banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7302
mod_vvisit_counterWczoraj12130
mod_vvisit_counterTydzień24692
mod_vvisit_counterZeszły tydzień40438
mod_vvisit_counterMiesiąc122573
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc176579
mod_vvisit_counterOd początku13572616

Aktualnie: gości 143, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.163.20.57
 , 
Dzisiaj: 20 Lis, 2018
perspektywy
BA GLASS Jedlice w Zespole Szkół Mechanicznych! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - SzOK
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 07 grudnia 2017 13:45

BA GLASS Jedlice w Zespole Szkół Mechanicznych!

Huta szkła W ramach rozpoczęcia współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Mechanicznych a BA GLASS Hutą Szkła w Jedlicach, odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Zakładu: panią Joanną Spytek -HR Generalist oraz panem Waldemarem Tchieleczek specjalistą- automatykiem . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: IV M, IV A, III M technikum oraz ślusarze z klasy III es szkoły branżowej.

 

BA GLASS jest jednym z największych producentów opakowań szklanych dla branży spożywczej. Firma obecna jest w 7 krajach, produkując rocznie ponad 8 miliardów butelek w 11 kolorach. Zatrudnia 3800 pracowników w 12 fabrykach. Obecnie dystrybuuje szklane opakowania w ponad 80 krajach na całym świecie. Fabryki BA GLASS są zorganizowane pod względem wielkości i technologii oraz specjalistycznych linii produkcyjnych w celu zaspokojenia różnych potrzeb klientów na opakowania szklane z przemysłu spożywczego i napojowego.

Ciekawym akcentem spotkania był wyświetlony filmik ukazujący cały proces produkcyjny butelek szklanych w kilku kolorach w jednej z fabryk w Portugalii, począwszy od fazy pierwszej czyli pomiaru, mierzenia różnych surowców wchodzących w skład szkła do fazy ostatniej jaką jest otrzymany gotowy, zapakowany już wyrób.

Oprócz profilu działalności firmy w trakcie spotkania przedstawiono także ofertę zatrudnienia dla przyszłych absolwentów oraz możliwości odbywania staży i praktyk zawodowych przez uczniów.


Beata Kresan – szkolny doradca zawodowy