Jak uczyć się skutecznie? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Pedagog - Uwaga uczniowie
Wpisany przez zawojan   
wtorek, 23 października 2007 12:20
Jak uczyć się skutecznie?

Jednym z najistotniejszych elementów jest motywacja, musisz zrozumieć, że szkoła jest etapem niezbędnym do zbudowania przyszłości, jakiej pragniesz. Jeśli czasami brakuje ci woli żeby przysiąść nad książką zacznij sobie wyobra*ząc* swoje przyszłe życie, swoje sukcesy, swój zawód…

Żeby zwiększyć chęć do nauki musisz też zadbać o odpowiednie warunki zewnętrzne, zastanów się, co motywuje cię do nauki? Czy ważne jest dla ciebie miejsce, w którym się uczysz, czy przedmioty, które cię otaczają? Podczas nauki otaczaj się przedmiotami, które lubisz, które wprawiają cię w dobry nastrój. Pamiętaj, że kiedy uczysz się zawsze w tym samym miejscu to staje silę ono częścią twojej pamięci. Kiedy zawsze przy nauce używasz tego samego pióra czy długopisu także staje się ono częścią pamięci i potem kiedy na egzaminie masz to samo pióro pomoże ci ono przy szybszym odtwarzaniu zapamiętanego materiału.

Jeśli uczysz się przy muzyce to pamiętaj, że nie każda sprzyja lepszemu zapamiętywaniu. Muzyka może rozpraszać. Tak naprawdę przy nauce pomaga muzyka barokowa...

Agnieszka Słaboń

Poprawiony: piątek, 14 marca 2008 22:49