banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3043
mod_vvisit_counterWczoraj8484
mod_vvisit_counterTydzień39756
mod_vvisit_counterZeszły tydzień63631
mod_vvisit_counterMiesiąc203744
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc297375
mod_vvisit_counterOd początku26127054

Aktualnie: gości 85, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.236.212.116
 , 
Dzisiaj: 23 Wrz, 2021
perspektywy
Spotkanie Rady Rodziców Mechaniczniaka PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - Dla rodziców
Wpisany przez Włodek Kania   
niedziela, 19 listopada 2017 11:26

Spotkanie Rady Rodziców Mechaniczniaka

Spotkanie rady rodzicówW dniu 26 września 2017r. odbyło się spotkanie Rady Rodziców Zespołu Szkół Mechanicznych. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie zwołał Dyrektor Zespołu – Bogusław Januszko, który powitał wszystkich przybyłych na spotkanie Rodziców – przedstawicieli Trójek Klasowych i podziękował za poświęcenie czasu sprawom Naszej Szkoły.

Na początku spotkania Dyrektor przedstawił sprawozdanie z pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017 podczas którego omówił działania rozwojowe podejmowane przez szkołę, uczniów i nauczycieli. Wskazał osiągnięte w minionym roku szkolnym przez szkołę sukcesy na niwie szkolnej, regionalnej i krajowej. Następnie przypomniał skład osobowy Zarządu Rady Rodziców tj. Prezydium i Komisji Rewizyjnej w roku szkolnym 2016/2017. Poprosił jednocześnie o przedstawienie sprawozdania z działania Zarządu Rodziców za miniony rok szkolny oraz sprawozdania z wykonania planu finansowego z zakresu gromadzenia i wydatkowania środków finansowych na rzecz uczniów i szkoły. Po wysłuchaniu sprawozdań obecni na spotkaniu członkowie Rady Rodziców w przeprowadzonym zgodnie z regulaminem Rady głosowaniu zaaprobowali działania Zarządu udzielając tym samym absolutorium za miniony rok szkolny.

W kolejnej części spotkania Dyrektor poinformował, że kadencja w Zarządzie Rady Rodziców upływa trzem osobom w wyniku ukończenia szkoły przez ich dzieci. Osobami kończącymi kadencję są: Klaudia Pietruszka, Radosław Skibiński i Grzegorz Cioska. Mając powyższe na uwadze Dyrektor poprosił o przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Zarządu. Obecni na spotkaniu Rodzice wyłonili spośród siebie kandydatów, którzy w głosowaniu wybrani zostali do Zarządu. Nowymi osobami które weszły do Zarządu są: Anna Huzar, Krystian Stolc i Jan Opasik.

W dalszej części spotkania Dyrektor przedstawił plan pracy szkoły na rok 2017/2018 w tym przedsięwzięcia rozwojowe, współpracę z podmiotami zewnętrznymi oraz działania w zakresie rozbudowy i doposażenia bazy dydaktycznej. Wszystkie działania wymienione stanowić mają o poprawie jakość pracy szkoły na rzecz uczniów i nauczycieli w osiąganych wynikach nauczania i zdawalności egzaminów zewnętrznych – maturalnego i zawodowych.

Na zakończenie spotkania Rady Rodziców dyrektor Bogusław Januszko podziękował ustępującym osobom za pracę na rzecz Społeczności Szkolnej Mechaniczniaka wręczając jednocześnie okolicznościowy dyplom wraz z pamiątkową książką. Tym bardzo przyjemnym akcentem zakończono ogólne spotkanie Rady Rodziców.

Skład Zarządu Rady Rodziców w roku szkolnym 2017/2018:

Prezydium:

      Małgorzata Warsitz – przewodnicząca (III C),

Alicja Wencel - (IV M),

Dorota Raba -   (III es),

Ewa Obstoj - (II M),

Marian Bewko - (II DS),

Komisja Rewizyjna:

Alina Szurpicka - przewodnicząca (IV M),

Katarzyna Żółkiewska - (3 c),

Anna Huzar - (1 a),

Krysian Stolc - (2 a),

Jan Opasik - (2 ce).

Sekretarz :

       Elżbieta Fila – pracownik sekretariatu szkoły

Po spotkaniu Rady Rodziców odbyło się pierwsze w bieżącym roku szkolnym zebranie Prezydium i Komisji Rewizyjnej w nowych składach.  Ustalono plan pracy na rok szkolny 2016/2017, uzgodniono harmonogram spotkań i zatwierdzono plan finansowy na nowy rok szkolny. Omówiono ponadto bieżące sprawy szkoły min. ubezpieczenie NNW młodzieży, finansowanie bieżących imprez szkolnych. Zaopiniowano również dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych oraz przygotowany przez Radę Pedagogiczną Program profilaktyczno-wychowawczy na bieżący rok szkolny. Na tym spotkanie zakończono.

Bogusław Januszko - dyrektor

Poprawiony: wtorek, 21 listopada 2017 12:28