banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8416
mod_vvisit_counterWczoraj10814
mod_vvisit_counterTydzień31951
mod_vvisit_counterZeszły tydzień69152
mod_vvisit_counterMiesiąc70693
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19880714

Aktualnie: gości 129, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 3.236.96.157
 , 
Dzisiaj: 07 Lip, 2020
perspektywy
Mistrz Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 24 października 2019 08:38

Mistrz Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację

Mistrz

 

W dniach 12-13 października 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację w Nawojowej Górze w województwie dolnośląskim. Były to ostatnie w tym roku zawody Klubowych Mistrzostw Polski. W tych zawodach brał udział uczeń naszej szkoły Piotr Obstoj z klasy  II ACt.

Piotr startował w kategorii M 17 na dystansie LONG, który miał do przejechania z mapą - 18 punktów kontrolnych na trasie długości 20 km. Był najlepszy i zajął I miejsce. Pokonał 25 zawodników z dużą przewagą czasową, ostatni startujący przyjechał na metę 35 minut później od naszego Mistrza Polski.

Gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki za następny sezon startowy!


Joanna Gwóźdź - nauczyciel WF-u

Poprawiony: czwartek, 24 października 2019 09:20
 
XLVI Olimpiada Wiedzy Technicznej PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 22 października 2019 14:31

XLVI Olimpiada Wiedzy Technicznej

OLimpiadaOlimpiada Wiedzy Technicznej została po raz pierwszy przeprowadzona w 1974 r. Organizatorem Olimpiady jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna (w skrócie: FSNT-NOT) z siedzibą w Warszawie

Olimpiada składa się z zawodów I, II, i III stopnia . Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach I stopnia (szkolne), które zostały rozegrane 18 października 2019r. Zawody te  odbyły się w całkowicie nowej formule- na platformie internetowej.

Do zawodów w naszej szkole przystąpiło 25 uczniów z klasy IVA, klasy IVM oraz z klasy IIIM. Tematyka zadań obejmowała wiedzę związaną z ogólnie pojętą techniką, zjawiskami fizycznymi i opisem matematycznym tych zjawisk umożliwiającym analizę działania urządzeń technicznych oraz ich projektowanie.

Poprawiony: czwartek, 24 października 2019 21:18
Więcej…
 
Kultura bezpieczeństwa PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 21 października 2019 11:43

Kultura bezpieczeństwa

W minionym roku szkolnym 2018/2019, jak już od kilku lat, nasza szkoła uczestniczyła w kolejnej edycji projektu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy pod znamiennym tytułem "Kultura bezpieczeństwa". Na zajęciach prowadzonych przez Małgorzatę Gregorius, Włodzimierza Kanię i Ryszarda Ostrowskiego, młodzież naszej szkoły przez cały rok miała okazję poznać zasady bezpieczeństwa, ergonomii w pracy, czy też znajomości przepisów określających prawa i obowiązki pracodawców jak i pracowników.

W końcu nadszedł czas podsumowań. Nastąpiło ono 11 października b.r. w opolskiej siedzibie Państwowej Inspekcji Pracy. Po części oficjalnej (podczas której rozdano dyplomy) nadszedł czas podsumowań i przedstawienie założeń kolejnej edycji projektu. Spotkanie prowadził Okręgowy Inspektor Pracy, pan Arkadiusz Kapuścik.

W tym roku szkolnym też będziemy uczestniczyć w TYM projekcie!


Ryszard Ostrowski - nauczyciel BHP

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 11:46
 
Smartfon i biblioteka – to da się połączyć PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 15 października 2019 10:12

Smartfon i biblioteka – to da się połączyć


biblioteka001W piątek klasa IDp udała się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej, aby wziać udział w warsztatach pokazujących wykorzystanie bezpłatnych aplikacji na smartfony i tablet, które pomagają i urozmaicają czytanie książek. Praktyczne zajęcia z wykorzystaniem m.in. kodów QR, VIUU spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż można było wykorzystać te nowo nabyte umiejętności, już na miejscu w bibliotece, biorąc udział w specjalnej Grze Miejskiej.
Ponadto mieliśmy okazję zwiedzić wystawę fotografii przedstawiającą Opolszczyznę na przestrzeni lat oraz zapoznać się z ofertą biblioteki przygotowaną specjalnie dla wielbicieli języka angielskiego, których w klasie IDp nie brakuje. "America in your library" z pewnoscią zostanie wykorzystana przez nas, aby dobrze i dokładnie z wykorzystaniem wiarygodnych źródeł przygotowywać się do kolejnych zajęć Dla uważnych czytelników niniejszego tekstu, z klasy IDp mały konkurs.

Więcej…
 
"The city that never sleeps" PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 15 października 2019 09:42

"The city that never sleeps"


NYC Montage 2011Dla jednych nieosiągalne marzenie,dla innych azyl i gwarancja anonimowości,dla jeszcze innych inspiracja i motywacja do życia.

Nowy Jork lub Big Apple, bo o tej metropolii mowa, był tematem lekcji bibliotecznej, w której wzięła udział klasa IIM.

Dowiedzieliśmy się m.in. ile kosztowała ziemia, którą odkupiono od rdzennych mieszkańcow Ameryki, na której potem powstał Nowy Jork i dlaczego pierwszą nazwą tego miasta był Nowy Amsterdam. Ponadto pani Magda, która opowiadała o Nowym Jorku przepiękną angielszczyzną, podzieliła się z nami kilkoma ciekawymy historiami dotyczącymi budowy Statui Wolności czy też Mostu Brooklińskiego.

Było też kilka pytań skierowanych do naszych uczniów np. o nazwy dzielnic Nowego Jorku czy też środki transportu,ale ku radości opiekunów nie nastąpiła wtedy niezręczna cisza. Na pewno odwiedzimy Bibliotekę Wojewódzką jeszcze nie raz, gdyż jest to juz właściwie nasza tradycja i ciekawy sposób ma pogłębianie wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych.

UWAGA!! Konkurs dla kl IIM !

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 103