banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4727
mod_vvisit_counterWczoraj11561
mod_vvisit_counterTydzień62830
mod_vvisit_counterZeszły tydzień63631
mod_vvisit_counterMiesiąc226818
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc297375
mod_vvisit_counterOd początku26150128

Aktualnie: gości 55, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 3.236.13.53
 , 
Dzisiaj: 25 Wrz, 2021
perspektywy
Kultura bezpieczeństwa PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 21 października 2019 11:43

Kultura bezpieczeństwa

W minionym roku szkolnym 2018/2019, jak już od kilku lat, nasza szkoła uczestniczyła w kolejnej edycji projektu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy pod znamiennym tytułem "Kultura bezpieczeństwa". Na zajęciach prowadzonych przez Małgorzatę Gregorius, Włodzimierza Kanię i Ryszarda Ostrowskiego, młodzież naszej szkoły przez cały rok miała okazję poznać zasady bezpieczeństwa, ergonomii w pracy, czy też znajomości przepisów określających prawa i obowiązki pracodawców jak i pracowników.

W końcu nadszedł czas podsumowań. Nastąpiło ono 11 października b.r. w opolskiej siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy. Po części oficjalnej (podczas której rozdano dyplomy) nadszedł czas podsumowań i przedstawienie założeń kolejnej edycji projektu. Spotkanie prowadził Okręgowy Inspektor Pracy, pan Arkadiusz Kapuścik.

W tym roku szkolnym też będziemy uczestniczyć w TYM projekcie!


Ryszard Ostrowski - nauczyciel BHP

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 11:46
 
Smartfon i biblioteka – to da się połączyć PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 15 października 2019 10:12

Smartfon i biblioteka – to da się połączyć


biblioteka001W piątek klasa IDp udała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej, aby wziać udział w warsztatach pokazujących wykorzystanie bezpłatnych aplikacji na smartfony i tablet, które pomagają i urozmaicają czytanie książek. Praktyczne zajęcia z wykorzystaniem m.in. kodów QR, VIUU spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż można było wykorzystać te nowo nabyte umiejętności, już na miejscu w bibliotece, biorąc udział w specjalnej Grze Miejskiej.
Ponadto mieliśmy okazję zwiedzić wystawę fotografii przedstawiającą Opolszczyznę na przestrzeni lat oraz zapoznać się z ofertą biblioteki przygotowaną specjalnie dla wielbicieli języka angielskiego, których w klasie IDp nie brakuje. "America in your library" z pewnoscią zostanie wykorzystana przez nas, aby dobrze i dokładnie z wykorzystaniem wiarygodnych źródeł przygotowywać się do kolejnych zajęć Dla uważnych czytelników niniejszego tekstu, z klasy IDp mały konkurs.

Więcej…
 
"The city that never sleeps" PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 15 października 2019 09:42

"The city that never sleeps"


NYC Montage 2011Dla jednych nieosiągalne marzenie,dla innych azyl i gwarancja anonimowości,dla jeszcze innych inspiracja i motywacja do życia.

Nowy Jork lub Big Apple, bo o tej metropolii mowa, był tematem lekcji bibliotecznej, w której wzięła udział klasa IIM.

Dowiedzieliśmy się m.in. ile kosztowała ziemia, którą odkupiono od rdzennych mieszkańcow Ameryki, na której potem powstał Nowy Jork i dlaczego pierwszą nazwą tego miasta był Nowy Amsterdam. Ponadto pani Magda, która opowiadała o Nowym Jorku przepiękną angielszczyzną, podzieliła się z nami kilkoma ciekawymy historiami dotyczącymi budowy Statui Wolności czy też Mostu Brooklińskiego.

Było też kilka pytań skierowanych do naszych uczniów np. o nazwy dzielnic Nowego Jorku czy też środki transportu,ale ku radości opiekunów nie nastąpiła wtedy niezręczna cisza. Na pewno odwiedzimy Bibliotekę Wojewódzką jeszcze nie raz, gdyż jest to juz właściwie nasza tradycja i ciekawy sposób ma pogłębianie wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych.

UWAGA!! Konkurs dla kl IIM !

Więcej…
 
Motofotka PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 15 października 2019 08:10

FINALIŚCI KONKURSU FOTOMOTKA

W dniu 10.10.2019r. komisja w składzie: Teresa Dzierwa, Włodzimierz Kania, Piotr Dzierwa rozstrzygnęła konkurs Motofotka zorganizowany w trakcie zakończenia sezonu jednośladów. I miejsce zajął Igor Wójcik z klasy IDp, na II miejscu uplasował się uczeń klasy 1Dg Dawid Domański a trzecie miejsce przyznano Karolowi Goczoł z klasy 4DS.  Wszystkim uczestnikom dziekujęmy za udział w konkursie i już dzisiaj zapraszam na następny konkurs który zostanie zorganizowany na otwarcie kolejnego sezonu motocyklowego już wiosną.

 I Miejsce

igor

Autor: IGOR WÓJCIK - 1Dp

Więcej…
 
Tanie smaczne ciasto PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 09 października 2019 13:17

Konkurs na „ Tanie smaczne ciasto”

Tanie smaczne ciastoW konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I i II. Wszystkie ciasta były pyszne. Jury  w składzie :  Agnieszka Słaboń, Maria Hosner, Ewa Panas, Agata Zając,  Dominik Wolak - przedstawiciel społeczności uczniowskiej, miało problem, aby wyłonić zwycięzców. W wyniku wielogodzinnej dyskusji ustalono.

I miejsce otrzymali :
Tomasz Niestrój - ciasto z galaretką

Victoria Kanz - ciasto z pianką i czekoladą

II miejsce
Dominik Wolak - sernik

Poprawiony: środa, 09 października 2019 13:23
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 106