Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Pedagog - Informacje ogólne
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 20 września 2016 13:00

policja opole  Śladem lat ubiegłych, uczniowie klas pierwszych PT i ZSZ spotkali się z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Opolu Panem aspirantem Piotrem Chwastowskim. W tym roku w ramach edukacji prawnej poruszone zostały kwestie hejtowania w Internecie, przemocy w rodzinie, brawury na drodze, odpowiedzialności po użyciu środków psychoaktywnych, nietykalności osobistej. 

   Prowadzący omawiając najczęściej występujące przypadki naruszania prawa przez młodych ludzi posługiwał się bardzo ciekawymi przykładami, zwracając również uwagę na społeczne skutki działania sprawców. Wyjątkowo dobry kontakt funkcjonariusza z młodzieżą sprzyjał nieskrępowanemu zaangażowaniu uczniów w dyskusję, co przyczyniło się do znacznego podniesienia świadomości prawnej uczestników spotkania.


Danuta Szyniec - Krok
pedagog szkolny

Poprawiony: wtorek, 20 września 2016 13:06