banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5370
mod_vvisit_counterWczoraj11235
mod_vvisit_counterTydzień79976
mod_vvisit_counterZeszły tydzień85296
mod_vvisit_counterMiesiąc339597
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc474788
mod_vvisit_counterOd początku27042639

Aktualnie: gości 85, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 34.207.247.69
 , 
Dzisiaj: 27 Lis, 2021
perspektywy
Stypendia dla najzdolniejszych PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Dyplomy uznania
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 11 lutego 2015 09:01

Stypendia dla najzdolniejszych

STYPENDYSTA 2014    Prymusi opolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrali stypendia przyznane przez Zarząd Województwa Opolskiego. W bieżącym roku o takie stypendium starało się 530 osób, ale tylko 250 mogło je otrzymać. W ich gronie znalazł się nasz uczeń Marcel Wyskowski z klasy II E, który odebrał dyplom stypendialny w dniu 6.02.2015 r. Aby ubiegać się o stypendium trzeba było uzyskać wysokie wyniki w nauce (średnią ocen co najmniej 4,8), również wysoką średnią (co najmniej 4,6) z przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, technicznych. Marcel znacznie przekroczył wymagania regulaminowe. Jego średnia ocen ze wszystkich przedmiotów wyniosła 5,1 a z przedmiotów zawodowych 6,0. Poza tym szczyci się zajęciem III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Technicznym i V miejsca w Opolskim Festiwalu Robotów w kategorii Line Follower Junior. W trakcie uroczystości Waldemar Zadka dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego przypomniał, że była to siódma edycja stypendiów wypłacanych w ramach "Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych". Fundusze pochodziły z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, budżetu państwa i budżetu województwa.

Dyplomy i gratulacje stypendyści otrzymali od Pana Grzegorza Sawickiego członka Zarządu Województwa oraz Pani Teodozji Świderskiej przedstawicielki Opolskiej Kurator Oświaty. Na uroczystości Marcelowi towarzyszyła mama, dyrektor Bogusław Januszko , pedagog szkolna Danuta Szyniec - Krok oraz kolega z klasy Szymon Owczarek, który sporządził  dokumentację fotograficzną. Gratulujemy Marcelowi i będziemy trzymali kciuki za powodzenie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Elektroniki i Elektrotechniki, do której przygotowuje się pod merytoryczną opieką Pani Agaty Hetmańskiej.


Danuta Szyniec - Krok.

Poprawiony: czwartek, 12 lutego 2015 18:20