banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5409
mod_vvisit_counterWczoraj11561
mod_vvisit_counterTydzień63512
mod_vvisit_counterZeszły tydzień63631
mod_vvisit_counterMiesiąc227500
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc297375
mod_vvisit_counterOd początku26150810

Aktualnie: gości 94, 
wizytacje 12 połączonych
Twój IP: 3.236.13.53
 , 
Dzisiaj: 25 Wrz, 2021
perspektywy
Spotkanie Rady Rodziców Mechaniczniaka PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - Dla rodziców
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 05 stycznia 2021 00:01

Spotkanie Rady Rodziców Mechaniczniaka

W dniu 30 września 2020r. odbyło się spotkanie Rady Rodziców Zespołu Szkół Mechanicznych. Pierwsze roku szkolnym 2020/2021 spotkanie zainicjował Dyrektor – Bogusław Januszko, który powitał wszystkich przybyłych na spotkanie Rodziców – przedstawicieli klas technikum i szkoły branżowej dziękując za przybycie w tym trudnym czasie pandemii Koronawirusa i poświęcenie czasu sprawom Naszej Szkoły.

          Na początku spotkania Dyrektor przedstawił pracę szkoły w roku szkolnym 2019/2020. Omówił trudności w pracy szkoły związane ze zdalną nauką trwającą od 10 marca 2020r do końca roku szkolnego, zmiany w organizacji matur 2020 i egzaminów zaodowych oraz wyzwania jakie stały przed uczniami i nauczycielami związanymi z pracą zdalną na platformach e-learningowych z których korzystała szkoła. Dyrektor omówił również wyniki naboru do klas pierwszych, przygotowane na szeroką skalę działania promocyjne wśród uczniów kas ósmych szkół podstawowych miasta i regionu w ramach targów edukacyjnych, dnia otwartego szkoły, wyjazdów do szkół niemniej nie zrealizowanych z uwagi na trwającą pandemię i brak możliwości organizowania jakichkolwiek imprez. Ważnym elementem pracy szkoły w minionym roku szkolnym na który zwrócił uwagę Dyrektor, był udział szkoły i uczniów w projektach edukacyjnych w ramach których uczniowie podczas dodatkowych zajęć pozalekcyjnych nabywali kompetencje potrzebne na rynku pracy i dodatkowe kwalifikacje w ramach kursów w różnych zawodach realizowanych poza szkołą przez podmioty zewnętrzne. Wymienił też wsparcie sprzętowe dla uczniów i nauczycieli jakie uzyskała szkoła w ramach udziału w projektach.

Poza sporymi trudnościami w działaniu szkoły Dyrektor wymienił osiągnięte w roku szkolnym 2019/2020 przez szkołę i uczniów sukcesy miejskie, regionalne i krajowe, wykazał działania rozwojowe podjęte i zrealizowane przez szkołę, omówił zaangażowanie uczniów i nauczycieli w określonych dziedzinach życia szkoły w zakresie jakim to było możliwe do marca 2020r.

Następnie Bogusław Januszko przedstawił plan pracy szkoły na rok szkolny 2020/2021 oraz związane z nim, wymagające zatwierdzenia przez Radę Rodziców, dokumenty: plan pracy wychowawczej z elementami profilaktyki oraz wykaz dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

W dalszej Dyrektor przypomniał skład osobowy Zarządu Rady Rodziców tj. Prezydium i Komisji Rewizyjnej w roku szkolnym 2019/2020. Poprosił jednocześnie o przedstawienie sprawozdania z działania Zarządu Rodziców za miniony rok szkolny oraz sprawozdania z wykonania planu finansowego z zakresu gromadzenia i wydatkowania środków finansowych na rzecz uczniów i szkoły. Prezentacji dokonała Przewodnicząca Prezydium Rady. Po wysłuchaniu sprawozdań obecni na spotkaniu członkowie Rady Rodziców zaaprobowali działania Zarządu udzielając tym samym absolutorium za miniony rok szkolny.

W kolejnej części spotkania Dyrektor poinformował, o kończącej się kadencji w Zarządzie Rady Rodziców dwóm osobom w wyniku ukończenia nauki przez ich dzieci. Osobami tymi są: Anna Huzar i Marian Bewko. Mając powyższe na uwadze Dyrektor poprosił o ustalenie, spośród osób wchodzących w skład Zarządu, jego nowego składu osobowego. Obecni na spotkaniu Rodzice wyłonili spośród siebie osoby, które w roku szkolnym 2020/2021 będą w gronie Zarządu.

          Po sprawach związanych z obsadą osobową Rady Rodziców, Dyrektor przedstawił plan pracy szkoły na rok 2020/2021 w tym przedsięwzięcia rozwojowe, współpracę z podmiotami zewnętrznymi, udział szkoły w projektach realizowanych przez Prezydenta m. Opola i Marszałka woj. Opolskiego oraz działania w zakresie rozbudowy i doposażenia bazy dydaktycznej. Wszystkie zaplanowane działania stanowić mają o dalszej poprawie jakości pracy szkoły przekładających się na osiągane wyniki nauczania, zdawalność egzaminów zewnętrznych – maturalnego i zawodowego, rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów oraz budowanie dobrego wizerunku szkoły w środowisku.

Z kolei Zarząd Rady Rodziców ustalił plan pracy na rok szkolny 2020/2021, uzgodnił harmonogram spotkań i zatwierdził plan finansowy na nowy rok szkolny. Omówiono ponadto bieżące sprawy szkoły min. składkę na RR, ubezpieczenie NNW młodzieży, organizację dużych imprez szkolnych, zakup potrzebnego do bieżącego funkcjonowania uczniów i szkoły sprzętu dydaktycznego.

Na zakończenie spotkania Rady Rodziców dyrektor Bogusław Januszko podziękował ustępującym osobom za pracę na rzecz Społeczności Szkolnej Mechaniczniaka wręczając jednocześnie okolicznościowe dyplomy wraz z pamiątkowymi książkami. Tym bardzo przyjemnym akcentem zakończono spotkanie.

Skład Zarządu Rady Rodziców w roku szkolnym 2020/2021:

Prezydium:

  •        Andrzej Palt – 2Dg - przewodniczący
  •        Ewa Obstoj – 3M,
  •        Klaudia Sdzuj – 3a
  •        Ewelina Zaryczańska – 2Ag

Komisja Rewizyjna:
  Beata Brzezicka – 3D – przewodnicząca,
  Patrycja Kołodziej – 3c,
  Tomasz Ostrowski – 2ASp,
  Justyna Deja – 2cg.

Sekretarz :
  Ewelina Niedżwiecka – pracownik sekretariatu szkoły.


Bogusław Januszko - dyrektor