banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8123
mod_vvisit_counterWczoraj11415
mod_vvisit_counterTydzień62785
mod_vvisit_counterZeszły tydzień83290
mod_vvisit_counterMiesiąc165527
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc325777
mod_vvisit_counterOd początku16416558

Aktualnie: gości 139, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 100.25.43.188
 , 
Dzisiaj: 15 Lis, 2019
perspektywy
Jak zwykle jesteśmy w gronie najlepszych PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 04 czerwca 2019 08:46

Jak zwykle jesteśmy w gronie najlepszych

konkursKolejny czwartek i kolejne dobre wiadomości. Dzisiaj, czyli 23 maja 2019r., w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu, odbyła się kolejna edycja konkursu dla Szkół Branżowych I-go Stopnia pod nazwą MŁODY MISTRZ ZAWODU. Tak jak w ubiegłym roku współorganizatorem i partnerem akcji, oprócz CKP, byli: Prezydenta Miasta Opola, Opolska Izba Gospodarcza, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST PARK oraz OPEX S.A., będąca przedsiębiorstwem budowlanym o wieloletniej tradycji, należący do grupy firm Adamietz, która specjalizuje się w wykonywaniu hal przemysłowych o konstrukcji stalowej.

We wszystkich konkursowych zawodach wzięło udział prawie 80 uczniów ze szkół branżowych z całego naszego regionu. Przyjechali elektrycy i budowlańcy, samochodziarze i mechanicy. "Mechaniczniak" reprezentował mechaników i elektromechaników pojazdów samochodowych oraz ślusarzy.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

  •  pierwszy, testowy etap rozgrywek, wyłonił trzyosobowe grupy finalistów z każdej branży,
  • drugim etapem było praktyczne wykonanie pewnego zadania zgodnego z kierunkiem kształcenia. Jedni wymieniali panewki w silniku, inni trasowali i wiercili otwory w metalowej płytce osadzając w nich elementy chwytowe.

W czasie gdy trwał drugi etap konkursu, wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić się w symulatorze jazdy, zjeść bogracz czy kiełbaskę na gorąco.

Wreszcie przyszedł czas na wyniki. Spośród 15 członków naszej drużyny, nagrody i wyróżnienia otrzymali:

  •   w specjalności mechanik pojazdów samochodowy, wyróżnienie Młodego Mistrza Zawodu otrzymał Markus Wiesner, uczeń kl. 2a
  •   w specjalności elektromechanik pojazdów samochodowy, tytuł Młodego Mistrza Zawodu uzyskał Denis Stotko z kl. 3c/e, a wyróżnienie Damian Staś, uczeń kl. 2e/s
  •   w specjalności ślusarz, tytuł Młodego Mistrza Zawodu uzyskał Robert Piechurski, a wyróżnienie Mateusz Pawleta, obaj uczniowie kl. 2e/s.

Uroczystość zakończenia imprezy i wręczenie nagród odbyło się z udziałem zaproszonych gości z Urzędu Miasta, Wydziału Oświaty UM w Opolu oraz przedstawicieli współorganizatorów i partnerów konkursu.

Za rok też będziemy uczestniczyć w konkursie i tak jak dzisiaj staniemy na najwyższych miejscach podium.

TAK TRZYMAĆ !!!


Ryszard Ostrowski - nauczyciel przedmiotów zawodowych

Poprawiony: wtorek, 04 czerwca 2019 16:42