banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1237
mod_vvisit_counterWczoraj10567
mod_vvisit_counterTydzień46223
mod_vvisit_counterZeszły tydzień61206
mod_vvisit_counterMiesiąc147879
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc362595
mod_vvisit_counterOd początku16073133

Aktualnie: gości 271, 
wizytacje 9 połączonych
Twój IP: 3.228.21.186
 , 
Dzisiaj: 17 Paź, 2019
perspektywy
Sukces na koniec roku szkolnego! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
wtorek, 18 czerwca 2019 12:25

Sukces na koniec roku szkolnego!

Karyń - zbrodnia bez kary Jak upamiętnić tak dramatyczne wydarzenia, jak zbrodnia w Katyniu? Otóż najlepiej w taki sposób, aby to młodzi ludzie sami stawali się skarbnicą wiedzy na ten temat. Tak właśnie „działają” zmagania konkursowe. A jeśli jeszcze praca zostanie nagrodzona, to też i sygnał, że zadanie zostało właściwie wykonane.

Nasi uczniowie: Marek Hudasch z klasy I D oraz Jane Morawska i Joe Morawski z klasy III C wzięli udział w wojewódzkim konkursie pod hasłem „Katyń – zbrodnia bez kary”, organizowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty (we współpracy i udziale Wojewody Opolskiego oraz pod patronatem Fundacji „Polska Fundacja Narodowa”).

 

Uczniowie opolskich szkół mogli wybrać temat pracy z kilku podanych, koncentrujących się na historii sprawy katyńskiej i działalności propagandowej PRL, która się do niej odnosiła. Można było przygotować prace o różnorodnych „parametrach technicznych” - pisemną, graficzną, prezentację multimedialną, film…

Nasi reprezentanci wybrali bardzo różne ścieżki działania. Marek napisał pracę pod tytułem „Prawda i pamięć”, natomiast Joe i Jane przygotowali prace plastyczne.(….) Ostatecznie - o czym dowiedzieliśmy się 17 czerwca – Joe otrzymał trzecie wyróżnienie, a opracowanie przygotowane przez Marka Hudascha otrzymało pierwsze. W nagrodę Marek będzie mógł wraz z laureatami wyjechać do Katynia i tam bezpośrednio poznawać ten jakże dramatyczny wątek historii Polski. Gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu.


Joanna Pawełczak

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 12:27