banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1048
mod_vvisit_counterWczoraj14914
mod_vvisit_counterTydzień1048
mod_vvisit_counterZeszły tydzień60793
mod_vvisit_counterMiesiąc139415
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc145398
mod_vvisit_counterOd początku12879280

Aktualnie: gości 189, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 54.81.158.195
 , 
Dzisiaj: 24 Cze, 2018
perspektywy
Uczeń ZSM PIĄTY w Europie! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 21 kwietnia 2017 11:56

Uczeń ZSM PIĄTY w Europie!  

 Bewko  W styczniu tego roku osiągnął kwalifikację na zawody rangi mistrzostw Europy i jako jeden z dwóch zawodników reprezentował Polskę na zawodach w kategorii Junior w Kopenhadze 8 kwietnia 2017r. Mowa tutaj o Mateuszu Bewko, który jest uczniem klasy IDS Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Reprezentował on Polskę i Opole w karate kyokushin na Mistrzostwach Europy.

    W Danii otarł się o medal po wygranej walce z zawodnikiem z Bułgarii, który w dogrywce wykonał niedozwoloną technikę - seiken tsuki na szyję. W związku z tym Bułgar został zdyskwalifikowany, a Mateusz zostałem zwycięzcą pojedynku. Niestety decyzją sędziów i lekarzy nie mógł przystąpić do następnej walki. Ale została doceniona postawa, prawdziwe serce i duch do walki oraz chęć zwycięstwa do samego końca. Dzięki udziale w tak dużej imprezie Mateusz zyskał bardzo cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje na kolejnych zawodach. Debiut w zawodach rangi Mistrzostw Europy został ukończony tuż za podium, co jest bardzo dużym sukcesem.  Przed Mateuszem bardzo pracowity sezon. Już w sobotę 22.04.2017 rozpoczyna rywalizacje w kolejnych turniejach: o Mistrzostwo Dolnego Śląska, w październiku Mistrzostwa Polski, a listopadzie Puchar Polski.

            Karate jest sportem, który Mateuszowi zajmuje większość wolnego czasu. Jest to zarówno aktywność związana z wysiłkiem fizycznym, ale także pasja dająca bardzo dużo satysfakcji. Karate kyokushin, rozwija pod względem fizycznym, ale przede wszystkim uczy koncentracji, poszanowania przeciwnika oraz szacunku do zasad. Nie są to jednak reguły, które są ćwiczone i wykorzystywane wyłącznie na treningach czy zawodach. Zawodnik karate powinien się nimi kierować w życiu codziennym i dawać dobry przykłady innym.

            Już w wieku 7 lat Mateusz rozpoczął treningi. Będąc wówczas bardzo młodym człowiekiem po raz pierwszy uczestniczył w prawdziwym treningu, który prowadzony jest przez trenera nazywanego sensejem. Trenerem Mateusza jest Pan Bartosz Wiśniewski, który osiągnął już czarny pas, najwyższy stopień wtajemniczenia w tym sporcie.

            Mateusz przygodę z karate zaczynał od pasa białego przeznaczonego dla początkujących. Po ciężkich treningach i rocznej pracy otrzymał, po zaliczeniu odpowiedniego egzaminu, pas pomarańczowy, po kolejnych dwóch latach - niebieski, a aktualnie posiada pas żółty.

            Następnie biorąc udział w turniejach zajmował czwarte oraz trzecie miejsca. Był to sygnał, do wzmożonej pracy, aby osiągnąć lepsze wyniki.

            Dziś Mateusz reprezentuje Opolski Klub Karate Kyokushin, tam ćwiczy trzy razy w tygodniu, a w Łubnianach dwa razy w tygodniu z tym samym trenerem, należy także do Kadry Narodowej.

Dotychczasowe osiągnięcia to m. in.:

  • Mistrz Województwa Opolskiego w 2011r, 2013r, 2014r oraz 2017r
  • III miejsce w Pucharze Polski - Gdańsk 2015r
  • Wicemistrz województwa Śląskiego - Katowice 2014r
  • III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - Wrocław 2015r

                                               Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.


Teresa Dzierwa wychowawczyni 1DS

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 08:35