banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9647
mod_vvisit_counterWczoraj13614
mod_vvisit_counterTydzień23261
mod_vvisit_counterZeszły tydzień87704
mod_vvisit_counterMiesiąc390721
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc304944
mod_vvisit_counterOd początku26618975

Aktualnie: gości 258, 
wizytacje 11 połączonych
Twój IP: 3.229.142.91
 , 
Dzisiaj: 25 Paź, 2021
perspektywy
Witaj szkoło! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
niedziela, 12 września 2021 20:16

Witaj szkoło! Czyli zajęcia szkolne po wakacjach czas zacząć.

 rozpoczecie roku 2021 2022   W dniu 1 września 2021r o godzinie 9.00 na boisku szkolnym miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Zgromadzoną społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli i rodziców oraz zaproszonych gości przywitał dyrektor Bogusław Januszko, który wspomniał czas beztroskiego wakacyjnego  wypoczynku wyrażając nadzieję, że był udany, pełen wrażeń oraz nowych ciekawych doświadczeń, którymi będzie można się podzielić podczas koleżeńskich spotkań.

Szczególnie ciepło Dyrektor powitał uczniów klas pierwszych, którzy w sile 5 oddziałów tj. ok. 200 osób powiększyli stan osobowy Zespołu Szkół Mechanicznych. Wyraził nadzieję, że szybko odnajdą się w nowych, odmiennych niż w szkole podstawowej warunkach szkolnych, spełnione będą ich oczekiwania jakie wiążą z wyborem tutejszej szkoły oraz będą mieli wiele powodów do dumy z bycia uczniem Zespołu Szkół Mechanicznych. Życzył wszystkim pierwszoklasistom nawiązania dobrych, nowych relacji  koleżeńskich oraz z wychowawcami i nauczycielami, wytrwałości i systematyczności w nauce pozwalającej osiągać jak najlepsze wyniki, otwartości  i odwagi w prezentowaniu swoich pasji i zainteresowań oraz zaciekawiania nimi innych, konsekwentnego i cierpliwego rozwijania swoich talentów. Dyrektor nadmienił, że każdy z uczniów który tylko chce może liczyć na wsparcie w dochodzeniu do sukcesu w dziedzinach, którymi jest zainteresowany i wyraża gotowość aktywności do ich rozwijania.

Z kolei uczniom klas najstarszych Dyrektor przypomniał, że jest to dla nich rok wytężonej nauki i mobilizacji z uwagi na egzamin maturalny i ostatni egzamin zawodowy. Życzył sukcesów dydaktycznych prowadzących do ukończenia szkoły z jak najwyższym wynikiem oraz takich wyników egzaminów końcowych, które będą dawały możliwość realizacji życiowych i zawodowych aspiracji po skończeniu szkoły.

Nauczycielom zaś Dyrektor życzył wielu powodów do dumy i zawodowej satysfakcji z osiągnięć uczniów, sił i energii do działania i inspirowania młodzieży skutkującego osiąganiem prze nią jak najwyższych rezultatów dydaktycznych.

W drugiej części spotkania Dyrektor omówił ideę patronatów nad edukacją zawodową tutejszego Zespołem prowadzonego przez zakłady i firmy współpracujące na rzecz podnoszenia jakości edukacji zawodowej. Przedstawiając partnerskie zakłady i firmy oraz prezentując ich zaangażowanie w organizację  zajęć praktycznych, praktyk i staży zawodowych, organizacji wycieczek zawodoznawczych, wyjazdów studyjnych oraz organizacji na terenie szkoły i w firmach certyfikowanych  szkoleń branżowych dla uczniów a także doskonalenia zawodowego nauczycieli przez organizację szkoleń branżowych i staży nauczycieli przedmiotów zawodowych. Podkreślił także wkład zakładów i firm, zaznaczając ich najwyższy poziom, w dziedzinie doposażenia pracowni szkolnych w sprzęt i materiały niezbędne do realizacji przez nauczycieli kształcenia zawodowego.

Bardzo ważnym aspektem współpracy z firmami jest coroczne przyznawanie nagród dla uczniów z każdej grupy zawodowej osiągających najwyższe wyniki w kształceniu ogólnym i zawodowym. Dyrektor Januszko prezentując obecnych na inauguracji przedstawicieli poszczególnych zakładów i firm poprosił ich o wręczenie wyróżnionym uczniom nagród. 

Nagrody w dziedzinie samochodowej od firmy VIP Car Renault z Opola wręczyli: Arkadiusz Magdziarek – Szef serwisu oraz Marek Grus – Szef ds. jakości i obsługi gwarancyjnej. Nagrodzonymi zostali uczniowie: Tomasz Gorzelik – 4Dt oraz Tobiasz Golec – 3aeg.

Nagrody w dziedzinie mechatronicznej od firmy TURCK Industrial Automation z Opola wręczył Andrzej Dereń – Wiceprezes i dyrektor techniczny. Nagrodzonymi zostali uczniowie: Tomasz Kulig – 3Mp oraz Michał Zabłocki – 3ESg.

Nagrody w dziedzinie mechanicznej od firmy Górażdże Cement z Choruli wręczył Paweł Brzozowski – Specjalista ds. HR. Nagrodzonymi zostali uczniowie: Robert Rosoł – 3Ag, Dawid Strach – 3Ag oraz Filip Rygol – 3esp.

Nagrody w dziedzinie spedycyjnej od firmy MTD-Skuratowicz Niemodlina wręczyła w imieniu Szefa Firmy Roberta Skuratowicza wicedyrektor Agnieszka Słaboń. Nagrodzonymi zostali uczniowie: Victoria Kanz – 3ESg oraz Kinga Kurc – 3ASp.

Tym bardzo istotnym  zawodowo wręczeniem uczniom nagród od Partnerów Edukacji Zawodowej, podkreślającym wkład firm z regionu opolskiego w podnoszenie jakości kształcenia uczniów a także doskonalenie zawodowe nauczycieli, zakończyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2021/2022.

Nie obyło się oczywiście bez pozdrowienia młodzieży przez Dyrektora „CZOŁEM MŁODZIEŻY” oraz donośnego przez wszystkich zebranych na boisku uczniów „CZOŁEM PANIE DYREKTORZE”.


Agnieszka Słaboń - wicedyrektor

Poprawiony: wtorek, 14 września 2021 10:09