banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1637
mod_vvisit_counterWczoraj9261
mod_vvisit_counterTydzień1637
mod_vvisit_counterZeszły tydzień59998
mod_vvisit_counterMiesiąc189523
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc200459
mod_vvisit_counterOd początku14816228

Aktualnie: gości 89, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 18.212.83.37
 , 
Dzisiaj: 26 Maj, 2019
perspektywy
Jak zwykle jesteśmy w gronie najlepszych PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 24 maja 2019 08:39

Jak zwykle jesteśmy w gronie najlepszych

Kolejny czwartek i kolejne dobre wiadomości. Dzisiaj, czyli 23 maja 2019r., w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu, odbyła się kolejna edycja konkursu dla Szkół Branżowych I-go Stopnia pod nazwą MŁODY MISTRZ ZAWODU. Tak jak w ubiegłym roku współorganizatorem i partnerem akcji, oprócz CKP, byli: Prezydenta Miasta Opola, Opolska Izba Gospodarcza, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST PARK oraz OPEX S.A., będąca przedsiębiorstwem budowlanym o wieloletniej tradycji, należący do grupy firm Adamietz, która specjalizuje się w wykonywaniu hal przemysłowych o konstrukcji stalowej.

We wszystkich konkursowych zawodach wzięło udział prawie 80 uczniów ze szkół branżowych z całego naszego regionu. Przyjechali elektrycy i budowlańcy, samochodziarze i mechanicy. "Mechaniczniak" reprezentował mechaników i elektromechaników pojazdów samochodowych oraz ślusarzy.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

  • pierwszy, testowy etap rozgrywek, wyłonił trzyosobowe grupy finalistów z każdej branży,
  • drugim etapem było praktyczne wykonanie pewnego zadania zgodnego z kierunkiem kształcenia. Jedni wymieniali panewki w silniku, inni trasowali i wiercili otwory w metalowej płytce osadzając w nich elementy chwytowe.

W czasie gdy trwał drugi etap konkursu, wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić się w symulatorze jazdy, zjeść bogracz czy kiełbaskę na gorąco.

Wreszcie przyszedł czas na wyniki. Spośród 15 członków naszej drużyny, nagrody i wyróżnienia otrzymali:

  •   w specjalności mechanik pojazdów samochodowy, wyróżnienie Młodego Mistrza Zawodu otrzymał Markus Wiesner, uczeń kl. 2a
  •   w specjalności elektromechanik pojazdów samochodowy, tytuł Młodego Mistrza Zawodu uzyskał Denis Stotko z kl. 3c/e, a wyróżnienie Damian Staś, uczeń kl. 2e/s
  •   w specjalności ślusarz, tytuł Młodego Mistrza Zawodu uzyskał Robert Piechurski, a wyróżnienie Mateusz Pawleta, obaj uczniowie kl. 2e/s.

Uroczystość zakończenia imprezy i wręczenie nagród odbyło się z udziałem zaproszonych gości z Urzędu Miasta, Wydziału Oświaty UM w Opolu oraz przedstawicieli współorganizatorów i partnerów konkursu.

Za rok też będziemy uczestniczyć w konkursie i tak jak dzisiaj staniemy na najwyższych miejscach podium.

TAK TRZYMAĆ !!!

opracowanie:   Ryszard Ostrowski

 
Dublet "olimpijskiego srebra” dla opolskiego Mechaniczniaka PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 21 maja 2019 09:47

Dublet "olimpijskiego srebra” dla opolskiego Mechaniczniaka

Konkurs    Tylko jednego punktu zabrakło Dominikowi Geislerowi, do zdobycia pierwszego miejsca w finale XX Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej przez Wydawnictwo Auto Moto Serwis s.c. we współpracy z Wydawnictwami Komunikacji i Łączności, nad którą honorowy patronat objął Minister Edukacji Narodowej.

   Dominik i jego rywal z finałowej walki o złoto zdeklasowali rywali, mimo że startowali z 6 miejsca wywalczonego ex aequo w półfinale, który odbył się 16 marca 2019 r. (pisaliśmy o tym tutaj). Zwycięzca w finale zdobył 26 punktów, nasz reprezentant, Dominik - 25 pkt., a trzeci już tylko 19 pkt. Noty kolejnych zawodników były znacznie niższe. Łącznie z półfinałem (50 pkt.) Dominik uzyskał wynik 75 pkt. (zwycięzca 76 pkt., "brązowy medalista" 69 pkt.), co dało mu pewne drugie miejsce.

Poprawiony: wtorek, 21 maja 2019 09:57
Więcej…
 
MUZYCZNY CIĄG DALSZY PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:41

MUZYCZNY CIĄG DALSZYMUZYCZNY CIĄG DALSZY

Z radością informujemy, że nasza grupa muzyczna MECHBAND znalazła się wśród zespołów wyróżnionych w kategorii muzycznej i zakwalifikowała się do finału, który odbędzie sie 15 maja 2019.

Gratulacje

Aleksandra Nowosielska

Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2019 07:48
 
Mechaniczny by Night - Challenge Szkół PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 03 kwietnia 2019 10:26

Mechaniczny by Night - Challenge Szkół

Mechaniczny by Night1 kwietnia 2019 roku już po raz trzeci rozgrywana była gra terenowa Mechaniczny by Night - Challenge Szkół. Była to noc pełna niespodzianek. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klasy IIM w składzie: Przemysław Kossakowski, Marcin Matuszewski, Dominik Fila, Mateusz Skipor.

Na terenie budynku Wydziału Mechanicznego organizatorzy przygotowali 7 konkursów, w których wszystkie zgłoszone drużyny wykonywały przeróżne eksperymenty, rozwiązywały zagadki, czy dokonywały przelotu dronem. Zacięta walka o punkty trwała trzy godziny. Rywalizacja była trudna choć sami uczniowie przyznali, że atmosfera która panowała w trakcie imprezy była swobodna i wspaniała.

Konkurencje w których startowali to: Mega Mocni w nogach, Nie odpadaj, segreguj, Asy przestworzy, Gwiezdny wyścig, Wspinaczka a`la Weissenberg, Opakuj, nie pękaj, Makaron daje siłę

Nasza drużyna „Cztery Fazy” zajęła I miejsce w woj. opolskim i IV miejsce w całym turnieju ustępując trzem drużynom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu ( woj. śląskie). Serdecznie gratulujemy!


Agata Hetmańska

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 10:37
 
MUZYCZNY WTOREK PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 03 kwietnia 2019 09:58

MUZYCZNY  WTOREK

Mnóstwo  wspaniałych emocji artystycznych dostarczyli nam uczniowie szkół opolskich na festiwalu ,Opolskie Młode Talenty’, który corocznie organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Naszą szkołe reprezentował zespół MECHBAND, w składzie Stanisław Ignac, Piotr i Adam Obstoj oraz Dawid Gandyra.  Młodzież z niemal wszystkich szkół opolskich prezentowała zróżnicowany repertuar, pojawiały się piosenki polskie, anglojęzyczne, a także utwory instrumentalne. Nasz zespół zaprezentował standard jazzowy "After you’ve gone" z pięknym wokalem Dawida Gandyry.

Wyniki poznamy w piątek, trzymamy kciuki


Aleksandra Nowosielska, Justyna Kendik-Gut

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 10:26
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 38