banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7381
mod_vvisit_counterWczoraj7437
mod_vvisit_counterTydzień31235
mod_vvisit_counterZeszły tydzień21881
mod_vvisit_counterMiesiąc84942
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc95368
mod_vvisit_counterOd początku13226742

Aktualnie: gości 37, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 54.224.166.141
 , 
Dzisiaj: 20 Wrz, 2018
perspektywy
MOTO - Mechaniczniak całkiem jesiennie PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 11 października 2017 14:58

MOTO - Mechaniczniak całkiem jesiennie

ZSM-otka W sobotę 7 października w  Naszej szkole w bardzo jesiennej aurze, która nie skąpiła chłodu, wiatru i deszczu, po raz dwunasty odbył się Szkolny Piknik Motocyklowy ZSMotka, będący jednocześnie zakończeniem sezonu jednośladów 2017.

Chociaż pogoda nie sprzyjała, klimat spotkania fanów 2oo był nad wyraz gorący i spontaniczny. Ci, którzy zaczynają swoją przygodę z jednośladami mają niewiele okazji, by spotkać się z „weteranami szos” – ZSMotka daje obu stronom taką możliwość. Wspólne biesiadowanie w przyjaznej atmosferze pozwoliło na dzielenie się wiedzą motocyklową i snucie wspomnień z tegorocznych wyjazdów.

       Boisko szkolne „opanowało” 120 zmotoryzowanych uczestników pikniku, zarówno naszych uczniów, jak i gości. Wszyscy oni albo prezentowali swoje jednoślady albo brali udział  - w już kultowych – konkursach z nagrodami:  „Klasyk jesieni” – najlepiej odrestaurowany zabytek wśród motocykli i motorowerów; „Mega sound” – najgłośniejszy sygna;  „Rasowa bestia” – najlepiej stuning’owany motocykl i „Odjechany wydech”, czyli najgłośniej wylatujące spaliny. Cały czas głośno pracujące maszyny na boisku zwabiły wiele osób z zewnątrz, które po prostu nie mogły ominąć Naszej szkoły, dzięki temu konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

       W trakcie trwania imprezy można było zapoznać się z ofertą zaproszonych firm motocyklowych. Na stoiskach znalazły się nie tylko motocykle i skutery, ale także mnóstwo   części i materiałów eksploatacyjnych do nich przeznaczonych. Ponadto zaprezentowano najnowsze trendy w modzie motocyklowej, nie stroniącej od nowoczesnych gadżetów. Zaproszeni fachowcy chętnie udzielali porad serwisowych – tak ważnych przed zbliżającym się zimowym postojem.

       Wśród firm obecnych na pikniku,  a jednocześnie sponsorów nagród w konkursach były: Husator z Opola – dealer Rometa i Hyosunga; Firma Ireneusza Sydora z Prądów k/ Opola – dealera Piaggio, Polarisa i Kawasaki; Inter Cars z Opola – dystrybutor sprzętu i wyposażenia warsztatów samochodowych oraz DAKAR z Opola  – ośrodek szkolenia kierowców.

        Obejrzenie nieoznakowanego motocykla policyjnego, a także uzyskanie porad z zakresu zasad bezpiecznej jazdy, było możliwe dzięki wsparciu zmotoryzowanych funkcjonariuszy opolskiej drogówki: Macieja Milewskiego i Jarosława Wacha.

        Sztandarowym już punktem programu ZSMotki jest parada motocyklowa, czyli przejazd uczestników pikniku do WORD-u, gdzie odbywa się pokaz stunt’u w wykonaniu Sebastiana Ratusznego oraz konkurs przejazdu na czas „Dual sprint”. Nie obyło się bez upadków, bo nawierzchnia po deszczu była bardzo śliska, jednak nie doszło do żadnych poważnych obrażeń. Powszechnie bowiem wiadomo, że motocykliści to twarde chłopaki!

       Nad bezpieczeństwem uczestników, jak zwykle, czuwali strażacy i ratownicy medyczni z Jednostki Straży Pożarnej z Niemodlina. Porad w zakresie pierwszej pomocy w wypadkach drogowych udzielali instruktorzy i egzaminatorzy WORD-u
i DAKAR-u, którzy ponadto służyli informacjami na temat uzyskania prawa jazdy kat. A i B.

      Tym sposobem bardzo jesienna sobota  stała się mile spędzonym dniem, przy dobrej muzyce i niepowtarzalnym brzmieniu silników motocyklowych.

       Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy włączyli się w organizację imprezy i w niej czynnie uczestniczyli, bardzo dziękuję. 


Dyrektor Bogusław Januszko

Media o Nas:

Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 08:32