banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2485
mod_vvisit_counterWczoraj10971
mod_vvisit_counterTydzień110697
mod_vvisit_counterZeszły tydzień80054
mod_vvisit_counterMiesiąc137413
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35586157

Aktualnie: gości 98, 
wizytacje 21 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 09 Cze, 2023
perspektywy
Inne...
Międzynarodowa współpraca z FOS BOS w Ingolstadt . PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
środa, 10 maja 2023 08:25

Międzynarodowa współpraca z FOS BOS w Ingolstadt .

Międzynarodowa współpraca z FOS BOS w Ingolstadt.
Praktyka grupy uczniów z partnerskiej szkoły z Niemiec zakończyła się , wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności w firmie Ofama oraz Przedszkolu Nr 8. Swój pobyt w Opolu ocenili jako bardzo udany, oprócz zawodowych korzyści poznali Stolicę Polskiej Piosenki, byli również na jednodniowej wycieczce we Wrocławiu i zachwycali sie przysmakami polskiej kuchni oraz gościnnością i serdecznością kolegów. Goście mieszkali w bursie i brali aktywny udział w zajęciach organizowanych przez wychowaców, integrowali sie z młodzieżą z Polski i z Ukrainy. Nauczyciel z Ingolstadt pan Christian Deufel wziął udział w uroczystości pożegnania maturzystów, która bardzo mu sie spodobała uroczyte wręcznie nagród przez pana dyrektora, hymn i sztandar szkoły. "Szkoda, że my tego nie mamy" ,skomentwał gość. Dwa tygodnie minęły bardzo szybko, ale zawarte przyjażnie i wrażenia pozostaną na zawsze.


Iwona Majek-Wiśniowska

Poprawiony: środa, 10 maja 2023 08:33
 
Wizyta z Węgier w ramach projektu Erasmus+ Job shadowing PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
środa, 03 listopada 2021 10:43

Wizyta z Węgier w ramach projektu Erasmus+ Job shadowing

Wizyta z Węgier w ramach projektu Erasmus+ Job shadowing Po długich miesiącach izolacji, podczas których zmuszeni byliśmy do ograniczenia kontaktów, w tym również z naszymi partnerskimi szkołami, udało się nam spotkać z delegacją z szkoły SZE Szent-Gyiirgyi Albert Egószsćgiigyi ós Szocińlis Szakgimnńzium ós Szakkózópiskola – Gyór z Węgier. Pierwotnie nasza współpraca w ramach projektu unijnego Erasmus+ Job shadowing zaplanowana była na październik zeszłego roku, ze względów pandemicznych musiała jednak zostać przełożona na ten rok. Podczas trwającej cztery dni wizyty (od 24 do 28 października br.) gościliśmy w naszej szkole Dyrektorkę węgierskiej szkoły Panią Magdolnę Pakozdi oraz dwie nauczycielki Panie: Norę Nemeth i Kornelię Turnerne Magyari. Językiem projektu był język niemiecki oraz angielski.

 

Poprawiony: środa, 03 listopada 2021 10:57
Więcej…
 
Rola i zadania służb utrzymania ruchu w zakładach Górażdże PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
czwartek, 07 stycznia 2021 13:45

Rola i zadania służb utrzymania ruchu w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym

gorazdzeW dniu 15 grudnia 2020 r. w ramach współpracy pomiędzy spółkami Grupy Górażdże a Zespołem Szkół Mechanicznych w Opolu rozpoczął się cykl spotkań naszych uczniów kształcących się w zawodach technik mechanik i technik mechatronik z menadżerami wydziałów produkcyjno-technicznych Grupy Górażdże.

Celem spotkań jest dzielenie się wiedzą praktyczną w zakresie zarządzania procesami produkcji na przykładzie zakładów.

Pierwsze spotkania, on-line dla uczniów klas 3AC, 4AS i 3M, poprowadził Wojciech Kłyż – Główny Inżynier ds. Utrzymania Ruchu w Górażdże Cement SA a dotyczyło ono roli i zadań służb utrzymania ruchu w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym na przykładzie Cementowni Górażdże.

Na początek roku 2021 zaplanowane już zostały kolejne spotkania z udziałem młodzieży i ekspertów Grupy Górażdże.


Agnieszka Słaboń-wicedyrektor

 

 
Szkolenie o modułach hybrydowych w firmie TURCK PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
czwartek, 13 lutego 2020 16:19

Szkolenie o modułach hybrydowych w firmie TURCK

TURCK Klasa 3M (technik mechatronik) wzięła udział w warsztatach szkoleniowych na temat najnowszych modułów hybrydowych pracujących w protokole Ethernet z funkcją bezpieczeństwa. Szkolenia odbyły się w dwóch turach, pierwsza miała miejsce 22 stycznia a druga 5 lutego. Z ramienia firmy TURCK szkolenie prowadził Pan Andreas Kowol. Uczniowie mieli możliwość poznanie funkcjonalności sterowników PLC firmy TURCK oraz czujników i sygnalizatorów RGB. W trakcie zajęć przygotowali programu w opartego o komunikację w sieci PROFINET w środowisku CodeSys v3.5. Mieli również okazję stworzenie wizualizacji do programu oraz uruchomienie jej na sterowniku PLC serii TX700 z funkcjonalnością HMI.

Marek Wilk

 
Dni Otwarte dla Edukacji – Grupa Górażdże : cement, beton, kruszywa PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
poniedziałek, 25 listopada 2019 13:18

Dni Otwarte dla Edukacji – Grupa Górażdże : cement, beton, kruszywa

Dni Otwarte dla Edukacji Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce wytwórców betonu towarowego i kruszyw, który jest częścią międzynarodowego koncernu HeidelbergCement, jednego z największych na świecie producentów cementu i innych materiałów budowlanych. W Górażdżach produkują cement, beton i kruszywa ciągle udoskonalając swoje produkty aby dostarczać na rynek zrównoważonych materiałów budowlanych o zredukowanym wpływie na otoczenie i środowisko naturalne.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27