banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj562
mod_vvisit_counterWczoraj30333
mod_vvisit_counterTydzień68965
mod_vvisit_counterZeszły tydzień49031
mod_vvisit_counterMiesiąc124865
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc176189
mod_vvisit_counterOd początku13751097

Aktualnie: gości 84 połączonych
Twój IP: 35.175.182.106
 , 
Dzisiaj: 14 Gru, 2018
perspektywy
Spacer po zamku w Rogowie Opolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 02 października 2018 11:39 ; Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 11:43

Spacer po zamku w Rogowie Opolskim

Rogów Op. W słoneczny piątek 28 września pojechaliśmy rowerami wzdłuż Odry. Po kilku kilometrach zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie w 1997 roku podczas powodzi 100- lecia wały nie wytrzymały naporu wody i rzeka zalała miejscowości leżące po jej lewej stronie. Uczniowie dowiedzieli się o tym wydarzeniu z umieszczonej w tym miejscu pamiątkowej tablicy. Po następnych kilku kilometrach i przejechaniu pod autostradą zobaczyliśmy na wzgórzu kościół i cel naszej wycieczki, zamek w Rogowie Opolskim. O historii największej atrakcji turystycznej na terenie gminy Krapkowice bardzo ciekawie opowiadał historyk. 

Więcej…
 
Górskie i kosmiczne podboje klas 3Ct i 3DSt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator ; poniedziałek, 01 października 2018 20:16 ; Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 20:52

Górskie i kosmiczne podboje klas 3Ct i 3DSt!

 

wycieczka 3DS i 3CCzy można zdobyć wszechświat pozostając na Ziemi? Czy w czasie szkolnej wycieczki można uczyć się o motoryzacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli uczniowie klas 3Ct i 3DSt, którzy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Korbielowa (Beskid Żywiecki) w dniach 26 – 28 września 2018 r.

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Polaris w Sopotni Wielkiej było gwoździem programu przewidzianym na pierwszy dzień naszych górskich zmagań. Po przyjeździe, żwawym krokiem wyruszyliśmy na szlak. Ośmiokilometrowa trasa obfitowała w wiele niespodzianek, jednak udało nam się ostatecznie dotrzeć do celu. W Sopotni Wielkiej mieliśmy okazję wziąć udział w seansie astronautycznym na tamtejszej Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS. Część załogi przebrana w stroje astronautów stylizowane na kombinezony NASA, otrzymała konkretne funkcje, a po wejściu na pokład, miała za zadanie samodzielnie przeprowadzić misję kosmiczną. W modelu zainstalowano przeróżne urządzenia do efektów specjalnych jak i imitacje sprzętów używanych na stacjach kosmicznych, które umożliwiają przeżycie m.in. awarii pokładowych filtrów powietrza, rozszczelnienie kabiny czy doświadczenia ze zjawiskiem określanym mianem lewitacji. Następnie zobaczyliśmy makietę Sopotni Wielkiej z 2050 roku, na której w teorii i praktyce zaprezentowano nam jak chronić ciemne niebo. Na koniec zwiedziliśmy obserwatorium astronomiczne, wyposażone w teleskop o średnicy tubusa 400mm. Aby wrażeń nie było zbyt mało, czekał nas jeszcze nocny powrót szlakiem z Sopotni Wielkiej do Korbielowa. W czasie wędrówki, mimo otaczającej nas ciemności, napotkaliśmy na trasie salamandrę plamistą i byliśmy „nausznymi” świadkami ryków jeleni w czasie godów.

Więcej…
 
Ogólnopolski Tydzień Kariery PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 01 października 2018 13:49 ; Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 14:00

Tydzień kariery Ogólnopolski Tydzień Kariery

W ramach  Ogólnopolskiego  Tygodnia  Kariery –  OTK 2018 w dn. 15-19.X.2018r. zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie pn.:

"StartUp -  mój pomysł na sukces”

Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Żyjemy w epoce StartUp-ów. Prawie codziennie można znaleźć informacje o fantastycznym StartUp-ie, który zmienił świat (np. Google czy Facebook).
A może Ty również będziesz kiedyś twórcą wspaniałego StartUp-u, którym zachwyci się świat i który będzie początkiem Twojej wspaniałej kariery zawodowej.

 

Więcej…
 
Spedytorzy ZSM w firmie wagi superciężkiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 01 października 2018 10:42

Spedytorzy ZSM w firmie wagi superciężkiej

Spedytorzy ZSM w firmie wagi superciężkiej Uczniowie kierunku spedycyjnego ZSM z założenia interesują się transportem, a w szczególności transportem drogowym, jako że jest on najbardziej dostępny, powszechny i wykorzystywany w przewozach towarowych. O ile jednak o typowych procesach transportowych słyszą na co dzień, niemal na każdej lekcji, to tym co najbardziej „rozpala” ich wyobraźnię jest transport ponadgabarytowy. Ogromne kilkudziesięciotonowe, a nawet i kilkusettonowe ładunki, potężne rozmiary, gigantyczne specjalistyczne naczepy i ciągniki- to jest to!

 

Więcej…
 
Zespół Szkół Mechanicznych uczcił 79 rocznicę powołania Polskiego Państwa Podziemnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 01 października 2018 10:34

Zespół Szkół Mechanicznych uczcił 79 rocznicę powołania Polskiego Państwa Podziemnego

79 rocznicę
powołania Polskiego Państwa Podziemnego W dniu 27 września 2018r. dyrektor szkoły Bogusław Januszko wraz z Pocztem Sztandarowym ZSM w składzie: chorąży Jan Posor oraz Dominik Cebulla i Jacek Ostrowski, uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej 79 rocznicę powołania Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość zorganizowana została przez Zarząd Okręgu Opolskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pod Patronatem Honorowym Wojewody Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 369