banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3041
mod_vvisit_counterWczoraj8484
mod_vvisit_counterTydzień39754
mod_vvisit_counterZeszły tydzień63631
mod_vvisit_counterMiesiąc203742
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc297375
mod_vvisit_counterOd początku26127052

Aktualnie: gości 84, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.236.212.116
 , 
Dzisiaj: 23 Wrz, 2021
perspektywy
Mechanicy z duszą artysty PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 13 lipca 2021 09:37

Mechanicy z duszą artysty

Nauka w Mechaniczniaku, to spotkanie ze światem techniki, ale i technik może mieć duszę artysty. O tym, że nasi uczniowie mają różnorodne pasje, to wiemy. Mamy uczniów muzykujących, śpiewających, są też i uzdolnieni plastycznie. Ponadto fani dwóch kółek, którzy pojawiają się na szkolnych piknikach motoryzacyjnych czyli „ZSMotkach”, tak bardzo dbają o swoje motocykle, że te czasami przypominają „małe” dzieła sztuki.  

Natomiast konkurs na maskotkę szkoły ujawnił jeszcze jedną przestrzeń, w której nasza młodzież ma się czym pochwalić. Metaloplastyka okazała się idealnym wyborem „procesu twórczego” - połączeniem działań z zakresu świata sztuki i techniki.

Uczestnicy konkursu na „MECHANA”, aby stworzyć (wcale nie takie małe, bo niektóre mają prawie 1,50 cm wysokości) dzieła, musieli wykazać się przede wszystkim kreatywnością. Mieć pomysł to najważniejsze! Jednakże umieć ten pomysł z wyobraźni przenieść do rzeczywistości, to już wejście w świat działań technicznych. Trzeba wykazać się umiejętnością projektowania i łączenia różnorodnych materiałów. A jak się okazało  skręcanie, sklejanie, spawanie dało efekt niesamowity.

Przypominamy, że zwycięzcą konkursu na maskotkę Mechaniczniaka  został Dariusz Chyłka z klasy II Ag, drugie miejsce zajęła Amelia Zych z kl. II Dg.  Na trzecim miejscu uplasowali się nasi absolwenci Joe Morawski i Karol Goczoł. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z rozdania nagród, która odbyła się na zakończenie roku szkolnego.

Galerię „Mechanów” i prace nagrodzone można oglądać na stronie szkoły, a „na żywo” w szkolnym centrum rekrutacji. Tam doskonale spełniają swoją rolę – reklamują Mechaniczniak. Pokazują kandydatom do naszej szkoły, jak można połączyć naukę z pasją. Ponadto inspirują J. Czyli w czasie wakacji można pomyśleć … co mogę zrobić jeśli zostanie ogłoszona druga edycja konkursu?


Joanna Pawełczak

Poprawiony: wtorek, 13 lipca 2021 12:05