banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7270
mod_vvisit_counterWczoraj11344
mod_vvisit_counterTydzień7270
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95372
mod_vvisit_counterMiesiąc102642
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc403011
mod_vvisit_counterOd początku16756684

Aktualnie: gości 135, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.215.182.36
 , 
Dzisiaj: 08 Gru, 2019
perspektywy
Praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 18 października 2019 09:01 ; Poprawiony: piątek, 18 października 2019 09:47
zsm logo

PROGRAM POLSKO - NIEMIECKIEJ WYMIANY PARTNERSKIEJ

 ZSM OPOLE - BERUFLICHE OBERSCHULE INGOLSTADT.

Praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt

fos logo

 

wymianaDzięki długoletniej współpracy ze szkołą techniczną FOS BOS z Ingolstadt siedmiu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło dwutygodniową praktykę zawodową w tamtejszych warsztatach doskonaląc swoje umiejętności z zakresu obróbki metalu. Dwutygodniowy pobyt to jednak nie tylko obowiązki i nauka, ale również dużo rozrywek. Dostarczył on naszym uczniom niezapomnianych wrażeń oraz wiele cennych doświadczeń. Miasto Ingolstadt dzięki mieszczącej się tam fabryce Audi oraz położonego obok muzeum Audi Mobile jest wielką gratką dla miłośników czterech kółek. Dzięki wystawie i bardzo ciekawej ekspozycji w muzeum Audi uczniowie poznali historię firmy, natomiast wizyta w fabryce zaznajomiła ich z procesem produkcji.

Więcej…
 
Agatha Christie-The Queen of Crime PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 18 października 2019 07:48 ; Poprawiony: piątek, 18 października 2019 07:58

Agatha Christie-The Queen of Crime

Agata ChristieTo właśnie ona –Królowa Kryminału była tematem lekcji bibliotecznej, w której wzięła udział klasa IIIM. Ta najbardziej  znana  na świecie pisarka kryminałów stworzyła słynne postaci literackie dwojga detektywów: starszej pani, detektyw-amator panny Marple oraz Belga Herkulesa Poirota. Ten charakterystyczny mężczyzna  o niskim wzroście ze  starannie wypielęgnowanymi  wąsami z obsesją na punkcie porządku i symetrii pojawiła się w ponad 30 powieściach, z których najbardziej znaną jest „Morderstwo w Orient Ekspressie”. Powieść ta była już kilkukrotnie ekranizowana, a jej najnowszą wersję, w której wystąpiły tak znakomite aktorki jak Michelle Pfeiffer oraz Penelope Cruz, można było oglądać na dużym ekranie w 2017 roku.  W trakcie spotkania w Bibliotece Wojewódzkiej mieliśmy również okazję poznać wiele  interesujących  i intrygujących szczegółów  z życia Agathy, takich jak np.: jej tajemnicze zniknięcie  oraz praca w aptece, która okazała się przydatna  przy pisaniu  powieści. Wiele utworów Agathy Christie  zostało zekranizowanych lub  zaadaptowanych na potrzeby teatru, lecz  jest jedna powieść, która zgodnie z zastrzeżeniami samej autorki, nie może zostać przeniesiona na srebrny ekran tak długo jak jest wystawiana w teatrze. O jaką sztukę chodzi??-

Więcej…
 
Przejmujący dźwięk katyńskiego dzwonu… PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 17 października 2019 21:29

Przejmujący dźwięk katyńskiego dzwonu…

Katyń

Pod koniec zeszłego roku szkolnego byłem uczestnikiem konkursu pt. „Katyń zbrodnia bez kary” zorganizowanego przez Opolskiego Kuratora Oświaty, we współpracy z Wojewodą Opolskim oraz pod patronem ,,Polskiej Fundacji Narodowej” . Celem konkursu było przede wszystkim upamiętnienie wydarzeń, które miały miejsce w Katyniu, czyli zbrodni jaka została dokonana na polskich obywatelach.

W pracy, którą przygotowałem pt. ,,Katyń – prawda i pamięć” pod kierunkiem nauczycielki historii, pani mgr Joanny Pawełczak, napisałem, między innymi, że moim wielkim marzeniem byłoby wzięcie udziału w Międzynarodowym Motocyklowym Rajdzie Katyńskim, w którym motocykliści z całej Polski wyruszają na Kresy, aby oddać hołd tam zamordowanym.

Więcej…
 
Smartfon i biblioteka – to da się połączyć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 15 października 2019 10:12

Smartfon i biblioteka – to da się połączyć


biblioteka001W piątek klasa IDp udała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej, aby wziać udział w warsztatach pokazujących wykorzystanie bezpłatnych aplikacji na smartfony i tablet, które pomagają i urozmaicają czytanie książek. Praktyczne zajęcia z wykorzystaniem m.in. kodów QR, VIUU spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż można było wykorzystać te nowo nabyte umiejętności, już na miejscu w bibliotece, biorąc udział w specjalnej Grze Miejskiej.
Ponadto mieliśmy okazję zwiedzić wystawę fotografii przedstawiającą Opolszczyznę na przestrzeni lat oraz zapoznać się z ofertą biblioteki przygotowaną specjalnie dla wielbicieli języka angielskiego, których w klasie IDp nie brakuje. "America in your library" z pewnoscią zostanie wykorzystana przez nas, aby dobrze i dokładnie z wykorzystaniem wiarygodnych źródeł przygotowywać się do kolejnych zajęć Dla uważnych czytelników niniejszego tekstu, z klasy IDp mały konkurs.

Więcej…
 
Klasy 1ASp i 1Ag w Kopalni „Górażdże” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 16 października 2019 08:43 ; Poprawiony: środa, 16 października 2019 13:44

Klasy 1ASp i 1Ag w Kopalni „Górażdże”

w kopalniUczniowie klas 1ASp i 1Ag wraz z wychowawcami i opiekunami, odwiedzili 10 października 2019r. kopalnię „Górażdże”, gdzie mieli okazję poznać różne jej oblicza.

Naszą wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej, którą poprowadził p. Paweł Brzozowski - Główny Specjalista ds. Zarządzania Personelem. Przybliżył nam schemat funkcjonowania Grupy Górażdże jako lidera w krajowej produkcji cementu. Zwrócił także uwagę na ideę zrównoważonego rozwoju, którym kieruje się firma. Opiera się on na trzech filarach zrównoważonego rozwoju: środowiskowym, społecznym i ekonomicznym. Ponadto krótko przedstawiono nam program bioróżnorodności, który przeprowadzany jest na terenach zamkniętych Kopalni Wapienia „Górażdże”. Znajdują się tam atrakcyjne siedliska dla wielu cennych gatunków roślin i zwierząt, które w innym miejscu nie znalazłyby tak dogodnych warunków rozwoju.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 406