banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1215
mod_vvisit_counterWczoraj10567
mod_vvisit_counterTydzień46201
mod_vvisit_counterZeszły tydzień61206
mod_vvisit_counterMiesiąc147857
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc362595
mod_vvisit_counterOd początku16073111

Aktualnie: gości 272, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 3.228.21.186
 , 
Dzisiaj: 17 Paź, 2019
perspektywy
Rotmistrz Witold Pilecki – patron naszej szkoły PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 04 czerwca 2019 08:03

Rotmistrz Witold Pilecki – patron naszej szkoły

KONKURSOd maja 2010 roku rotmistrz Witold Pilecki jest patronem naszego Technikum. Od kilku lat, staramy się w różnorodny sposób upamiętniać jego postać. I tak na przykład w bieżącym roku szkolnym w październiku cała szkoła miała okazję wziąć udział w sesji związanej z obchodami stulecia niepodległości, która koncentrowała się na postaci Witolda Pileckiego oraz ukazywała jego zaangażowanie w walkę o niezależność naszego kraju.

31 maja uczniowie klas pierwszych technikum, jak co roku o tej porze w związku z rocznicą śmierci, która przypada na dzień 25 maja, wzięli udział w konkursie:  Rotmistrz Witold Pilecki – patron naszej szkoły.

Inaczej niż zazwyczaj, tym razem w zmaganiach rywalizowały mieszane zespoły uczniów klas pierwszych, które zmierzyły się z testem dotyczącym życia i działalności rotmistrza. W oparciu o własną wiedzę i wiadomości ze źródeł uzupełniły przygotowane karty ćwiczeń.

W atmosferze samodzielnej, ale kontrolowanej pracy  uczniowie pogłębili i usystematyzowali informacje na temat patrona szkoły. O tym, że najlepsze efekty przynosi współpraca

i samokształcenie świadczą zdjęcia z tego wydarzenia. Ponadto była to okazja do zintegrowania się pierwszoklasistów.


Joanna Pawełczak i Izabela Święcicka

Poprawiony: wtorek, 04 czerwca 2019 09:03