Subregion Środkowy – wysportowany i zdrowy! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Pedagog - Uwaga uczniowie
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 30 listopada 2017 13:28

Subregion Środkowy – wysportowany i zdrowy!

diabetolog

Uczniowie naszego Zespołu przystąpili do programu pod nazwą „Subregion Środkowy Wysportowany i Zdrowy”. Projekt realizowany jest na podstawie Programu Zdrowotnego opracowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego, którego głównym założeniem jest poprawa do 2020 roku stanu zdrowia mieszkańców Opolszczyzny, poprzez przeprowadzenie kompleksowej interwencji edukacyjno-zdrowotnej oraz wdrożenie działań zapobiegających nadwadze, otyłości i cukrzycy.

Projekt realizowany jest w partnerstwie ze spółką Diabetica w Nysie i Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie.

I etap projektu to badania przesiewowe obejmujące pomiary, na podstawie których zostanie obliczony wskaźnik BMI i inne parametry antropometryczne. Badanie pierwszego etapu posłuży do oceny ryzyka cukrzycy.

II etap obejmuje:

- komponent dietetyczny / warsztaty edukacyjno – dietetyczne/

- komponent aktywności fizycznej

- komponent interwencji behawioralnych

- konsultacje indywidualne

Uczestnikami programu są uczniowie którzy nie ukończyli lat 18.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków województwa opolskiego w ramach dotacji celowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.


Danuta Szyniec – Krok, pedagog szkolny

Poprawiony: piątek, 01 grudnia 2017 08:57