banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj475
mod_vvisit_counterWczoraj4155
mod_vvisit_counterTydzień29751
mod_vvisit_counterZeszły tydzień28407
mod_vvisit_counterMiesiąc121187
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc224247
mod_vvisit_counterOd początku12189374

Aktualnie: gości 97, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 54.227.104.53
 , 
Dzisiaj: 24 Lut, 2018
perspektywy
DZIEŃ PATRONA – ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 12 października 2017 17:46

DZIEŃ PATRONA – ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

pierwszakiW dniu 11 października br. w auli szkolnej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Nowi uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły zyskując tym samym zaszczytne miano ucznia Naszej Szkoły. Wiąże się to jednak z obowiązkami, które określa rota ślubowania tj.: ślubuję przestrzegać praw
i obowiązków ucznia, dążyć do własnego rozwoju, prezentować postawę zaangażowania społecznego oraz godnie reprezentować Szkołę.

Po ślubowaniu w imieniu uczniów starszych klas do pierwszoklasistów zwrócił się przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, życząc powodzenia w nowej szkole oraz zapewnił że zawsze mogą liczyć na pomoc starszych kolegów.

Tradycyjnie już, w tym dniu obchodzimy Święto Patrona Szkoły, rotmistrza Witolda Pileckiego – uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, kampanii 1939 roku i dobrowolnego więźnia do Auschwitz, zamordowanego przez komunistyczne władze. Najważniejsze święto w kalendarzu szkoły stało się pretekstem do przypomnienia jego bohaterskiego życiorysu oraz historii Zespołu Szkół Mechanicznych. 

W swoim wystąpieniu Dyrektor Bogusław Januszko uwypuklił sylwetkę rtm. Witolda Pileckiego akcentując ideały i wartości za które bez wahania nasz patron oddał życie. Odwołał się także do historii szkoły świętującej w tym roku swoje 70-lecie.

Ważnym elementem uroczystości było przekazanie sztandaru ZSM. Dotychczasowy poczet sztandarowy w składzie: chorąży Dominik Klisz, asysta Krzysztof Krawców i Sebastian Bensz, który przez dwa lata wzorowo wypełniał swoje obowiązki reprezentując naszą szkołę podczas wielu uroczystości, złożył  ten zaszczytny obowiązek na ręce kolegów z klasy II A – chorąży Jan Posor, asysta Dominik Cebulla i Jacek Ostrowski.

Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, moment przekazania sztandaru oraz życzenia pozostaną na zawsze w pamięci pierwszoklasistów.

Uroczystą akademię przygotowała klasa II DS technikum pod opieką p. Teresy Dzierwy.


Teresa Dzierwa - wychowawca IIDS

Poprawiony: czwartek, 12 października 2017 17:52