Kino na Temat Cyberprzemocy PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Pedagog - Informacje ogólne
Wpisany przez zawojan   
poniedziałek, 03 lutego 2014 20:49

KNTW dniu 30.01.2014r. uczniowie IIE Publicznego Technikum uczestniczyli w Programie edukacyjnym „Kino na Temat”. W ramach projektu obejrzeli film Kaspara Munka „Przytul mnie”. Film dotyczył ważnego problemu jakim jest cyberprzemoc.

„…Sara jest wrażliwą, spokojną dziewczyną. Pewnego dnia w szkole zostaje publicznie poniżona, a ktoś nagrywa całe zajście na komórkę…”

Po projekcji filmu, który wzbudził wiele emocji na sali, uczniowie wzięli udział w dyskusji prowadzonej przez Panią Izabelę Żbikowską, dziennikarkę Gazety Wyborczej. W debacie ekspertami byli Pani Beata Nowak, psycholog szkolny i Pan Maciej Kędra specjalista Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodych ludzi na zjawisko cyberprzemocy, uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, a także uświadomienie jakie mogą być konsekwencje zarówno dla ofiar jak i sprawców przemocy w sieci.

Agnieszka Słaboń, Danuta Szyniec- Krok

Poprawiony: poniedziałek, 03 lutego 2014 20:54