banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1652
mod_vvisit_counterWczoraj9261
mod_vvisit_counterTydzień1652
mod_vvisit_counterZeszły tydzień59998
mod_vvisit_counterMiesiąc189538
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc200459
mod_vvisit_counterOd początku14816243

Aktualnie: gości 99 połączonych
Twój IP: 18.212.83.37
 , 
Dzisiaj: 26 Maj, 2019
perspektywy
Technicy na warsztatach Tygodnia Germanistyki Opolskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 26 marca 2019 12:07 ; Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 12:12

Technicy na warsztatach Tygodnia Germanistyki Opolskiej

TGOW przedostatnim tygodniu marca (18 - 22.03.br) uczniowie klas technikum: I M, II C, II M oraz klas maturalnych IV M i IV C wzięli udział w warsztatach oraz prelekcjach organizowanych w ramach Tygodnia Germanistyki Opolskiej. Tematami zajęć prowadzonych przez studentów Instytutu Filologii Germańskiej były: historia i kultura Austrii i Szwajcarii, a także historyczno-literacki spacer multimedialny po wybranych miastach niemieckich. Uczestnicy zapoznali się z bogatą historią krajów niemieckojęzycznych oraz rozwojem i przyszłością takich miast jak: Köln, Würzburg, Görlitz, Trier, Xanten czy Aachen. Organizatorzy przygotowali także quizy i zadania, a dla uważnych słuchaczy czekały nagrody. Na wyróżnienie zasłużyli nasi uczniowie: Michał Bednorz z kl. I M oraz Patryk Wieszołek i  Patryk Filipp z kl. II M.

Więcej…
 
Dzień Wiosny 2019 w Mechaniczniaku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 26 marca 2019 09:21 ; Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 10:10

Głośno na ZSMotce…. głośno o Nas w Opolu…,
czyli
Dzień Wiosny
2019 w Mechaniczniaku

 

ZSM-otka     Wszystkie szkoły lubią, gdy jest o nich w mieście głośno – dosłownie i w przenośni. O Mechaniczniaku mówi się w Opolu regularnie, a to za sprawą organizowanego corocznie Dnia Otwartego. 

21 marca 2019 r. po raz kolejny prezentowaliśmy naszą szkołę uczniom gimnazjów ale po raz pierwszy uczniom szkół podstawowych, gdyż w tym roku zgodnie z reformą oświaty dwa roczniki uczniów zasilą szeregi szkół średnich. Zainteresowanie tym, co dzieje się w naszej szkole było ogromne. Zorganizowana w Dzień Wiosny prezentacja oferty edukacyjnej Mechaniczniaka połączona z wieloma atrakcjami przyciągnęła tłumy
z Opola i regionu.

 czytaj i oglądaj w: TVP3, NTO, Prostozopolskiego.pl, Radio Opole, 24Opole

Więcej…
 
Klasówka powstańcza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 25 marca 2019 19:59 ; Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2019 20:04

"Klasówka powstańcza"

klasówkaW dniu 20.03.2019r. o godzinie 10:00 12 uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu wiedzy historycznej pn."Klasówka powstańcza"

zorganizowanego przez: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Instytut Pamięci Narodowej O/Katowice, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Regionalny Ośrodek Doskonalenia  Nauczycieli WOM w Katowicach. Celem konkursu było upamiętnienie 100. rocznic Powstań Sląskich, szerzenie wiedzy i podtrzymywanie pamięci o Powstaniach Śląskich, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich uczniów, wpajanie szacunku i przywiązania do narodu i kultury.

Więcej…
 
Mamy Finalistę Ogólnopolskiej OLIMPIADY !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 18 marca 2019 23:15 ; Poprawiony: wtorek, 19 marca 2019 11:58

Mamy Finalistę Ogólnopolskiej OLIMPIADY !!!

OTSW minioną sobotę 16 marca 2019 roku w Warszawie, w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, odbył się półfinał XX Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży motoryzacyjnej dla młodzieży szkół średnich o profilu samochodowym. Olimpiadę organizuje specjalistyczny miesięcznik „Auto Moto Serwis” wspólnie z Wydawnictwami Komunikacji i Łączności. Do półfinałowego etapu zakwalifikowało się 400 uczestników z całej Polski.

Nasz reprezentant Dominik GEISLER - zajmując 6 miejsce – został jednym z 12 finalistów, którzy 18 maja powalczą o zwycięstwo i miejsca na podium w finale Olimpiady, rozgrywanej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Wszyscy finaliści są m. in. zwolnieni z pisemnego egzaminu zawodowego.

Więcej…
 
Więziennicy w Mechaniczniaku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 21 marca 2019 15:30 ; Poprawiony: czwartek, 21 marca 2019 15:36

„Więziennicy w Mechaniczniaku”

wieziennicyW dniu 14 marca 2019 r. Zespół Szkół Mechanicznych odwiedzili funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Opolu. W czasie trwającego dwie godziny spotkania klasa IV C została zapoznana ze specyfiką pracy w Służbie Więziennej. Chor. Janusz Zając przedstawił uczniom ofertę edukacyjną nowo powstającej Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie będącej alternatywą dla uczniów zainteresowanych formacjami mundurowymi. Następnie kpt. Maciej Bereśniewicz oraz st. sierż. sztab. Tomasz Śliwiński przedstawili czwartoklasistom zasady teoretyczne oraz praktyczne udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Funkcjonariusze zapoznali uczniów z metodami dokonywania wstępnej oceny obrażeń u poszkodowanego, bezpiecznej ewakuacji rannych oraz zasadami stosowania środków ochrony osobistej. Maturzyści z IVC mieli też możliwość zapoznania się z procedurami stosowanymi m.in. w medycynie „pola walki” zgodnie z wytycznymi TC3 oraz z procedurami związanym z tamowaniem masywnych krwotoków za pomocą opasek uciskowych i procedurą „wound packing”. Ponieważ spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a prowadzącym zadawano wiele pytań, funkcjonariusze Aresztu Śledczego przeprowadzą w naszej szkole kolejne zajęcia. W ramach dalszej współpracy w najbliższym czasie planowana jest również wizyta klasy IVC za więziennym murem.


Agata Langowska - wychowawca klasy IV C

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 388