banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3608
mod_vvisit_counterWczoraj5696
mod_vvisit_counterTydzień26933
mod_vvisit_counterZeszły tydzień33889
mod_vvisit_counterMiesiąc99580
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc190736
mod_vvisit_counterOd początku14171990

Aktualnie: gości 57, 
członków 1, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 54.90.204.233
 , 
Dzisiaj: 21 Lut, 2019
perspektywy
Staże zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 11 lutego 2019 21:43 ; Poprawiony: poniedziałek, 11 lutego 2019 21:57

 naglowek

logotyp 

Staże zawodowe w ramach projektu

Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy

Wszystkich uczniów, którzy chcą jeszcze w bieżącym roku szkolnym oraz w wakacje pójść na staż zawodowy do wskazanej przez siebie firmy/zakładu zapraszam do Szkolnego Ośrodka Kariery (SZOK) – I piętro s. 18 a celem rekrutacji na staż!


Beata Kresan –  szkolny doradca zawodowy

 
Mechaniczny by night PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 11 lutego 2019 21:24 ; Poprawiony: wtorek, 12 lutego 2019 12:13

Mechaniczny by night

mechaniczny2Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej już po raz kolejny organizuje noc pełną atrakcji w formie gry terenowej. Zainteresowanych uczniów wzięciem udziału w tym wydarzeniu, zapraszam do Szkolnego Ośrodka Kariery – (SZOK) - I piętro s. 18 a do 22 lutego br.( potrzebna 4 osobowa drużyna). 

Plakat informacyjny

Regulamin


Beata Kresan – szkolny doradca zawodowy

 
WYRÓŻNIENIE DLA ARTYSTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 25 stycznia 2019 21:52

WYRÓŻNIENIE DLA ARTYSTÓW

jezyki obceZ przyjemnoscią informujemy, że nasz materiał przedstawiający Dzień Języków Obcych, zostal wyróżniony przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji za różnorodnosć pomysłów i rozwijanie talentów uczniowskich. W związku z tym, komisja konkursowa zaprasza grupę uczniów (do 10 osób) do odwiedzenia Laboratorium Branżowego RZPWE, przy ul. Głogowskiej 27 w Opolu.

W ramach wizyty będzie można doświadczyć jazdy symulatorem samochodu ciężarowego oraz autobusu.

Link do materiału filmowego


nauczyciele języków obcych ZSM

 
Mechaniczniak promuje honorowe krwiodawstwo… i oddaje krew! PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; czwartek, 24 stycznia 2019 09:00

Mechaniczniak promuje honorowe krwiodawstwo… i oddaje krew!

Tych Czy donacja krwi boli? Czy oddając krew można się czymś zarazić? Czy za oddanie krwi dostaje się pieniądze? Czy, aby oddać krew, należy znać swoją grupę krwi? Czy pobór krwi uzależnia?

Te i inne mity i stereotypy dotyczące honorowego oddawania krwi rozwiała p. Monika Feret, z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, która 15 stycznia 2019r. przybliżyła uczniom klasy: 3At, 3Ct, 3DS i 3a - zagadnienia związane z tym szlachetnym przedsięwzięciem.

„Twoja krew – moje życie” – to hasło towarzyszyło nam w trakcie całej prelekcji. Wykład p. Feret, wzbogacony o prezentację multimedialną oraz krótki spot reklamowy, przybliżył nam pokrótce w jaki sposób przygotować się do poboru krwi. Ważną częścią wystąpienia było przedstawienie całej procedury oddawania krwi, składającej się z kilku etapów: 

Więcej…
 
Cementownia Górażdże i Zakłady wapiennicze Lhoist partnerami Mechaniczniaka w kształceniu zawodowym. PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 23 stycznia 2019 12:11 ; Poprawiony: środa, 23 stycznia 2019 12:18

Cementownia Górażdże i Zakłady wapiennicze Lhoist

partnerami Mechaniczniaka w kształceniu zawodowym.

partnerzy W dniu 9 stycznia 2019r. gościliśmy w Naszej szkole delegację dwóch wiodących w Polsce, Europie firm zajmujących się produkcją cementu i innych materiałów budowlanych oraz wapna i wyrobów wapienniczych. Gościli u Nas przedstawiciele firmy Górażdże Cement S.A. mającej siedzibę w Choruli, będącej częścią koncernu Heidelberg Cement Group oraz przedstawiciele firmy Lhoist S.A. z Tarnowa Opolskiego będącej częścią belgijskiego koncernu Lhoist Group. Ideą spotkania było omówienie zasad współpracy w zakresie odbywania przez uczniów w zawodzie technik mechanik i technik mechatronik praktyk i staży zawodowych w nowoczesnych pod względem stosowanych technologii produkcji oraz dynamicznie rozwijających się w zakresie stosowania innowacyjnych rozwiązań w procesie produkcji w/w Firm. Goście wyrazili również gotowość objęcia patronatem zawodu technik mechanik oraz zaoferowali pomoc w doposażeniu pracowni przedmiotów mechanicznych w pomoce dydaktyczne. Ponadto zadeklarowali ufundowanie corocznej nagrody dla najlepszych uczniów w zawodzie technik mechanik. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego, nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych branży mechanicznej będą odbywać corocznie tygodniowe staże zawodowe w tych firmach. 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 374