banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11201
mod_vvisit_counterWczoraj11281
mod_vvisit_counterTydzień83260
mod_vvisit_counterZeszły tydzień92372
mod_vvisit_counterMiesiąc467392
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc560288
mod_vvisit_counterOd początku31800447

Aktualnie: gości 104, 
wizytacje 10 połączonych
Twój IP: 44.211.22.31
 , 
Dzisiaj: 30 Wrz, 2022
perspektywy
Opolski Mechaniczniak po raz szósty w czołówce techników kraju i województwa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Dyplomy uznania
Wpisany przez Włodek Kania   
sobota, 07 lutego 2015 00:00

perpektywy 2014W związku z XVII edycją Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ogłaszanego przez fundację „Perspektywy" zostaliśmy zaproszeni na uroczyste podsumowanie wyników rankingu za rok 2014 w województwie opolskim. W uroczystej gali udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, kościelnych i oświatowych. Oficjalne wystąpienia podczas uroczystości wygłosili: Wojewoda Opolski – Ryszard Wilczyński, Opolski Wicekurator Oświaty – Rafał Rippel i Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski.

Uroczystość odbyła się w dniu 3 lutego 2015 r.  w Publicznym Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, na której Naszą Szkołę reprezentowali: Bogusław Januszko – dyrektor, Marek Wilk – nauczyciel przedmiotów informatycznych i mechatronicznych oraz  Patryk Dota – uczeń kl. III Mt. Gospodarze tegorocznej uroczystości zadbali o jakość wydarzenia także w wymiarze artystycznym uświetniając je atrakcyjną oprawą artystyczną w wykonaniu młodzieży tej szkoły.

Podczas uroczystego podsumowania wyników Rankingu za rok 2014 w województwie opolskim otrzymaliśmy dyplom gratulacyjny z rąk Wojewody Opolskiego – Ryszarda Wilczyńskiego i Opolskiego Wicekuratora  Oświaty – Rafała Rippla. Ponadto Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola – Irena Koszyk wręczyli  szkołom Opola wyróżnionym w Rankingu list gratulacyjny.

Ponowne uplasowanie się Mechaniczniaka w gronie szkól w kraju i województwie z najlepszymi wynikami określonymi rankingiem jest sukcesem wypracowanym przez uczniów i nauczycieli. Jest to dla naszego technikum powód do podtrzymania twierdzenia, że skutecznie uczymy, inspirujemy i rozwijamy pasje. Stanowimy zatem jako szkoła techniczną elitę kraju i województwa. Warto się tym tytułem pochwalić tym bardziej, że za rok 2014 przysługuje naszemu technikum Znak Jakości potwierdzający sukces w Rankingu i tytuł „Srebrnej Szkoły 2014" za zajęcie 138 miejsca w kraju w Rankingu Techników, 29 miejsca w kraju w Rankingu Egzaminów Zawodowych.  Otrzymaliśmy ponadto tytuł „Szkoły Mistrzów” za zajęcie 8. miejsca w krajowym rankingu egzaminów zawodowych  w zawodzie technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych. Tym samym zostaliśmy sklasyfikowani na 8 miejscu w Rankingu Wojewódzkim Techników, co z kolei daje nam 1 miejsce wśród szkół mechanicznych województwa opolskiego.


Poprawiony: piątek, 22 stycznia 2016 17:08