banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj778
mod_vvisit_counterWczoraj5383
mod_vvisit_counterTydzień6161
mod_vvisit_counterZeszły tydzień46123
mod_vvisit_counterMiesiąc163614
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc152455
mod_vvisit_counterOd początku14388479

Aktualnie: gości 67, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 54.226.175.101
 , 
Dzisiaj: 25 Mar, 2019
perspektywy
VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników 2018 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 12 kwietnia 2018 09:51

VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników 2018

5 kwietnia 2018 roku w Poznaniu, w hali targowej nr 4 Międzynarodowych Tragów Poznańskich (MTP) odbył się finał VII Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników. Eliminacje do finału odbyły się 8 marca 2018 r. W Naszej szkole odbyły się one w sali nr 18 i wystartowało w nich 5 zespołów 2 - osobowych:

1. Miłosz Adamiec i Dominik Geisler - klasa III Ct;
2. Bartłomiej Lachowicz i Krystian Pierzga - klasa III Ct;
3. Karol Goczoł i Oskar Berndt klasa II DS/Dt;
4. Joe Morawski i Kamil Zgorzelski - klasa II Ct;
5. Nikodem Wilk i Konrad Gacek - klasa II Ct.

W tegorocznych eliminacjach wystartowało 750 2 - osobowych zespołów uczniowskich ze szkół z całej Polski. Uczestnicy eliminacji mieli do rozwiązania test on-line składający się z 30 pytań. Na rozwiązanie testu mieli dokładnie 1 godzinę od 12.00 do 13.00. Na awans do etapu kolejnego wpływ miał wynik testu oraz czas jego rozwiązania. Minimalny wynik dający miejsce w finałowej trzydziestce to 19 punktów na możliwych 22 (do finału weszło 18 na 21 zespołów z takim wynikiem). Przy równej liczbie punktów o awansie decydował czas przesłania odpowiedzi.

Wśród 30 zespołów finałowych znalazł się także jeden zespołów z Naszej Szkoły - Miłosz Adamiec i Dominik Geisler - klasa III Ct.

Finał konkursu rozpoczął się o godzinie 815 rejestracją zespołów. Po rejestracji nastąpiło uroczyste otwarcie finału konkursu z równoczesnym przywitaniem zespołów uczniowskich, ich opiekunów, autorów zadań konkursowych oraz sponsorów nagród w konkursie. W pierwszej kolejności uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami w teście pisemnym. Następnie przystąpili do rozwiązywania 10 praktycznych zadań dotyczących:

  1. dopasowania 4 rodzajów oleju silnikowego do zaproponowanych samochodów osobowych i ciężarowych o określonych szczegółowo przebiegu i warunkami pracy;
  2. określenia usterki, jej przyczyny i sposobu jej usunięcia na podstawie dokumentacji technicznej pojazdu z silnikiem o ZI i przeprowadzeniu diagnostyki komputerowej;
  3. precyzyjnego wyważenia koła samochodu ciężarowego;
  4. przeprowadzenia diagnostyki komputerowej pojazdu o napędzie elektrycznym;
  5. przeprowadzenia procesu podłączenia, ładowania i odłączenia pojazdu o napędzie elektrycznym z wykorzystaniem uniwersalnej stacji ładowania akumulatorów;
  6. weryfikacji i określenia rodzaju uszkodzenia sprężarki układu klimatyzacji;
  7. weryfikacji rodzajów wtryskiwaczy paliwa;
  8. przeprowadzenia procedury odblokowania elektrycznego hamulca postojowego;
  9. przeprowadzenia demontażu i ponownego montażu koła samochodu;
  10. weryfikacji i przyporządkowania urządzeń wyposażenia ciągnika rolniczego.

Na każde zadanie praktyczne zespół miał tylko 5 minut przydzielonego czasu, a ocenie podlegała jakość, dokładność, zgodność z technologią oraz czas wykonania zadania.

Nasz zespół: Miłosz Adamiec i Dominik Geisler rozwiążał zadania praktyczne w czasie 19 minut i 16 sekund uzyskując 81,1 pkt co pozwoliło zająć 8 miejsce na 30 zespołów finałowych. Opiekunem chłopaków był Pan Czesław Cebulla, zaś koordynatorem udziału w konkursie - Marek Pacion.

GRATULUJEMY licząc na lepszą pozycję w przyszłym roku.

Pełna lista zespołów, które 5 kwietnia 2018 r. wzięły udział w finale VII Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników znajduje się <<tutaj>>

Pełne wyniki (miejsca) zespołów, które 5 kwietnia 2018 r. rywalizowały w finale VII Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników znajduje się <<tutaj>>

Rywalizacji finałowej VII Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników przyglądali się uczniowie Naszej Szkoły z klasy II DS/Dt oraz uczniowie dla których wyjazd na targi był nagrodą za pomoc w organizacji i przebiegu Drzwi Otwartych Szkoły i wiosennej edycji ZSM-otki 2018. Grupa uczniów przyjechała pod opieką Dyrektora Bogusława Januszko, Teresy Dzierwy i Tomasza Szudrawego aby kibicować Naszym reprezentantom i przy okazji zapoznać się z ofertą wyposażenia warsztatowego prezentowanego w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej 2018 (TTM 2018) oraz ofertą modeli samochodów osobowych, kempingowych, dostawczych, ciężarowych i motocykli prezentowaną w ramach POZNAŃ MOTOR SHOW 2018 (PMS 2018).

Zapraszam do obszernej <<fotogalerii>> :)

Na koniec trochę statystyk:
Ilość zespołów uczniowskich zgłoszonych do VII Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników: 750 (1500 uczniów)
Min. i max. wynik eliminacji: 4 - 22 pkt.
Ilość punktów wymagana do awansu: 19 (do finału weszło 18 na 21 zespołów z takim wynikiem; w przypadku remisu o awansie decydował czas przesłania odpowiedzi).
Ilość zespołów uczniowskich zgłoszonych do finału VII Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników: 30 (60 uczniów)
Min. i max. wynik finału: 54 - 98,8 pkt.
Min. i max. czas na zadania praktyczne w finale: 0:16:58 - 0:25:04

Organizatorami konkursu były Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównymi partnerami Mistrzostw byli ExxonMobil, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, firma ZF, wiodący producent części układu napędowego i podwozia, oraz Kolejowe Zakłady Łączności, które wspierają rozwój elektromobilności, w tym budowę nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Polski.

Równocześnie z finałem VII Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników odbył się finał innego konkursu - YOUNG CAR MECHANIC - w którym także wystąpił uczeń Naszej Szkoły, ale o tym w innym artykule. Zapraszam do lektury.


Marek Pacion - nauczyciel przedmiotów samochodowych

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2018 07:46