banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj874
mod_vvisit_counterWczoraj9776
mod_vvisit_counterTydzień874
mod_vvisit_counterZeszły tydzień69152
mod_vvisit_counterMiesiąc39616
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19849637

Aktualnie: gości 92, 
wizytacje 7 połączonych
Twój IP: 18.206.238.176
 , 
Dzisiaj: 05 Lip, 2020
perspektywy
Spotkanie z rodzicami klas pierwszych PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - Dla rodziców
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 07 października 2015 15:24

spotkanie z rodzicami 201516 września 2015 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, których synowie i córki kilkanaście dni wcześniej wkroczyli w mury Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Przybyłych serdecznie powitał Dyrektor Szkoły Bogusław Januszko jednocześnie przybliżając istotę funkcjonowania młodych ludzi w realiach szkoły ponadgimnazjalnej. Dyrektor przedstawił zasady funkcjonowania SZKOŁY NA GÓRCE oraz jej „skróconą” historię. Przedstawił również  zespół kierowniczy szkoły, pedagoga i wychowawców klas pierwszych. W prezentacji szkoły wzięli udział wicedyrektorzy – Renata Nycz, Jan Front i Urszula Kowalczyk.

Posiłkując się pokazem multimedialnym prelegenci przedstawili zmiany w systemie kształcenia zawodowego związane z reformą szkolnictwa zawodowego, sposoby i przebieg realizacji zajęć dydaktycznych, zasady przeprowadzania egzaminów na kolejne stopnie kwalifikacji zawodowych i związane z tym uzyskiwanie tytułów zawodowych technika czy czeladnika w wybranych zawodach. Zgromadzeni rodzice dowiedzieli się o zasadach funkcjonowanie w szkole e-dziennika – narzędzia pomocnego rodzicom, w bieżącym monitorowaniu postępów w nauce ich dzieci i ich frekwencji,... Na koniec Dyrektor poprosił pedagoga szkolnego – Marię Hosner o przedstawienie zagadnień z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej organizowanej przez szkołę, zasad uzyskiwania przez uczniów stypendiów socjalnych i za wyniki w nauce, sposobów kontaktu z szkołą w sytuacjach „trudnych"…

Kończąc spotkanie Dyrektor życzył wszystkim przybyłym zadowolenia z wyboru szkoły i zachęcając do kontaktów ze Szkołą i zaprosił na spotkania klasowe z wychowawcami.