jej granicach.

Więcej…
 
Mechatronicy na zajęcia w PNT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 24 kwietnia 2018 14:44 ; Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 14:49

Mechatronicy na zajęcia w PNT

PNTW ramach projektu KZDRP-1 grupa 10 uczniów z klasy II Mt w zawodzie technik mechatronik zakończyła realizację zajęć dodatkowych z robotyki przemysłowej prowadzonych przez mgr inż. Andrzeja Smyrda w Parku Naukowo – Technologicznym w Opolu. Zajęcie te miały na celu poszerzenie wiedzy z zakresu mechatroniki o robotykę przemysłową. Odbywały się raz w tygodniu w okresie od 05 marca do 23 kwietnia br. Teoretyczna cześć zajęć prowadzona była w sali konferencyjnej , natomiast część praktyczna odbywała się na hali laboratoryjnej automatyki i robotyki wyposażonej w roboty przemysłowe FANUC S-420iF i sterowanie R-J2. Tak przygotowana hala wraz z możliwością wstawiania dodatkowych elementów wykonawczych umożliwia testowanie rozwiązań w różnych obszarach przemysłu. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z budową, dokumentacją techniczną, obsługą i wykonywaną pracą przez roboty przemysłowe. Uczniowie podczas zajęć mieli także możliwość sterowania robotem za pomocą programatora ręcznego oraz poznali podstawowe komendy języka Karel stosowane przy programowaniu robotów.


Beata Kresan – szkolny doradca zawodowy

 
Kształcenie Zawodowe dla Rynku Pracy -1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 24 kwietnia 2018 14:26 ; Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 14:44

Spedytorzy w projekcie

spedytorzyW ramach projektu „Kształcenie Zawodowe dla Rynku Pracy -1” 18 kwietnia 2018r. w naszej szkole miała miejsce kolejna część zajęć dodatkowych dla spedytorów z klasy II i III prowadzonych przez wykładowców Politechniki Opolskiej. Zajęcia odbywają się cyklicznie, zgodnie z założeniami projektu.

Tym razem prowadząca wykład Pani mgr Małgorzata Dendera – Gruszka omówiła i przedstawiła w formie prezentacji zagadnienia dotyczące funkcjonowania krajowych terminali i centrów logistycznych. Uczniowie poznali istotę, zadania oraz funkcje jakie spełniają terminale i centra logistyczne. Następnie próbowali swoich możliwości w projektowaniu centrów logistycznych.


Beata Kresan - szkolny doradzca zawodowy

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 355