banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2510
mod_vvisit_counterWczoraj4608
mod_vvisit_counterTydzień35027
mod_vvisit_counterZeszły tydzień42797
mod_vvisit_counterMiesiąc101059
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc131664
mod_vvisit_counterOd początku13374523

Aktualnie: gości 46, 
wizytacje 7 połączonych
Twój IP: 54.166.130.157
 , 
Dzisiaj: 20 Paź, 2018
perspektywy
Wycieczka integracyjna klas pierwszych do średniowiecznego grodu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator ; środa, 03 października 2018 14:37 ; Poprawiony: środa, 03 października 2018 14:53

Wycieczka integracyjna klas pierwszych do średniowiecznego grodu

wyjazd_integracyjnyW piątek uczniowie klasy 1A, 1D i 1M odwiedzili gród rycerski w Byczynie. Gród zbudowany jest na wyspie i otoczony naturalną fosą. Można tutaj w zaciszu, na łonie przyrody wspaniale wypocząć i miło spędzić czas. Organizatorzy przygotowali film prezentujący ideę i historię grodu. Uczeń z ID napisał :,, Czekały tam na nas liczne atrakcje: zbrojownia, sala tortur, miejsce kaźni z dybami i pręgierzem. Mieliśmy okazję zobaczyć proces ręcznego czerpania papieru. Spróbowaliśmy swoich sił w łucznictwie, rzucaniu toporem i nożami. Po wspomnianych atrakcjach przyszedł czas na wspólne grilowanie przy muzyce. Przez cały dopisywała nam ładna pogoda i wyśmienity humor nawet podczas wyczerpującej jazdy na drewnianym koniu ... a wszystko to zostało utrwalone na załączonych zdjęciach.”


Iwona Majek-Wiśniowska-wychowawca1M

 
Wizyta uczniów ZSM w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 03 października 2018 09:42

Wizyta uczniów ZSM w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

Dzień Otwarty w WORD W piątek 21 września 2018 roku nasi uczniowie (klasy 2a, 2Ct,2ASt ,2es ) pod opieką nauczycieli Czesława Cebulli, Marka Paciona, Katarzyny Front i Stanisława Młynarskiego wybrali się na pieszą wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, gdzie odbywał się Dzień Otwarty.

Po przybyciu zostali podzieleni na mniejsze grupy w których mogli obejrzeć m. in.: cieszący się sporym zainteresowaniem pokaz egzaminu praktycznego na kategorię "A" prawa jazdy, rowerowe miasteczko ruchu drogowego na którym ćwiczyli uczniowie ze szkół podstawowych, 

Więcej…
 
Młode Kadry 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 03 października 2018 09:34 ; Poprawiony: środa, 03 października 2018 12:15

Współpraca ZSM z Inter Cars SA w ramach ogólnopolskiego projektu Młode Kadry.

Młode kadry Kolejny cykl szkoleń na rok 2018/2019 rozpoczęty.

W dniu 17.09.2018 w naszej szkole wybrani uczniowie z klas trzecich (3Ct i 3Dt) w zawodzie technik pojazdów samochodowy, pod opieką nauczyciela Czesława Cebulli, mieli okazję uczestniczyć w kolejnym szkoleniu w ramach projektu MŁODE KADRY, zorganizowanym przez firmę Mahle. Szkolenie dotyczyło diagnostyki i naprawy części podzespołów silnika. Celem szkolenia było zapoznanie się z asortymentem Mahle, poznanie najnowszych części, i technologii ich wykonania, problemów jakie pojawiają się podczas poszukiwania usterek oraz konsekwencji jakie wiążą się ze złym montażem. Szkolenie składało się z trzech części.

 

Więcej…
 
Spacer po zamku w Rogowie Opolskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; wtorek, 02 października 2018 11:39 ; Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 11:43

Spacer po zamku w Rogowie Opolskim

Rogów Op. W słoneczny piątek 28 września pojechaliśmy rowerami wzdłuż Odry. Po kilku kilometrach zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie w 1997 roku podczas powodzi 100- lecia wały nie wytrzymały naporu wody i rzeka zalała miejscowości leżące po jej lewej stronie. Uczniowie dowiedzieli się o tym wydarzeniu z umieszczonej w tym miejscu pamiątkowej tablicy. Po następnych kilku kilometrach i przejechaniu pod autostradą zobaczyliśmy na wzgórzu kościół i cel naszej wycieczki, zamek w Rogowie Opolskim. O historii największej atrakcji turystycznej na terenie gminy Krapkowice bardzo ciekawie opowiadał historyk. 

Więcej…
 
Górskie i kosmiczne podboje klas 3Ct i 3DSt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator ; poniedziałek, 01 października 2018 20:16 ; Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 20:52

Górskie i kosmiczne podboje klas 3Ct i 3DSt!

 

wycieczka 3DS i 3CCzy można zdobyć wszechświat pozostając na Ziemi? Czy w czasie szkolnej wycieczki można uczyć się o motoryzacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli uczniowie klas 3Ct i 3DSt, którzy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Korbielowa (Beskid Żywiecki) w dniach 26 – 28 września 2018 r.

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Polaris w Sopotni Wielkiej było gwoździem programu przewidzianym na pierwszy dzień naszych górskich zmagań. Po przyjeździe, żwawym krokiem wyruszyliśmy na szlak. Ośmiokilometrowa trasa obfitowała w wiele niespodzianek, jednak udało nam się ostatecznie dotrzeć do celu. W Sopotni Wielkiej mieliśmy okazję wziąć udział w seansie astronautycznym na tamtejszej Młodzieżowej Stacji Kosmicznej YSS. Część załogi przebrana w stroje astronautów stylizowane na kombinezony NASA, otrzymała konkretne funkcje, a po wejściu na pokład, miała za zadanie samodzielnie przeprowadzić misję kosmiczną. W modelu zainstalowano przeróżne urządzenia do efektów specjalnych jak i imitacje sprzętów używanych na stacjach kosmicznych, które umożliwiają przeżycie m.in. awarii pokładowych filtrów powietrza, rozszczelnienie kabiny czy doświadczenia ze zjawiskiem określanym mianem lewitacji. Następnie zobaczyliśmy makietę Sopotni Wielkiej z 2050 roku, na której w teorii i praktyce zaprezentowano nam jak chronić ciemne niebo. Na koniec zwiedziliśmy obserwatorium astronomiczne, wyposażone w teleskop o średnicy tubusa 400mm. Aby wrażeń nie było zbyt mało, czekał nas jeszcze nocny powrót szlakiem z Sopotni Wielkiej do Korbielowa. W czasie wędrówki, mimo otaczającej nas ciemności, napotkaliśmy na trasie salamandrę plamistą i byliśmy „nausznymi” świadkami ryków jeleni w czasie godów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 362