banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4936
mod_vvisit_counterWczoraj11561
mod_vvisit_counterTydzień63039
mod_vvisit_counterZeszły tydzień63631
mod_vvisit_counterMiesiąc227027
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc297375
mod_vvisit_counterOd początku26150337

Aktualnie: gości 87, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 3.236.13.53
 , 
Dzisiaj: 25 Wrz, 2021
perspektywy
Kolejny sukces HippieNyssiaków! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Sukcesy absolwentów "mechaniczniaka"
Wpisany przez m@rek   
środa, 24 października 2012 14:09

Po zeszłorocznej wyprawie do Szkocji, jeszcze wówczas nasi uczniowie, zaostrzyli sobie apetyty na europejskie eskapady.

W tym roku, już jako Nasi absolwenci:

marek                                            pawel
 MAREK GRACA    PAWEŁ GORZKULA

po raz kolejny wzięli udział w ZŁOMBOLU.

W tym roku HippieNyska w ciągu 15 dni dojechała aż do Grecji, pokonując trasę rajdu – 5942 km – w większości na gazie, czasem nawet pełnym, odwiedzając przy tym 12 państw, wioząc 140 kg bagażu.

nyska   Trasa2012

Złombol to nie wycieczka z biurem podróży – to wyprawa pełna przygód

i niespodziewanych zwrotów akcji. Przygoda życia dla uczestników, a dla dzieci z domów dziecka, dzięki  fundacji „Nasz Śląsk”, możliwość pozyskania dodatkowych funduszy. W tym roku, dzięki bezinteresownym darczyńcom, Naszym Chłopakom wraz z kolegami oraz pozostałymi uczestnikami rajdu udało się zebrać 320,000 złotych.

            Złombol to charytatywny rajd starych samochodów. Zadaniem uczestników jest przygotować samochód i zorganizować sobie zaplecze całej wyprawy. W tym celu pozyskują darczyńców, którym udostępniają w zamian bezpłatne miejsca reklamowe na samochodzie

i stronie internetowej.

            Załogę  HippieNyss stanowi siedmioosobowa grupa pasjonatów, a wśród nich Marek

i Paweł, którzy właśnie w  Mechaniczniaku szlifowali swoją samochodową wiedzę. W czasie wyprawy mieli konkretne zadania wynikające z ich osobowości:

Marek – „główny mechanik, blacharz i spawacz konstrukcji podwodnych,  znany jako złota nóżka ;) Tegoroczny maturzysta, a za niedługo student wydziału mechanicznego. Marzyciel, uwielbia wyzwania, smar i benzynę (to ostatnie najbardziej). Zawsze chętny do działania, nigdy nie odpuszcza i walczy do końca. Jego pasją jest denerwowanie innych i spożywanie napojów izotonicznych ;D Oprócz dokręcania śrubek i łamania kluczy, lubi sobie potańczyć.”

Paweł – „dyplomata, ambasador i negocjator; pierwszy pomocnik mechanika. Lubi patrzeć, jak ktoś pracuje, słuchając przy tym dobrej muzyki (mógłby się od tego nie odrywać). Kocha offroad i szybką jazdę po bezdrożach, zawsze przygotowany na wszystko.”

Oczywiście niczego by nie osiągnęli w Złombolu, gdyby nie ich „cudowne dziecko”:

„Młoda i pełna wigoru nastolatka, potomek dzieci kwiatów. Zazwyczaj posłuszna, ale jak każda kobieta ma swoje kaprysy. Ciekawa otaczającego świata i gotowa na każde poświęcenie. W wolnych chwilach uwielbia leniuchować i wylegiwać się na słońcu. Amatorka napojów benzynopochodnych.”

Dane techniczne :

Rocznik: 1992 r.;
Ładowność: 845 kg;
Największy dopuszczalny nacisk osi: 14,00 kN;
Dopuszczalna masa całkowita: 2500 kg;
Masa własna pojazdu: 1500 kg;
Pojemność silnika: 2120,00 cm3;
Moc silnika: 36,00 kW => prawie 50 KM;
Ilość miejsc siedzących: 7 + 1;

nyski

Naszym Chłopakom życzymy dalszych sukcesów, a młodsi Samochodziarze „niech patrzą i się uczą”, jak w pożyteczny sposób łączyć pasje, zainteresowania i wiedzę.

(wykorzystane materiały pochodzą ze strony: www.hippienyss.blogspot.com)


Izabela Białek, nauczyciel