banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7065
mod_vvisit_counterWczoraj11344
mod_vvisit_counterTydzień7065
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95372
mod_vvisit_counterMiesiąc102437
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc403011
mod_vvisit_counterOd początku16756479

Aktualnie: gości 126, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.215.182.36
 , 
Dzisiaj: 08 Gru, 2019
perspektywy
Dni Otwarte dla Edukacji – Grupa Górażdże : cement, beton, kruszywa PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; poniedziałek, 25 listopada 2019 13:18

Dni Otwarte dla Edukacji – Grupa Górażdże : cement, beton, kruszywa

Dni Otwarte dla Edukacji Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce wytwórców betonu towarowego i kruszyw, który jest częścią międzynarodowego koncernu HeidelbergCement, jednego z największych na świecie producentów cementu i innych materiałów budowlanych. W Górażdżach produkują cement, beton i kruszywa ciągle udoskonalając swoje produkty aby dostarczać na rynek zrównoważonych materiałów budowlanych o zredukowanym wpływie na otoczenie i środowisko naturalne.

 

Więcej…
 
Jestem człowiekiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; niedziela, 24 listopada 2019 16:33 ; Poprawiony: niedziela, 24 listopada 2019 17:21

Wystawa „Jestem człowiekiem”

Bractwo małych stóp

Robisz masę, czy już pracujesz nad rzeźbą?
Czy wiesz, że materiał na Twój "kaloryfer" powstał 8 miesięcy przed nadaniem Ci peselu?

Zobacz wystawę w naszym łączniku i dowiedz się więcej.
Np. od kiedy słuchasz muzy lub "czujesz ten smak"?
Zaproś znajomych - wystawa trwa do 19 grudnia br.
Zapraszamy!


Czesław Cebulla - nauczyciel religii, diakon

 
Wikingowie wracają… PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; sobota, 23 listopada 2019 22:31 ; Poprawiony: sobota, 23 listopada 2019 22:38

Wikingowie wracają…

Wikingowie wracają… Seriale, festiwale, grupy rekonstrukcyjne, książki… od lat historia wikingów przyciąga uwagę wielu. O wojownikach ze Skandynawii, którzy przemierzali nie tylko średniowieczną Europę, kolejny już raz opowiadał pan Andrzej Kochańczyk. Kiedyś nauczyciel naszej szkoły, a teraz jeden z wojów Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Wiwern” z Opola.

W ramach zajęć z Historii i Społeczeństwa, na których można między innymi poznawać historię wojen i wojskowości, uczniowie klas trzecich technikum (klasy III M oraz IIIC) wysłuchali prelekcji o wikingach. Pozwoliło im to na „zaglądnięcie do” ich świata oraz uświadomienie sobie jak wiele śladów w naszej historii zostawili ci doskonali żeglarze.

 

Więcej…
 
Kółko szachowe-nauka i rozrywka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 22 listopada 2019 15:30 ; Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 18:20

Pojedynek szachowy ZSM v ZSE

W środę 27 listopada o godzinie 9:00 w auli szkolnej odbędzie się pierwszy pojedynek szachowy z udziałem szachistów z elektryczniaka. Ostatnie zmagania szachowe odbywały się w gronie ZSM, tym razem zaproszeni zostaną uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych. Jak wiadomo turniej  międzyszkolny to wyższa ranga rozgrywek i zwiększona mobilizacja na szachownicy, a zatem kto chce podjąć wyzwanie proszony jest o zgłoszenie się do p. Beaty Trusz. Zapisy trwają do poniedziałku 25 listopada.


Beata Trusz - opiekun koła szachowego

 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 19 listopada 2019 15:47 ; Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 11:53

Narodowe Święto Niepodległości

niepodległa12 listopada 2019 r. w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca  101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy wtórze pieśni legionistów i nastrojowej muzyce Fryderyka Chopina uczniowie klas: 1ASp i 2Mt pod opieką wychowawców klas – p. Darii Fliśnik i p. Iwony Majek-Wiśniowskiej, przedstawili przygotowany na tę okazję program artystyczny. Bazując na poezji i pieśniach patriotycznych przypomnieli o najważniejszych wydarzeniach prowadzących do odzyskania niepodległości.  Przekonaliśmy się, że w takim dniu jak ten, głębszego znaczenia nabierają słowa: Polska, Ojczyzna, wolność.

W drugiej części apelu, nauczyciel języka angielskiego p. Filip Nowicki, poprowadził wykład z historii na temat drugiej wojny światowej. Korzystając ze zbiorów prywatnej kolekcji  - odznaczeń i militariów - oraz pasjonackiej wiedzy, przybliżył nam aspekty działań w  okresie wojny, których nie znajdzie się w szkolnych podręcznikach historii. W podsumowaniu prezentacji, prowadzący zwrócił uwagę na niuanse, które zmieniły bieg historii oraz na fakt, że każda droga do bezcennej wolności i niepodległości jest okupiona walką i życiem ludzkim.


Daria Fliśnik i Filip Nowicki – nauczyciele ZSM

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 406