banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj649
mod_vvisit_counterWczoraj6308
mod_vvisit_counterTydzień32875
mod_vvisit_counterZeszły tydzień42851
mod_vvisit_counterMiesiąc87030
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc168657
mod_vvisit_counterOd początku11706022

Aktualnie: gości 61, 
wizytacje 7 połączonych
Twój IP: 54.227.126.69
 , 
Dzisiaj: 14 Gru, 2017
Bieszczady - najpiekniejsze góry w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 10 października 2017 08:27 ; Poprawiony: wtorek, 10 października 2017 09:19

Bieszczady - najpiekniejsze góry w Polsce

bieszczadyW dniach 27 -29 września wraz z moją klasą i opiekunami panią Ewą Sosnowską, panem Czesławem Cebulą oraz panem Markiem Pacionem udaliśmy się na wycieczkę w Bieszczady. Wyjechaliśmy z Opole wcześnie rano, by przed dotarciem do hotelu zwiedzić Muzeum Ropy Naftowej i Gazownictwa w Bóbrce. Zobaczyliśmy tam, jak Ignacy Łukasiewicz przeprowadzał swoje doświadczenia z ropą naftową, jak ją wydobywano na początku, a później jak metoda wydobywania zmieniała się wraz z postępem technologicznym. Największym zainteresowaniem w muzeum cieszyły się pojazdy służące do wyszukiwania złóż ropy naftowej oraz do transportu naszym. Po wizycie w muzeum pojechaliśmy do naszego miejsca noclegu, hotelu w Myczkowie. Po szybkim zakwaterowaniu, udaliśmy się zobaczyć jezioro Solińskie oraz zaporę, czyli największy sztuczne jezioro oraz zaporę z elektrownią wodną w Polsce. Aby lepiej zobaczyć jak wyglądają prawdziwe Bieszczady wracaliśmy znad Soliny do hotelu szlakiem przez las, gdzie zobaczyliśmy oraz poczuliśmy jak trudne do pokonania potrafią być Bieszczady.

Więcej…
 
Spotkanie z rotmistrzem Pileckim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 05 października 2017 08:09 ; Poprawiony: czwartek, 05 października 2017 11:10

„Spotkanie z rotmistrzem Pileckim”

Pilecki   Jak co roku we wrześniu, kiedy rozpoczyna w naszej szkole edukację kolejny rocznik młodzieży, staramy się, aby sylwetka patrona Publicznego Technikum była dla uczniów postacią nie tylko rozpoznawaną, ale dobrze znaną. Aby młodzi ludzie przez pryzmat losów rotmistrza Witolda Pileckiego lepiej rozumieli historię Polski, a co za tym idzie, otaczający ich świat. W tegorocznym „spotkaniu z patronem” (28 września) wzięło udział ponad 100 nowych uczniów Mechaniczniaka. 

    Od lat w szerzeniu wiedzy na temat patrona szkoły pomagają nam pracownicy Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.  Dlaczego… watro pamiętać o tym, że rotmistrz Pilecki, choć krótko, ale przebywał na Opolszczyźnie. Kiedy po upadku Powstania Warszawskiego Niemcy rozmieszczali powstańców w różnych obozach, do Stalagu 344 Lamsdorf (Łambinowice) trafił również Pilecki.

Więcej…
 
Pożegnanie lata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 02 października 2017 12:30 ; Poprawiony: wtorek, 03 października 2017 20:16

Pożegnanie lata

pożegnanie lataTradycyjnie, wczesną jesienią, która zbiega się z dniem chłopaka, wyjeżdżamy zorganizowaną grupą rowerową na wycieczkę.

W tym roku podziwialiśmy tereny Gminy Dąbrowa. Trasa, z pozoru nieciekawa, zaskoczyła nas różnorodnością przyrody i ciekawymi obiektami architektonicznymi. Przykładem może być odrestaurowany pałac w Naroku, zbudowany w 1865 r. w stylu anglikańsko-bizantyjskim. Trasa prowadziła nas do Sławic, Żelaznej i dalej czerwonym szlakiem w okolicę miejscowości Niewodniki do Naroka. Przemierzaliśmy ten odcinek wśród łąk i pól aż do jazu na Odrze. Na liczniku pokazała się liczba 20 km, co oznaczało krótki odpoczynek i drugie śniadanie.

Więcej…
 
16. Targi Części Zamiennych i Wyposażenia Warsztatów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 29 września 2017 12:05 ; Poprawiony: czwartek, 05 października 2017 11:10

16. Targi Inter Cars

 16 targi Inter CarsW minionym tygodniu (22 września 2017) dzięki uprzejmości kierownictwa opolskiej filii firmy Inter Cars nauczyciele ZSM w Opolu: Czesław Cebulla, Marek Pacion, Włodzimierz Kania i Jan Front wzięli udział 16 targach części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów organizowanych na błoniach stadionu PGE Narodowy.

Tegoroczna edycja Targów organizowanych przez Inter Cars to już 16 odsłona tego wyjątkowego wydarzenia. 230 wystawców, rozmieszczonych na przestrzeni 20 000 m2, w przystępny i interesujący sposób przedstawiała nowości w swoim asortymencie. 4 hale i namioty wypełnione były stoiskami prezentującymi usługi i produkty wystawców. Powstały takie sekcje jak: szkolenia połączone z sieciami serwisowymi, rynek ciężarowy, tuning, koło i opony, wyposażenie warsztatów, elementy blacharskie, akcesoria i środki smarne, marki własne.

Więcej…
 
Mechaniczniak na Paradzie Historycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 27 września 2017 13:32 ; Poprawiony: czwartek, 05 października 2017 11:11

Mechaniczniak na Paradzie Historycznej

wycieczka W sobotę 23 września mimo deszczu i chłodu, uczniowie naszej szkoły dumnie kroczyli przez Opole ubrani we włoski i rosyjskie mundury z czasów Powstań Śląskich. Nasi żołnierze, wraz z innymi postaciami związanymi z historią Opola, spotkali się na parkingu przy Tesco na ulicy Ozimskiej skąd wyruszyli na Paradę Historyczną zorganizowaną w ramach obchodów 800-lecia Opola. Następnie dumnie krocząc ulicami Ozimską, Kołłątaja, 1 Maja, Piastowską i Katedralną dotarli na opolski rynek gdzie zakończyła się parada a rozpoczęły inne atrakcje przygotowane na ten dzień, m.in. koncert zespołu Zakopower.


Justyna Kendik-nauczyciel języka angielskiego

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 335