banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2884
mod_vvisit_counterWczoraj8484
mod_vvisit_counterTydzień39597
mod_vvisit_counterZeszły tydzień63631
mod_vvisit_counterMiesiąc203585
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc297375
mod_vvisit_counterOd początku26126895

Aktualnie: gości 74, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.236.212.116
 , 
Dzisiaj: 23 Wrz, 2021
perspektywy
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej 2021 - jesteśmy w krajowej czołówce! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 20 maja 2021 17:26

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej 2021 - jesteśmy w krajowej czołówce!
Mateusz Doliński z 3a na finałowym podium. Czterech uczniów ZSM z nagrodami.

OTWS 2021 finalNasi uczniowie bardzo dobrze spisali się w XXVII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, w którym wzięło udział ponad 770 uczniów z całej Polski. Pierwsze miejsce w kraju w klasyfikacji nauczycieli zapewniła opiekunowi Czesławowi Cebulli 20-osobowa reprezentacja technikum.  Marek Pacion był pierwszy jako opiekun szkoły branżowej (5 miejsce w ogólnym rankingu krajowym). W klasyfikacji szkół, uzyskaliśmy trzeci wynik w Polsce ex equo (134 pkt.) z Zespołem Szkół Samochodowych w Łodzi. Ostatecznie zdecydował łączny czas wykonywania zadań przez wszystkich uczniów, co uplasowało nas na czwartym miejscu w kraju. Taki wynik odnotowujemy jako znaczący sukces, gdyż jak stwierdził Pan Dyrektor „przed nami szkoły stricte samochodowe! A my nie. Dlatego też nawet czwarta lokata to większy sukces niż trzecie miejsce rasowej samochodówki”.

W rankingu indywidualnym najlepiej spisał się Mateusz Doliński z 3a. Po zakwalifikowaniu się do finałowej dziesiątki, zdobył 4 nagrodę (na podium zostało nagrodzonych 5 pierwszych miejsc).

Cały turniej został rozegrany w formie on-line. Równolegle trwała transmisja ze studia Międzynarodowych Targów Poznańskich, w której mogliśmy na bieżąco śledzić poczynania uczestników. Półfinał składał się sześciu rund. Oprócz poprawności odpowiedzi, istotny był również czas rozwiązania zadań. Najlepszy łączny wynik kwalifikował do finału po dziesięciu reprezentantów techników i szkół branżowych. Finał polegał na wykonaniu „praktycznego” zadania, korzystając z branżowej samochodowej platformy edukacyjnej ELECTUDE.

Nagrody przyznano również za 3 najlepsze miejsca w każdej z rund. Tutaj nagrodzeni zostali:
Oliwier Jeger z 2Dp – I m-ce w rundzie czwartej,
Piotr Wieczorek z 2Dg II m-ce w rundzie szóstej,
Piotr Żelawski z 2Dp - III m-ce w rundzie czwartej (zajął także IV m-ce w rundzie szóstej i IX m-ce w rundzie trzeciej).
W poszczególnych rundach wyróżnili się również (miejsca w pierwszej dziesiątce):
Paweł Michalla z 4Ct -  IV m-ce w rundzie trzeciej,
Tomasz Gorzelik z 3Dt - VI m-ce w rundzie czwartej.
Z reprezentacji technikum najlepszy w całym półfinale okazał się Mateusz Kasperek z 3Ct.

Nadesłane przez organizatorów nagrody i dyplom za finał wręczyliśmy Mateuszowy w pierwszy dzień po powrocie do szkoły. Pozostałe dyplomy i nagrody czekają na powrót uczniów do nauki stacjonarnej. Okazuje się, że warto podjąć wysiłek przygotowania i startu w takich turniejach, a nagrody mogą mile zaskoczyć. Zachęcamy więc do startu w X Mistrzostwach Młodych Mechaników 2021. Zapisy do 21 czerwca.


Marek Pacion i Czesław Cebulla

Poprawiony: czwartek, 20 maja 2021 22:07