banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7539
mod_vvisit_counterWczoraj10814
mod_vvisit_counterTydzień31074
mod_vvisit_counterZeszły tydzień69152
mod_vvisit_counterMiesiąc69816
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19879837

Aktualnie: gości 146, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 3.236.96.157
 , 
Dzisiaj: 07 Lip, 2020
perspektywy
Trybik Matematyczny PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 08 czerwca 2020 09:28

Trybik Matematyczny – konkurs matematyczny klas pierwszych Publicznego Technikum nr 4 w Opolu

trybik matematczycznyZapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas pierwszych technikum do udziału w konkursie Trybik Matematyczny. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla absolwentów szkół podstawowych, jak i gimnazjów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 są uczniami pierwszych klas Publicznego Technikum nr 4 w Opolu. Konkurs odbędzie się we wtorek 16.06.2020 r. o godzinie 12:00 i będzie polegał na rozwiązaniu testu on-line w aplikacji Kahoot!, do którego link zostanie podany na szkolnej platformie edukacyjnej. Wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje:

* Liczby rzeczywiste

* Język matematyki

* Układy równań

Poprawiony: poniedziałek, 08 czerwca 2020 09:39
Więcej…
 
Konkurs MECHAN_2020 PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 01 czerwca 2020 11:14

Konkurs MECHAN_2020

mechan2020Uczniowie naszej szkoły przygotowali ciekawe prace, przedstawiające "Mechana"- maskotkę Zespołu Szkół Mechanicznych w 2020 roku, wykonaną z części samochodowych, podzespołów mechatronicznych oraz innych elementów. Konkurs ogłoszony został w lutym 2020, ze względu na zaistniałą sytuację zrealizujemy go on line!
W ciągu najbliższych tygodni zaprezentujemy na stronie naszej szkoły zsm.opole.pl oraz facebooku i instagramie stworzone przez uczniów „Mechany”.
Prezentowane prace zostaną opatrzone numerem i krótkim opisem, następnie przeprowadzimy głosowanie, a nagrodę dla zwycięzcy mamy nadzieję wręczyć, już kiedy sytuacja wróci do normy, gdy spotkamy się razem w szkole.
Śledźcie naszą stronę, facebooka i instagram!


Małgorzata Pacion - biblioteka

Poprawiony: poniedziałek, 01 czerwca 2020 15:57
 
Eko mechan PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 29 maja 2020 10:15

MECHATRONICY NAJLEPSI W GOSPODARCE ODPADAMI

eko mechanZ ogromną przyjemnością informuję, że uczniowie klasy 1Mp: Dariusz Dreszer i Tomasz Kulig zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w konkursie wiedzy z zakresu gospodarki odpadami.

Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska w ramach realizowanego projektu „Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej” i dedykowany był wszystkim uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych miasta Opola.

Konkurencja była więc duża!

Uczniowie w swych profesjonalnie wykonanych pracach przedstawili istotę segregowania śmieci, korzystali z licznych źródeł naukowych, ustaw i danych statystycznych, podali konkretne pomysły na powtórne wykorzystanie odpadów, do prac dołączyli samodzielnie wykonane zdjęcia…

Dyrektor i wicedyrektorzy szkoły oraz całe grono pedagogiczne, niestety nadal zdalnie, serdecznie gratulują zwycięzcom!


 Małgorzata Zakrzewska – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Poprawiony: poniedziałek, 01 czerwca 2020 15:56
 
Marek Hudasch - kolejny raz o zbrodni katyńskiej... i kolejny sukces. PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
niedziela, 26 kwietnia 2020 13:02

Marek Hudasch - kolejny raz o zbrodni katyńskiej... i kolejny sukces.

Katyń 2020

W związku z obchodami 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w lutym tego roku został ogłoszony ogólnopolski konkurs pod hasłem „Polskie serce pękło. Katyń 1940”, którego celem było upamiętnienie tego dramatycznego wydarzenia.

Inicjatorką konkursu była marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a w Komitecie Honorowym, któremu przewodniczył prezydent Andrzej Duda, znaleźli się ministrowie: obrony narodowej Mariusz Błaszczak, spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, edukacji narodowej Dariusz Piontkowski oraz prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. Tadeusz Wolsza, członek Kolegium IPN. Patronat medialny nad konkursem objęły Telewizja Polska i Polskie Radio.

Poprawiony: niedziela, 24 maja 2020 20:33
Więcej…
 
O włos od finału PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 24 lutego 2020 15:45

O włos od finału

AGH W dniu 14 lutego (walentynki) uczniowie klasy 3M w składzie: Dominik Fila, Przemek Kossakowski, Patryk Wieszołek, Marcin Matuszewski i Mateusz Skipor reprezentowali naszą szkołę na XLIII Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez AGH w Krakowie. Mateusz Skipor brał udział w olimpiadzie z zakresu elektroniki a pozostali uczniowie z mechatroniki.

Uroczyste otwarcie olimpiady odbyło się na auli uczelni a następnie startujący z całej Polski uczniowie rozeszli się do wyznaczonych pawilonów.

Test składał się z 50 pytań zamkniętych, czas na rozwiązanie wynosił 120 minut. Spektrum pytań było bardzo szerokie, pytania wykraczały poza program nauczania. Statyka, dynamika, kody Grey’a, algebra Bool’a, protokoły, pneumatyka, hydraulika etc. To tylko przykładowe dziedziny z których organizatorzy przygotowali pytania.

Poprawiony: wtorek, 25 lutego 2020 13:38
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 45