banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj10484
mod_vvisit_counterWczoraj14907
mod_vvisit_counterTydzień62343
mod_vvisit_counterZeszły tydzień69152
mod_vvisit_counterMiesiąc101085
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19911106

Aktualnie: gości 146, 
wizytacje 13 połączonych
Twój IP: 35.168.112.145
 , 
Dzisiaj: 09 Lip, 2020
perspektywy
Opolska Szkoła Roku 2019 PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 02 października 2019 08:36

Opolska Szkoła Roku 2019

konkurs            W poniedziałek 30 września grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Jakub Bonior kl. 1Mg, Andżelika Dołęgowska kl. 1ESg, Łukasz Langner kl. 1Mg i Wojciech Wieczorek kl. 4A reprezentowała naszą szkołę w zawodach "Opolska Szkoła Roku 2019" w ramach obchodów stulecia policji. Impreza ta miała miejsce w obiektach sportowych Politechniki Opolskiej. Program zawodów zawierał cztery konkurencje:

 - test wiedzy
 - tor sprawności fizycznej
 - sztafeta pływacka
 - test umiejętności z zakresu udzielania I pomocy

Uczniowie z dziewięciu szkół ponadpodstawowych mogli sprawdzić i porównać swoje kwalifikacje w zakresie wiedzy teoretycznej, jak i sprawności fizycznych.  Mimo, że nasza drużyna nie zajęła pozycji medalowej wyniosła z tej imprezy wiele nowych doświadczeń i umiejętności. Na pewno za rok znowu spróbujemy swoich sił w tych zawodach.


Małgorzata Gregorius - opiekun grupy

Poprawiony: środa, 02 października 2019 08:45
 
VI miejsce w promocji honorowego krwiodawstwa! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 09 września 2019 13:53

IV miejsce w promocji honorowego krwiodawstwa!

KrewPodsumowanie etapu okręgowego XVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie ph. „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE” odbyło się  4 września 2019 r. w sali konferencyjnej Orła Białego, Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Tegoroczna edycja okazała się dla naszej szkoły, Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu, bardzo lukratywna.

Szereg podejmowanych przez nas działań w zakresie honorowego krwiodawstwa został w tym roku doceniony, ponieważ zdobyliśmy IV miejsce  (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych) we wskaźniku: promocja honorowego krwiodawstwa! Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej szkolnej społeczności! Warto podkreślić, że w Turnieju brały udział aż 23 szkoły, a mogło być ich więcej… ponieważ w województwie opolskim mamy aż 55 szkół ponadgimnazjalnych!

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 07:47
Więcej…
 
Opolski Orzeł z Mechaniczniaka PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 01 lipca 2019 09:59

Opolski Orzeł z Mechaniczniaka

Opolskie Orly  2019W dniu 12 czerwca 2019r na zaproszenie Prezydenta Miasta Opola delegacja Zespołu Szkół Mechanicznych uczestniczyła w 23. Gali Opolskich Orłów, która odbyła się w sali koncertowej  Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu. W skład delegacji wchodzili: Dominik Geisler – tegoroczny absolwent technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych, Marek Pacion – nauczyciel przedmiotów samochodowych i mentor Dominika w zakresie przygotowania do konkursów, olimpiad i turniejów samochodowych oraz Bogusław Januszko – dyrektor Zespołu.

Gala Opolskich Orłów jest corocznym wyróżnieniem uczniów, którzy w danym roku szkolnym osiągnęli tytuły laureatów wojewódzkich i ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych lub branżowych. Wśród 99 uczniów wszystkich opolskich szkół wyróżnionych dyplomami z odznaką Złotego pióra, które otrzymali z rąk wiceprezydenta miasta Opola-Macieja Wójca i naczelnika wydziału oświaty-Ireny Koszyk był oczywiście Dominik Geisler – zdobywca drugiego miejsca w XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Techniki Samochodowej.

Poprawiony: poniedziałek, 01 lipca 2019 10:09
Więcej…
 
Sukces na koniec roku szkolnego! PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
wtorek, 18 czerwca 2019 12:25

Sukces na koniec roku szkolnego!

Karyń - zbrodnia bez kary Jak upamiętnić tak dramatyczne wydarzenia, jak zbrodnia w Katyniu? Otóż najlepiej w taki sposób, aby to młodzi ludzie sami stawali się skarbnicą wiedzy na ten temat. Tak właśnie „działają” zmagania konkursowe. A jeśli jeszcze praca zostanie nagrodzona, to też i sygnał, że zadanie zostało właściwie wykonane.

Nasi uczniowie: Marek Hudasch z klasy I D oraz Jane Morawska i Joe Morawski z klasy III C wzięli udział w wojewódzkim konkursie pod hasłem „Katyń – zbrodnia bez kary”, organizowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty (we współpracy i udziale Wojewody Opolskiego oraz pod patronatem Fundacji „Polska Fundacja Narodowa”).

 

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 12:27
Więcej…
 
Zespół Szkół Mechanicznych Szkołą Promującą Młode Talenty PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 12 czerwca 2019 08:35

Zespół Szkół Mechanicznych Szkołą Promującą Młode Talenty

MECHBAND18 maja nasz szkolny zespół muzyczny Mechband, w składzie: Adam Obstoj, 3Mt, Dawid Gandyra, 3Mt, Piotr Obstoj, 1ACt oraz Stanisław Ignac, 1ACt, podczas uroczystego rozdania nagród odebrał dyplom dla laureatów 7. Festiwalu Artystycznego Opolskie Młode Talenty 2019. Natomiast Dyrektor Szkoły, Bogusław Januszko, został uhonorowany statuetką Szkoły Promującej Młode Talenty. Festiwal został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, a rozdanie nagród odbyło się na opolskim rynku.

Co więcej, zarówno szkoła jak i zespół zostali uhonorowani dyplomami Ogrodów Młodych Talentów.

Zespołowi gratulujemy, życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.


Justyna Kendik-Gut - opiekun zespołu MECHBAND

Poprawiony: środa, 12 czerwca 2019 08:43
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 103