banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2625
mod_vvisit_counterWczoraj10971
mod_vvisit_counterTydzień110837
mod_vvisit_counterZeszły tydzień80054
mod_vvisit_counterMiesiąc137553
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35586297

Aktualnie: gości 99, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 09 Cze, 2023
perspektywy
Kolejny sukces HippieNyssiaków! PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Sukcesy absolwentów "mechaniczniaka"
Wpisany przez Marek Wilk   
środa, 24 października 2012 14:09

Po zeszłorocznej wyprawie do Szkocji, jeszcze wówczas nasi uczniowie, zaostrzyli sobie apetyty na europejskie eskapady.

W tym roku, już jako Nasi absolwenci:

marek                                            pawel
 MAREK GRACA    PAWEŁ GORZKULA

po raz kolejny wzięli udział w ZŁOMBOLU.

Więcej…
 
Z gościną u Halupczoka PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Sukcesy absolwentów "mechaniczniaka"
Wpisany przez zawojan   
sobota, 28 maja 2011 23:32

27 maja 2011r. (piątek) uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w I Rajdzie Rowerowym Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. U celu podróży, w Niwkach, nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem naszego byłego ucznia, zasłużonego kolarza Joachima Halupczoka (1968 – 1994).

Organizację rajdu przeprowadził pan Jerzy Tracz - nauczyciel WF, opiekę nad rowerzystami sprawowali nauczyciele: Katarzyna Front, Beata Ławrowska oraz Jan Front. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali też członkowie Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Rajder", którzy ratowali nas także pogotowiem serwisowym (na trasie konieczna była wymiana dętki). Dziękujemy „Rajdersom" za fachową pomoc. Najliczniej pedałowali uczniowie klasy 1C, nie zabrakło też rowerzystów z klas: 2E, 1a oraz 2ce. Aura nas nie rozpieszczała, to prawda, jednak zadanie zostało wykonane. Zresztą prawdziwy rowerzysta w pogodę gna i w deszcz. Zobacz trasę przejazdu...

Poprawiony: środa, 21 września 2011 13:12
 
Nasz absolwent nagrodzony przez PREMIERA PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Sukcesy absolwentów "mechaniczniaka"
Wpisany przez zawojan   
czwartek, 14 kwietnia 2011 22:56

Premier docenił naukowca Politechniki Opolskiej

Dr hab. inż. Piotr Niesłony z Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej odebrał właśnie w Warszawie nagrodę Prezesa Rady Ministrów za swoją rozprawę habilitacyjną. Nagród tej rangi przyznawanych jest najwyżej 10 w ciągu roku. Przekazuje je premier Donald Tusk.

-Jestem bardzo zaszczycony. Zwłaszcza, że znalazłem się w gronie najwybitniejszych osób z mojej branży - mówi naukowiec z Opola.

Dr hab. Piotr Niesłony zajmował się opracowaniem bardziej trwałych, a co za tym idzie tańszych w eksploatacji narzędzi używanych w obróbce skrawaniem. Trafił do konkursu, bo jego monografię habilitacyjną uznano za wyróżniającą. Podobnie recenzowało ją kilku profesorów z Polskiej Akademii Nauk.


Źródło: nto.pl

Dr hab. inż. Piotr Niesłony - absolwent naszej szkoły - 1991r., technik mechanik, wych. mgr. Krystyna Jaworska - informacje zawarte w Monografii Szkolnej, str.281.

Poprawiony: środa, 21 września 2011 13:20
 
Dariusz Kupis - Opolski Hipokrates PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Sukcesy absolwentów "mechaniczniaka"
Wpisany przez zawojan   
piątek, 11 września 2009 22:15

ntoZawód wybrało za niego życie. Ojciec zmarł na jego rękach, mama ciężko choruje, brat jest niepełnosprawny. Od zawsze opiekował się całą rodziną, wiedział, że musi być w tym dobry, jak najlepszy, by im pomóc.

DKupis

To go motywowało do zdobywania umiejętności. Zaraz po maturze poszedł pomagać starym ludziom w zakładzie opiekuńczo-leczniczym prowadzonym przez szpital wojskowy.

Zaczął studiować pedagogikę, potem informatykę, ale dopiero gdy trafił na pielęgniarstwo w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, wiedział, że to jest to. Na 140 dziewczyn było tylko 8 chłopaków. Równolegle pracował w opolskim szpitalu wojewódzkim na izbie przyjęć. Początkowo pomagał pielęgniarkom. Od roku jest dyplomowanym pielęgniarzem.

To specyficzne miejsce. Tu trafiają wszyscy potrzebujący nagłej pomocy. Tu się robi wszystko - daje zastrzyki, opatruje rany, gipsuje połamane kończyny, a bywa, że reanimuje. Nieraz przewija się przez izbę sto osób w ciągu dnia, bywa, że zwożą jedną za drugą ofiary wypadków. Człowiek nawet nie ma czasu pomyśleć, działa instynktownie, a dopiero potem przychodzi refleksja. Niepewność, czy nie można było zrobić więcej, lepiej - to największy stres tej pracy.

Jedno tragiczne wydarzenie Dariusz zapamiętał szczególnie dobrze. - Przywieziono 21-letniego chłopaka, mojego rówieśnika, w bardzo ciężkim stanie. Robiliśmy wszystko, co możliwe, ale on umarł. Ojciec chłopca, przytulając zmarłego, płakał, że nie zdążył mu powiedzieć, że go kocha. Choć od tego wydarzenia minęły trzy lata, Dariuszowi łamie się głos, gdy opowiada.

A jednak pracy w izbie przyjęć nie zamieniłby na żadną inną.

- Na oddziale szpitalnym pomoc choremu rozłożona jest w czasie. Tu efekty widać natychmiast. Przychodzi ktoś ze złamaną ręką, cierpi, ale za chwilę już ręka jest nastawiona, gips założony i chory wychodzi uśmiechnięty. To największa satysfakcja - mówi Dariusz.

Zdarza się, że pacjenci zwracają się do niego "bracie". Coraz częściej chwalą też mężczyzn-pielęgniarzy, że są delikatniejsi od kobiet i mają większe wyczucie.

ps. Dariusz Kupis ukończył naszą szkołę w 2005r. - gratulujemy sukcesu, życzymy powodzenia zarówno  w dalszej pracy jak i w życiu prywatnym.
wych. Jan Front


 

Źródło: NTO, tekst: Iwona Kłopocka, foto: Witold Chojnacki

Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2011 23:27
 
Ksiądz z naszej szkoły PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Sukcesy absolwentów "mechaniczniaka"
Wpisany przez Marek Wilk   
środa, 03 czerwca 2009 12:05
Image
W sobotę 30 maja 2009, roku abp Alfons Nossol udzielił święceń kapłańskich 8 diakonom. Do grona neoprezbiterów diecezji opolskiej należy ks. Marek Sobotta ze Zdzieszowic - absolwent Technikum Mechanicznego w Opolu.

Image

W niedzielę 31 maja ks. Marek odprawił w rodzinnej parafii w Zdzieszowicach Mszę świętą prymicyjną. Dekretem biskupa opolskiego został mianowany wikariuszem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu, w której odbywał wcześniej praktykę diakońską.
Nasze 5-letnie technikum o specjalności "mechanika precyzyjna" Marek Sobotta ukończył w 2001.

 Image Image Image  Opracowanie: Czesław Cebulla
Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2011 23:34