banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5119
mod_vvisit_counterWczoraj7939
mod_vvisit_counterTydzień46707
mod_vvisit_counterZeszły tydzień57919
mod_vvisit_counterMiesiąc147064
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc297375
mod_vvisit_counterOd początku26070374

Aktualnie: gości 59, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.239.58.199
 , 
Dzisiaj: 17 Wrz, 2021
perspektywy
Dyplom Stypendysty dla Damiana PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Dyplomy uznania
Wpisany przez m@rek   
środa, 09 listopada 2011 10:23

kierski1 Minister Edukacji Narodowej - Katarzyna Hall
wręczyła uczniowi Naszej szkoły Damianowi Kierskiemu

 Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów

Laureaci olimpiad ogólnopolskich i międzynarodowych, zwycięzcy konkursów i turniejów sportowych oraz uczniowie osiągający nieprzeciętne wyniki w nauce odebrali 3 listopada z rąk minister edukacji narodowej  Katarzyny Hall  dyplomy dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów oraz dyplomy dla stypendystów Ministra Edukacji Narodowej. Do udziału w uroczystościach w MEN zostało zaproszonych w sumie 58 stypendystów Prezesa Rady Ministrów i stypendystów Ministra Edukacji Narodowej. Województwo opolskie reprezentowało dwóch  stypendystów Prezesa Rady Ministrów: Damian Kierski z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu i Tomasz Bonikowski z III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Wraz z uczniami udział w uroczystości wziął Bogusław Januszko – dyrektor ZSM w Opolu.

- Jesteście wyjątkowymi uczniami - chwaliła minister Katarzyna Hall stypendystów zaproszonych do Ministerstwa Edukacji Narodowej. - Mieliście szczęście, bo na swojej dotychczasowej drodze edukacyjnej spotkaliście nauczycieli, którzy chcieli wam pomóc i dawali wsparcie. Mam nadzieję, że również na kolejnych etapach waszej edukacji nie zabraknie nauczycieli z pasją.  Życzę wam kolejnych sukcesów w nauce i otwartości na nowe wyzwania.

Damianowi Kierskiemu cała społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych  GRATULUJE i życzy dalszych sukcesów w nauce.

kierski dyplom kierski2

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniom szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Otrzymują je uczniowie, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. W roku szkolnym 2010/2011 Prezes Rady Ministrów przyznał 4020 stypendiów.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej przyznawane jest zwycięzcom olimpiad międzynarodowych, laureatom i finalistom ogólnopolskich olimpiad lub konkursów na pracę naukową,  uczniom realizującym indywidualny program nauki oraz uczniom osiągającym wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu międzynarodowym lub  krajowym. W roku szkolnym 2010/2011 do Ministerstwa Edukacji Narodowej nadesłano 1489 wniosków kandydatów do stypendium ministra. Ostatecznie stypendium otrzymało 320 uczniów.

 


Bogusław Januszko – dyrektor ZSM w Opolu.

Poprawiony: środa, 16 listopada 2011 15:28