Koalicja bezpiecznej sieci PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Pedagog - Informacje ogólne
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 22 września 2016 12:00

bezpieczni w sieci

Koalicja bezpiecznej sieci

 

    Warto wiedzieć więcej o uzależnieniach behawioralnych – tak zdecydowali uczniowie i ich rodzice, którzy wzięli udział w realizowanym w naszej szkole programie profilaktycznym pod nazwą „ Koalicja bezpiecznej sieci”. Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się szesnastu uczniów z klas: II AC, IIDS, IVAS, Ic. Dziesięciogodzinne zajęcia z psychologami obejmowały pracę warsztatową z uczniami i ich rodzicami. Celem zajęć było wyposażenie uczestników w umiejętności świadomego, racjonalnego poruszania się po sieci Internet oraz wzmacnianie kompetencji społecznych w życiu realnym. Uczestnikom warsztatów towarzyszyło hasło „Wyloguj się do życia”. W podsumowaniu projektu, na wspólnym panelu warsztatowym uczniów i rodziców, ustalono „Przepis na bezpieczny Internet”. Program realizowany był przez Stowarzyszenie Pracownia Rozwoju Osobistego przy współudziale Pełnomocnika Zarządu Województwa Opolskiego do spraw przeciwdziałania narkomanii pani Mirosławy Olszewskiej, a finansowany z budżetu Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

 


Danuta Szyniec – Krok
pedagog szkolny

Poprawiony: czwartek, 22 września 2016 12:11