banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3061
mod_vvisit_counterWczoraj10971
mod_vvisit_counterTydzień111273
mod_vvisit_counterZeszły tydzień80054
mod_vvisit_counterMiesiąc137989
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35586733

Aktualnie: gości 72, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 09 Cze, 2023
perspektywy
Harmonogram pracy pedagogów

Godziny pracy pedagogów i psychologa szkolnego  Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu w roku szkolnym 2022/2023

 

Dzień tygodnia   Katarzyna Front  Agnieszka Słaboń  Joanna Cieplik
pedagog / psycholog
Poniedziałek

 8.15 - 14.15

 9.00 - 10.00
 8.00 - 15.10
Wtorek 

 8.15 - 8.45
10.30 - 11.30
13.20 - 15.00

 12.00 - 13.00

10.30 - 13.30
14.15 - 15.40

Środa 

13.30 - 15.00
15.45 - 18.15

 11.30 - 13.30  8.00 - 11.30
13.30 - 14.15
Czwartek 8.40 - 11.40
13.20 - 14.10
 12.00 - 14.00
 8.30 - 16.00
Piątek

8.15 - 9.45
10.30 - 13.30

13.30 - 14.30  8.00 - 12.35

  


Zapraszamy Pedagodzy ZSM, Informacje kontaktowe

03.11.21 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

SOS 2021Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu?

Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie?

Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.

Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie – zadzwoń 800 12 12 12.

Więcej
01.12.20 Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu

Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu oferuje swoje wsparcie dla uczniów, rodziców i nauczycieli podczas edukacji zdalnej. Osoby chcące skorzystać z pomocy mogą kontaktować się z pedagogami: Hanną Kanik  h.kanik@mcwe.opole.pl  oraz Pawłem Kochem  p.koch@mcwe.opole.pl.

17.12.19 Stypendia dla najlepszych

Stypendia dla najlepszych

nowak lukasz 2  W ramach projektu stypendialnego „Wspieramy najlepszych III”, 260 uczniów z Opolszczyzny otrzymało stypendium Marszałka Województwa Opolskiego. Wśród najzdolniejszych znalazł się uczeń naszej szkoły Łukasz Nowak.

 Wyniki, które umożliwiły Łukaszowi otrzymanie prestiżowego stypendium w kwocie 3000 złotych, to średnia ocen 5,14 i wzorowe zachowanie.

Łukasz lubi uczyć się przedmiotów ścisłych i języków obcych. Dużo czasu poświęca też na sport. Uprawia tenis stołowy w Klubie LZS Odra Kąty Opolskie i trenuje piłkę siatkową w szkolnej drużynie ZSM.

Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów 


Danuta Szyniec-Krok, pedagog szkolny

22.11.17 Nie jeżdżę po alkoholu – nie jestem mordercą

Nie jeżdżę po alkoholu – nie jestem mordercą

W dniach 11-20 listopada  2017r. uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych  uczestniczyli w programie profilaktycznym  przeprowadzonym przez stowarzyszenie Quisisana – „Nie jeżdżę po alkoholu – nie jestem mordercą‘’. Zajęcia składały się z części teoretycznej, w której prelegentki przedstawiły „Dekalog kierowcy’’, filmu oraz części praktycznej – ćwiczeń z alkogoglami. Podczas ćwiczeń było dużo śmiechu i zabawy, ale mogliśmy się przekonać, że złapanie piłki lub spacer po linii narysowanej na podłodze w  alkogoglach to trudne zadanie.  Zajęcia zrobiły na nas duże wrażenie, wiemy jakie są nasze reakcje po alkoholu.


Maria Hosner - pedagog

29.11.16 Warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

HIVi AIDS profilaktykaWarsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

     Długie życie w zdrowiu bywa wynikiem osobistego wyboru stylu życia oraz możliwości skorzystania z dorobku nauk medycznych. W przypadku AIDS świadomość zagrożeń i profilaktyka zachorowania jest sprawą najważniejszą. Zakażenie wirusem nabytego upośledzenia odporności nie jest ograniczone tylko do pewnych grup społecznych, jak wcześniej uważano. Może ono dotyczyć niemal każdego z nas. Liczba zakażeń wciąż wzrasta. Jak więc bronić się przed zakażeniem, kiedy i gdzie się badać? Odpowiedzi na powyższe pytania uzyskali uczniowie klasy IIM i IIAS podczas dwugodzinnych warsztatów edukacyjnych z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, zrealizowanych przez Oddział Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Opolu. Warsztaty przeprowadzone były w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom i Zwalczania AIDS.

Dokumentację fotograficzną wykonał Mateusz Żuk.


Danuta Szyniec – Krok , pedagog szkolny

22.09.16 Koalicja bezpiecznej sieci

bezpieczni w sieci

Koalicja bezpiecznej sieci

 

    Warto wiedzieć więcej o uzależnieniach behawioralnych – tak zdecydowali uczniowie i ich rodzice, którzy wzięli udział w realizowanym w naszej szkole programie profilaktycznym pod nazwą „ Koalicja bezpiecznej sieci”. Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się szesnastu uczniów z klas: II AC, IIDS, IVAS, Ic. Dziesięciogodzinne zajęcia z psychologami obejmowały pracę warsztatową z uczniami i ich rodzicami. Celem zajęć było wyposażenie uczestników w umiejętności świadomego, racjonalnego poruszania się po sieci Internet oraz wzmacnianie kompetencji społecznych w życiu realnym. Uczestnikom warsztatów towarzyszyło hasło „Wyloguj się do życia”. W podsumowaniu projektu, na wspólnym panelu warsztatowym uczniów i rodziców, ustalono „Przepis na bezpieczny Internet”. Program realizowany był przez Stowarzyszenie Pracownia Rozwoju Osobistego przy współudziale Pełnomocnika Zarządu Województwa Opolskiego do spraw przeciwdziałania narkomanii pani Mirosławy Olszewskiej, a finansowany z budżetu Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

 


Danuta Szyniec – Krok
pedagog szkolny

20.09.16 Spotkanie z policjantem

policja opole  Śladem lat ubiegłych, uczniowie klas pierwszych PT i ZSZ spotkali się z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Opolu Panem aspirantem Piotrem Chwastowskim. W tym roku w ramach edukacji prawnej poruszone zostały kwestie hejtowania w Internecie, przemocy w rodzinie, brawury na drodze, odpowiedzialności po użyciu środków psychoaktywnych, nietykalności osobistej. 

   Prowadzący omawiając najczęściej występujące przypadki naruszania prawa przez młodych ludzi posługiwał się bardzo ciekawymi przykładami, zwracając również uwagę na społeczne skutki działania sprawców. Wyjątkowo dobry kontakt funkcjonariusza z młodzieżą sprzyjał nieskrępowanemu zaangażowaniu uczniów w dyskusję, co przyczyniło się do znacznego podniesienia świadomości prawnej uczestników spotkania.


Danuta Szyniec - Krok
pedagog szkolny

29.04.15 Spotkanie z funkcjonariuszami KMP

Inter Cars

W ramach corocznej edukacji prawnej uczniowie klas pierwszych PT i ZSZ spotkali się z funkcjonariuszami KMP w Opolu asp. Maciejem Kędrą i asp. Piotrem Chwastowskim. Spotkania miały na celu zwiększyć świadomość prawną młodzieży. Prowadzący, posługując się ciekawymi przykładami omówili najczęściej występujące przypadki naruszania prawa przez młodych ludzi. Rozmawiano między innymi o odpowiedzialności po użyciu środków odurzających, o bezpieczeństwie w Internecie, stalkingu i jego skutkach społecznych i prawnych. Goście odpowiadali też na pojawiające się pytania.

Danuta Szyniec - Krok

18.06.14 Ars, czyli jak dbać o miłość

arsW roku szkolnym 2013/2014 szkoła rozpoczęła realizację programu edukacyjnego pt. „Ars, czyli jak dbać o miłość”. Program stanowi istotną część 5- letniego projektu pt. „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych przez młodzież w wieku prokreacyjnym.

Pedagodzy ZSM Opole

06.06.14 Ogólnopolski Głos Profilaktyki

patW dniu 14 czerwca 2014r. (sbota) na terenie Błoni Odrzańskich (przy mostku do ZOO) odbędzie się spotkanie uczestników Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki.

Zgodnie z założeniami programowymi, o godzinie 15.30 planowany jest happeningowy przemarsz uczestników Głosu z terenu MDK w Opolu do sceny na błoniach, gdzie nastąpi odczytanie odezwy społeczności PaT przez Prezydenta Miasta Opola. O godz.16.00 wszyscy uczestnicy imprezy wezmą udział w tzw. "zrywie wolnych serc", które polegać będzie na wybijaniu przez 60 sekund rytmu własnego serca.

W godzinach 19.00-20.00 na terenie MDK w Opolu planowana jest projekcja filmów profilaktycznych, a w godz.21.00-22.00 prowadzenie rozmów o profilaktyce.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli do udziału w przedsięwzięciu.

Szczegółowe informacje można uzyskać u pedagogów szkolnych.

Pedagodzy ZSM Opole

05.06.14 I Opolski Regionalny Przystanek PaT

patNa I Regionalny Przystanek Pat – „Profilaktyka a Ty” przyjechało prawie 600 osób. Wśród nich byliśmy i my. Przedsięwzięcie miało na celu promocję życia bez uzależnień.

Dla Patowiczów przygotowano różnorodne warsztaty. Mieliśmy do wyboru warsztaty taneczne, ratownictwa medycznego, tworzenia biżuterii, warsztaty wokalne, sztuk walki, dziennikarskie rzeźbiarskie, aktorskie, improwizacji kabaretowej, taktyk i technik interwencji policyjnych.

Po południu z całą grupą tańcząc i śpiewając wyruszyliśmy na Rynek Miejski przed Ratuszem gdzie odbył się heppening. Czas spędziliśmy miło i ciekawie, tak jak chcą żyć młodzi ludzie bez korzystania z alkoholu i narkotyków.

Organizatorami akcji byli Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Opola.

Pedagodzy ZSM

| Casting w Opolu | Opole dla rodziców | Inauguracja PaT w Opolu | Finał działań PaT w Opolu |

15.05.14 Program profilaktyczny PAT

patW ramach prowadzonego od 2006 roku na terenie całej Polski przez Komendę Główną Policji Programu profilaktycznego „Profilaktyka a Ty” w dniach 19-24 maja 2014 PaT zawita do Opola.

Organizatorami przedsięwzięcia w naszym mieście i województwie jest Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Opola oraz Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

PaT to moda na życie bez uzależnień, profilaktyka rówieśnicza, zaproszenie a nie wykluczenie.

W ramach projektu 19 maja odbędzie się dla chętnych uczestników casting do spektaklu edukacyjno-profilaktycznego pt. „Sekret”.

24 maja 2014 roku młodzież będzie miała okazję wzięcia udziału w wielu ciekawych warsztatach.

Wszystkich naszych uczniów chętnych do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zapraszamy!!!

Szczegóły u pedagogów szkolnych!

Warsztaty
I Regionalnego Opolskiego Przystanku PaT

Więcej
08.04.14 Warsztaty w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu

mdkDzisiejszy świat oferuje młodym ludziom wiele. Stwarza różne możliwości rozwoju. Oprócz tego co dobre, bardzo łatwo mogą oni stać się świadkami lub samemu doświadczyć również tego co złe. Aby ochronić siebie lub swoich bliskich muszą być uczulani na niebezpieczeństwa i zagrożenia współczesnego świata.

Nabywaniu umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach mają służyć spotkania dla uczniów organizowane przez opolski MDK. W tym roku szkolnym klasy Ia, Ie, Ic, Is, IIeg, IIDM wraz ze swoimi wychowawcami wzięły udział w warsztatach dotyczących prześladowania, poniżania mogącego pojawić się w grupach młodzieży. Uczniowie zapoznali się także z najważniejszymi informacjami dotyczącymi profilaktyki HIV/AIDS.

Pedagodzy ZSM

03.02.14 Kino na Temat Cyberprzemocy

KNTW dniu 30.01.2014r. uczniowie IIE Publicznego Technikum uczestniczyli w Programie edukacyjnym „Kino na Temat”. W ramach projektu obejrzeli film Kaspara Munka „Przytul mnie”. Film dotyczył ważnego problemu jakim jest cyberprzemoc.

„…Sara jest wrażliwą, spokojną dziewczyną. Pewnego dnia w szkole zostaje publicznie poniżona, a ktoś nagrywa całe zajście na komórkę…”

Po projekcji filmu, który wzbudził wiele emocji na sali, uczniowie wzięli udział w dyskusji prowadzonej przez Panią Izabelę Żbikowską, dziennikarkę Gazety Wyborczej. W debacie ekspertami byli Pani Beata Nowak, psycholog szkolny i Pan Maciej Kędra specjalista Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodych ludzi na zjawisko cyberprzemocy, uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, a także uświadomienie jakie mogą być konsekwencje zarówno dla ofiar jak i sprawców przemocy w sieci.

Agnieszka Słaboń, Danuta Szyniec- Krok

30.01.14 Spotkania z terapeutą uzależnień

narkotykiUczniowie wszystkich klas pierwszych naszej szkoły w dniach od 16.12.2013 do 10.01.2014 wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach z terapeutą uzależnień Stowarzyszenia na Rzecz Ludzi Uzależnionych "To Człowiek" z Opola.

Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń, które niesie ze sobą sięganie po środki psychoaktywne.

Uczniowie zdobyli też wiedzę dotyczącą następujących po sobie faz uzależnienia. Mogli również uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące ich w tej tematyce pytania.

Agnieszka Słaboń, Danuta Szyniec- Krok

29.01.14 Edukacja prawna

prawoW dniach 27-29 stycznia 2014r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Opolu, asp. Piotrem Chwastowskim w ramach corocznej edukacji prawnej. Celem spotkań było zwiększenie świadomości prawnej uczniów.

Podczas prelekcji rozmawiano o prawach ofiar przestępstw, zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec młodzieży, bezpieczeństwie w Internecie oraz funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości. Prowadzący odpowiadał też na pytania młodzieży dotyczące konsekwencji prawnych eksperymentowania z dopalaczami i narkotykami.

Agnieszka Słaboń, Danuta Szyniec-Krok

28.01.14 Mam Haka na Raka

rakW ramach ogólnopolskiego programu "Mam Haka na Raka" klasa IIAS uczestniczyła 23 stycznia 2014r. w konferencji poświęconej profilaktyce nowotworu układu limfatycznego - chłoniaka.

Zajęcia prowadzone były przez specjalistów z Opolskiego Centrum Onkologii. Uczniowie dowiedzieli się co to jest chłoniak, na czym polega jego profilaktyka, leczenie oraz jak się zdrowo odżywiać by uniknąć chorób onkologicznych.

Ponadto mieliśmy też okazję wzięcia udziału w mini- konkursach sprawdzających naszą wiedzę na temat nowotworów.

Gościem specjalnym spotkania była wicemiss Polski Pani Anna Pabiś, która zachęcała do badań okresowych dzieląc się własnym doświadczeniem dotyczącym kłopotów zdrowotnych.

Agnieszka Słaboń, Danuta Szyniec-Krok

22.01.13 Moje dziecko bierze narkotyki !?

2013.01.21 zebranie z rodzicami narkotyki PolicjaW dniu 21 stycznia 2013r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów naszej szkoły z aspirantem Piotrem Chwastowskim, funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Tematem spotkania była profilaktyka uzależnienia młodzieży od środków psychoaktywnych.

Podczas spotkania zaprezentowana została walizka profilaktyczna zawierająca najczęściej spotykane i używane przez młodych ludzi substancje psychoaktywne. Rodzice dowiedzieli się także jak rozpoznać, że dziecko jest pod wpływem narkotyków czy innych używek.

A&D, pedagodzy ZSM

10.12.12 Reaguj i żyj bezpiecznie

2012.12.05 spektakl reaguj i zyj bezpiecznie b2012.12.05 spektakl reaguj i zyj bezpiecznie aReaguj i żyj bezpiecznie

Uczniowie naszej szkoły w dniu 5 grudnia 2012 wysłuchali recitalu edukacyjno - profilaktycznego, którego tematem przewodnim było reagowanie na negatywne sytuacje w szkole poprzez okazywanie przyjaznych uczuć, empatii i zrozumienia. Aktor realizujący recital zaprezentował szereg utworów z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, miedzy innymi grupy Perfect i Republika łącząc je z pogadanką na temat bezpieczeństwa w środowisku rówieśniczym. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Opolu w ramach Rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła".
A&D, pedagodzy ZSM

10.12.12 Edukacja prawna w naszej szkole

2012.10.23 edukacja prawnaEDUKACJA PRAWNA W MECHANIKU

W ramach realizowanego od wielu lat programu edukacji prawnej, uczniowie klas II naszej szkoły spotkali się z funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu, st. asp. Piotrem Chwastowskim. Podczas cyklu spotkań młodzież zapoznała się z podstawowymi pojęciami z zakresu prawa karnego. Przedstawione zostały również obowiązujące w Polsce zasady odpowiedzialności karnej ze względu na wiek sprawcy oraz przykłady najczęściej występujących przypadków naruszania prawa przez młodzież. Przekazywane treści spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
A&D, pedagodzy ZSM

05.11.12 Zdrowie Pań wg. KORBY

2012.10.23 KOBRA zdrowy styl zycia AS na UO grupowe2012.10.23 KOBRA zdrowy styl zycia AS na UO23 października 2012r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym w Studenckim Centrum Kultury przy Uniwersytecie Opolskim. Spotkanie odbyło się w ramach Projektu „KORBA" i miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zachowań korzystnych dla zdrowia i życia i dotyczyło profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.

pedagodzy ZSM Opole

16.09.12 Harmonogram pracy pedagogów

Godziny pracy pedagogów i psychologa szkolnego  Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu w roku szkolnym 2022/2023

 

Dzień tygodnia   Katarzyna Front  Agnieszka Słaboń  Joanna Cieplik
pedagog / psycholog
Poniedziałek

 8.15 - 14.15

 9.00 - 10.00
 8.00 - 15.10
Wtorek 

 8.15 - 8.45
10.30 - 11.30
13.20 - 15.00

 12.00 - 13.00

10.30 - 13.30
14.15 - 15.40

Środa 

13.30 - 15.00
15.45 - 18.15

 11.30 - 13.30  8.00 - 11.30
13.30 - 14.15
Czwartek 8.40 - 11.40
13.20 - 14.10
 12.00 - 14.00
 8.30 - 16.00
Piątek

8.15 - 9.45
10.30 - 13.30

13.30 - 14.30  8.00 - 12.35

  


Zapraszamy Pedagodzy ZSM, Informacje kontaktowe

16.02.12 Wnyk, czyli młody w świecie bez serc bez ducha

joomplu:5713W dniach 31 stycznia 2012r. i 9 lutego 2012r. odwiedziliśmy Opolski Teatr Lalki i Aktora. Przedstawienie, które obejrzeliśmy to rzecz o buncie młodego pokolenia przeciwko konwenansom dorosłego świata i poszukiwaniu sensu życia. W poetyckim tekście jawa mieszała się ze snem, marzenia zderzały się z rzeczywistością. Uzupełnienie spektaklu stanowił film dokumentalny, przedstawiający młodzież nyskiego ośrodka wychowawczego, której bunt przybrał drastyczną formę. Losy tych młodych ludzi stanowią wstrząsającą egzemplifikację tego, co w przedstawieniu niedopowiedziane, zarysowane, przeczuwane.

Więcej
31.01.12 Szkoła bez przemocy

logo1We wrześniu 2011 roku nasza szkoła przystąpiła do VI edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy”, który objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Głównym celem Programu jest zwiększenie poziomu świadomości problemu przemocy w szkołach. W tym roku szkolnym główne cele przedsięwzięcia to kibicowanie fair play oraz promowanie działań propagujących ideę wolontariatu.

Więcej
06.12.11 Spotkanie z terapeutą uzależnień

DSC 1230Do czego może doprowadzić używanie narkotyków, dopalaczy? Jak działa mechanizm uzależnienia?

Na te i wiele innych pytań, padających w trakcie spotkań, próbowali sobie odpowiedzieć uczniowie klas pierwszych przy wsparciu doświadczonego terapeuty uzależnień, pracującego w Stowarzyszeniu na Rzecz Ludzi Uzależnionych „To Człowiek".

Więcej
30.11.11 Kibicuję Fair Play

joomplu:4963W ramach VI edycji Programu Szkoła Bez Przemocy ogłoszony został konkurs plastyczny na projekt koszulki, która promować ma ideę kibicowania fair play. Paweł Supel IDS, Stiven Czech IDS, Patryk Kozok IDS, Mariusz Omelański IA, Aneta Klimek IA, Jacek Chrabąszcz IIcm - to uczniowie naszej szkoły, którzy zgłosili się do konkursu i zaprojektowali koszulkę kibica. Wszystkim gratulujemy pomysłów i czekamy na wyniki rywalizacji na szczeblu krajowym, laureatów konkursu poznamy 5 grudnia 2011.
Pedagodzy A&D

11.11.11 Listopadowe spotkania z rodzicami

pawelczakSPOTKANIE RODZICÓW Z PREZES STOWARZYSZENIA >>TO CZŁOWIEK<<

W ramach kolejnego spotkania z rodzicami, 8 listopada gościliśmy w szkole panią prezes Stowarzyszenia na Rzecz Ludzi Uzależnionych „To Człowiek” Mieczysławę Kwolek-Pawełczak. Jak chronić swoje dziecko przed uzależnieniem, gdzie szukać pomocy w kryzysowej sytuacji - to kwestie poruszone w czasie pogadanki.
Rodzice zostali również wyposażeni w poradniki przydatne przy mierzeniu się z wyzwaniami jakie niesie ze sobą rozwój młodego człowieka. Mogli również spotkać się z terapeutą indywidualnie. Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu.


Danuta Szyniec-Krok

18.01.11 Na straży profilaktyki

W dniach od 5 do 14 stycznia 2011r. w naszej szkole odbyły się spotkania klas I i II z profilaktykiem Straży Miejskiej w Opolu, mł. strażnikiem panią Anną Papuszką.

Zajęcia dotyczyły odpowiedzialności karnej młodzieży za przestępstwa popełnione pod wpływem środków psychoaktywnych.

DSC_0225DSC_0227DSC_0226


Pedagodzy ZSM Opole

15.11.10 Niebieska godzina

PRZEMOC DOMOWA TO PRZESTĘPSTWO

2010_11_10_niebieska_godzinaW dniu 10 listopada 2010r. w sali konferencyjnej naszej szkoły odbyły się zajęcia warsztatowe pt. „Niebieska godzina". W zajęciach prowadzonych przez terapeutów Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie uczestniczyły klasy IIa, IIM, IIAC. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się, co to jest przemoc domowe, jakie są rodzaje przemocy i gdzie ofiary przemocy mogą uzyskać pomoc.
pedagodzy ZSM Opole

05.10.10 Zagubieni w Świecie

W dniach 22, 23 września 2010 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu odbyły się zajęcia profilaktyczne nt. uzależnień, które prowadziła pani Agata Krzywińska ze Stowarzyszenia „Zagubieni w Świecie”.

W spotkaniach z terapeutą uczestniczyli uczniowie klas drugich Publicznego Technikum i Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Młodzież dowiedziała się, jakie są negatywne konsekwencje spożywania alkoholu i palenia tytoniu, jak działa mechanizm uzależnień i jak radzić sobie z uzależnieniem i gdzie szukać pomocy.

pedagodzy ZSM Opole

19.05.10 UWAGA! Psychomanipulacja

Zagrożenia płynące z psychomanipulacji
14 kwietnia 2010r. (piątek) w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji nt. „Zagrożeń  płynących z psychomanipulacji”. Uczniowie mogli dowiedzieć  się wszystkiego na temat destrukcyjnej działalności sekt, metod werbunku i sposobów obrony przed tymi grupami. W zajęciach uczestniczyły klasy: IIc, IIme, IIa, IIbs, IIE, IIM, IIAB i IIC.

pedagog A. Słaboń

19.04.10 Wolni od uzależnień

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym pt.

„WOLNI OD UZALEŻNIEŃ”

organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Opolu we współpracy z Fundacją PRO-LEGE oraz Urzędem Miasta Opola.
Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do pedagogów.


pedagog A.Słaboń

27.03.10 Zagubieni w Świecie

W dniach 22, 25 marca 2010r. w naszej szkole odbyły się spotkania z terapeutą uzależnień Stowarzyszenia „Zagubieni w Świecie” panią Agatą Krzywińską. Uczniowie mogli dowiedzieć się, dlaczego ludzie piją alkohol, dlaczego się uzależniają, co wpływa na szybkość uzależnienia od alkoholu i jak powstaje mechanizm uzależnień.
W zajęciach uczestniczyły klasy: IIc, IIme, IIa, IIbs, IIE, IIM, IIAB i I Mt.

pedagog ZSM
Agnieszka Słaboń

03.03.10 Rola mediów...

{joomplu:1420 center}{joomplu:1424 center}{joomplu:1419 center}
Na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu mgr. Zdzisława Ślempa grupa młodzieży klas maturalnych naszej szkoły wraz z opiekunem Danutą Szyniec-Krok uczestniczyła 1.03.2010 roku w Konferencji „Rola mediów we współczesnym świecie".
{joomplu:1418 left}Po zapoznaniu się z materiałami przygotowanymi przez organizatorów, wysłuchaliśmy wykładów specjalisty ds. mediów ks. prof. Marka Lisa, psychologa dr Agnieszki Gawor, dziennikarza prasowego mgr. Krzysztofa Ogioldy a także poznaliśmy zasady odpowiedzialności karnej w kontekście działań w Internecie zaprezentowane przez pracownika policji mgr. Macieja Kędrę.

pedagog Danuta Szyniec-Krok

17.02.09 Prawo a młodzież

W dniach od 10. do12. lutego funkcjonariusz Straży Miejskiej w Opolu - starszy inspektor do spraw profilaktyki i szkoleń Grzegorz Czerniejewicz przeprowadził w naszej szkole cykl spotkań z uczniami klas pierwszych, podczas których przedstawił obowiązujące w Polsce zasady odpowiedzialności karnej oraz, posiłkując się przykładami, omówił najczęściej występujące przypadki naruszania prawa przez młodzież. Przekazane treści spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

pedagog ZSM Opole
D.Szyniec-Krok

18.12.08 To Człowiek

W dniu 16 grudnia 2008r w auli ZSM odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z panią Mieczysławą Kwolek-Pawełczak Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Ludzi Uzależnionych "To Człowiek" w Opolu.

Rodzice wysłuchali prelekcji na temat wczesnych sygnałów świadczących o tym, że ich dzieci eksperymentują ze środkami psychoaktywnymi. Była ona dopełnieniem trwających od początku grudnia spotkań z terapeutą uzależnień w ramach zajęć profilaktycznych realizowanych rokrocznie dla najmłodszego rocznika uczniów.


pedagog
Danuta Szyniec-Krok

13.10.08 Druga Strona Cienia

W dniu 9 października 2008r. w naszej szkole odbył się w ramach profilaktyki uzależnień, spektakl profilaktyczny „Druga strona cienia", mówiący o tak ważnym dla młodych ludzi temacie jak podejmowanie decyzji.

Klasy, które uczestniczyły w spektaklu: IIABD, IIm, IIc, Ib/s, IIC, IIID, IE


pedagog ZSM Opole
Agnieszka Słaboń

23.10.07 Ważne numery i adresy

WAŻNE NUMERY I ADRESY

Miejska Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Opolu
Opole, ul. Niedziałkowskiego 9
tel. 454 92 16, 454 92 17

Więcej
23.10.07 Kiedy do pedagoga?

Kiedy do pedagoga?

Zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

  • Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.
  • Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem.
  • Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.
  • Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.
  • Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz, w jaki sposób.
  • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Agnieszka Słaboń

16.11.22 Effectus Papilionis Foundation

fundacjaStypendium Fundacji „Effectus Papilionis Foundation”

  • Dla uczniów z małych miejscowości i terenów wiejskich z całej Polski, zdolnych i zmotywowanych do nauki, których trudna sytuacja materialna utrudnia zdobywanie wiedzy.
  • Stypendia w wysokości 300 zł na miesiąc przyznawane są przez kolejne 10 miesięcy roku szkolnego.

Warunki formalne do złożenia wniosku:

  • zamieszkanie na terenie wiejskim;
  • status ucznia VIII klasy szkoły podstawowej/liceum, technikum lub szkoły zawodowej (oprócz ostatniego roku nauki w liceum i technikum) w roku szkolnym 2022/23;
  • wysoka średnia ocen oraz wyróżniające się osiągnięcia ucznia;
  • trudna sytuacja materialna w rodzinie;
  • złożenie poprawnie wypełnionego wniosku i skanu świadectwa szkolnego za rok szkolny 2021/22 w terminie 15-30 listopada 2022r.

Wniosek stypendialny należy wysłać w formie elektronicznej na adres e-mail: stypendia@papilionis.org, w terminie 15-30 listopada 2022r.

informacje o stypendium, regulamin oraz wniosek stypendialny na stronie internetowej https://www.papilionis.org/


Pedagodzy ZSM

12.07.21 Stypendium szkolne 2021/22

Stypendium szkolne w okresie świadczeniowym 2021-2022

  1.       Przysługuje  dla uczniów, których dochód na członka rodziny nie przekracza 528,00 zł.
  2.       Uczniowie/rodzice składają wnioski w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, ul. Armii Krajowej 36, pok. 5.
  3.       Wnioski należy składać od 1 lipca 2021r. do 15 września 2021r.
  4.       W bieżącym roku szkolnym wniosków nie potwierdza się w szkole.
  5.       Formularze wniosku dostępne są na stronie https://www.mopr.opole.pl
  6.       Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 77 4005970, 77 4005982, 77 4005983

Pedagog Katarzyna Front

12.07.21 Wyprawka szkolna 2021/2022

Dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w roku szkolnym 2021/22

Wniosek o udzielenie pomocy w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym można składać u pedagoga szkolnego do 10 września 2021r, (po tym terminie można dalej dokonywać zakupów). Formularz wniosku dostępny jest na stronie szkoły TUTAJ a szczegółowe informacje dotyczące dofinansowania TUTAJ Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

 Pomoc w ramach programu obejmuje dofinansowanie zakupu:

  •         podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego,
  •         podręczników do kształcenia w zawodach, w tym podręczników do kształcenia specjalnego,
  •         materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i kształcenia zawodowego
  •         materiałów ćwiczeniowych

Więcej
29.06.21 Prymus Opolszczyzny

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego Prymus Opolszczyzny

Po raz kolejny Zarząd Województwa Opolskiego przyzna nagrody w dziedzinie edukacji, szczegóły dostępne na stronie www.opolskie.pl/region/nauka-i-edukacja/

Sprawdź czy możesz otrzymać stypendium Marszałka.

Załącznik:

- Regulamin Prymus 2021 
Wniosek Prymus Opolszczyzny 2021- kategoria Sztuka
Wniosek Prymus Opolszczyzny 2021- kategoria Wiedza


 Agnieszka Słaboń - pedagog

16.02.21 Stypendia motywacyjne

Stypendia motywacyjne

STYPENDYSTA 2014Stypendia motywacyjne finansowane przez Urząd Miasta Opola otrzymali uczniowie z najwyższymi średnimi ocen za pierwszy semestr z Technikum i Branżowej szkoły:

- Mateusz Kasperek z klasy 3D,
- Marek Hudasch z klasy 3D,
- Dariusz Dreszer z klasy 2Mp,
- Paweł Pakos z klasy 2ASp
- Kinga Kurc z klasy 2ASp,
- Filip Rygol z klasy 2esp,
- Marcin Salzburg z klasy 2aeg
- Tobiasz Golec także z klasy 2aeg.

Gratulujemy wysokich wyników w nauce.

Więcej
21.09.20 Wspieramy najlepszych III

Wspieramy najlepszych III - program stypedialny.

stypendiuProgram pomocy stypendialnej skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Warunki otrzymania Stypendium w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w roku szkolnym 2020/2021:

Więcej
24.08.20 Dofinansowanie dla uczniów z orzeczeniem

Dofinansowanie do zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów posiadających orzeczenie
o potrzebie kształcenia specjalnego

Wniosek o udzielenie pomocy w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym można składać w sekretariacie szkoły do 10 września 2020r. Formularz wnioskuszczegółowe informacje dotyczące dofinansowania dostępne są na stronie szkoły lub w sekretariacie. Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pomoc w ramach programu obejmuje dofinansowanie zakupu:

  • podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego,
  • podręczników do kształcenia w zawodach, w tym podręczników do kształcenia specjalnego,
  • materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i kształcenia zawodowego,
  • materiałów ćwiczeniowych.

Wysokość dofinansowania

Więcej
20.04.20 pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna

Pragniemy poinformować, iż w Centrum Terapii i Psychoedukacji od 1 kwietnia 2020 roku działa Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży, która świadczy bezpłatne usługi psychologiczne i psychoterapeutyczne dla dzieci, młodzieży (do 21 r.ż.) oraz rodziców* (w ramach kontraktu z NFZ). W jakich sytuacjach można się z nami kontaktować?

    - jeśli u dziecka pojawiają się niepokojące zachowania, obniżony nastrój, zmiany w zachowaniu, pobudzenie, lęk, problemy z jedzeniem,
    - występują trudności wychowawcze, trudności szkolne, trudności w relacjach rówieśniczych, nasilenie sytuacji konfliktowych, trudności w komunikacji rodzinnej,
    - w rodzinie pojawia się kryzys, np. utarta bliskiej osoby, choroba, rozwód, przemoc, itp.

Pacjenci przyjmowani są bez skierowania. W okresie pandemii udzielamy porad za pomocą systemów teleinformatycznych.

 

Zapraszamy do kontaktu z rejestracją:
pod numerem telefonu:  602 673 562
drogą elektroniczną: ctip.opole@gmail.com

 

Centrum Terapii i Psychoedukacji
ul. Oleska 97H/1A
45-222 Opole
www.centrum-terapii.com


Pedagog

05.09.19 Wyprawka szkolna 2019/2020

wyprawka2018Wyprawka szkolna 2019/2020

Informujemy, że uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mogą ubiegać się o przyznanie pomocy finansowej na zakup podręczników i przyborów szkolnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2019 roku - "Wyprawka szkolna".

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć u pedagoga szkolnego w nieprzekraczalnym terminie do 10.09.2019r. ( w pokoju 38). Zwrot poniesionych kosztów nastąpi na podstawie faktur imiennych..

Więcej informacji można otrzymać u pedagoga szkolnego.

 


                             Danuta Szyniec - Krok, Katarzyna Front

10.06.19 Prymus Opolszczyzny

Prymus OpolszczyznyUrząd Marszałkowski ogłasza nabór do  Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego

Prymus Opolszczyzny

Regulamin i wnioski znajdziesz na stronie internetowej – www.opolskie.pl.

Termin składania wniosków – 5 lipca 2019r.( decyduje data stempla pocztowego).

Adres: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego Departament Edukacji i Rynku Pracy 45-082 Opole, ul Piastowska 14

Można dostarczyć wniosek osobiście – Siedziba departamentu – budynek Instytutu Śląskiego, ul.  Piastowska 17 Opole, sekretariat II pokój 204

W przypadku pytań kontakt telefoniczny : 77 44 67835, 77 44 67 841,  77 44 76 831 lub e-mail: dep@opolskie.pl


Maria Hosner - pedagog

10.06.19 Program stypendialny Wspieramy najlepszych III

program stypendialnyProgram stypendialny Wspieramy najlepszych III

Uprzejmie informuję, że Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza nabór wniosków stypendialnych do programu "Wspieramy najlepszych III", realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020. O stypendium mogą starać się uczniowie, którzy mają średnią ocen 4,8 oraz z trzech wybranych przedmiotów matematycznych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, przedsiębiorczości lub przedmiotów z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych minimum 4,6.

Nabór wniosków prowadzony będzie od 17 czerwca do 28 czerwca br. Wniosek oraz regulamin są dostępne na stronie internetowej www.OPOLSKIE.pl/Region. Szczegółowe informacje pod nr tel.774467830,831 lub 837.

 


Danuta Szyniec-Krok, pedagog szkolny

14.01.19 Stypendium motywacyjne

stypendium1

   Stypendium motywacyjne 

Uczniowie naszej szkoły mogą ubiegać się o stypendia motywacyjne:

  • za wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym
  • za wyniki w nauce  PT – średnia ocen  - 5,1-6,0

                                 SB -  średnia ocen – 4,75-6,0
oraz co najmniej ocena dobra ze sprawowania

 



pedagog - Maria Hosner

24.09.18 Wyprawka szkolna 2018/2019

wyprawka2018Wyprawka szkolna 2018/2019

Informujemy, że do dnia 28.09.2018r. przyjmujemy wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach Rządowego programu "Wyprawka szkolna".

Podstawą do skorzystania z pomocy przez ucznia jest posiadanie aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dołączenie dowodów zakupu (faktury VAT, rachunki, paragony). Zwrot poniesionych wydatków nastąpi do dnia 30.11.2018r.

Więcej informacji można otrzymać u pedagoga szkolnego.

 


                             Danuta Szyniec - Krok

18.06.18 Program rządowy Dobry Start

Program rządowy Dobry Start

dobry startProgram „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Więcej na: www.men.gov.pl lub na plakacie.

14.06.18 Program stypendialny Wspieramy najlepszych II

program stypendialnyProgram stypendialny Wspieramy najlepszych II

Informujemy, że Zarząd Województwa Opolskiego w dniach od 18 do 29 czerwca 2018 r. ogłasza nabór wniosków do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych II. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie, którzy:

  • w roku szkolnym 2017/18 uzyskali średnią ocen nie niższą niż 4,8;
  • z trzech wybranych przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych lub przedsiębiorczości uzyskali średnią nie niższą niż 4,6;
  • pochodzą z rodzin, w których przeciętny miesięczny dochód uzyskany w roku 2017 na jednego członka rodziny nie przekracza 1685.00 zł netto ( w przypadku, gdy w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne 1910.00 zł).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.opolskie.pl lub u pedagoga szkolnego.

07.09.17 Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego.

HERB-OPOLSKIEStypendia Marszałka Województwa Opolskiego.


Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił nabór wniosków do programu stypendialnego "Wspieramy najlepszych II". Program skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.Regulamin stypendialny oraz wzory dokumentów, niezbędnych do złożenia wniosku dostępne są na stronie internetowej WWW.OPOLSKIE.PL w dziale REGION. Bliższe informacje można uzyskać u pedagoga szkolnego Danuty


Szyniec -Krok w pokoju 38

06.09.17 Wyprawka szkolna 2017/18

Wyprawka szkolna 2017/2018

rt


    Informuję, że uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, mogą starać się o zwrot kosztów poniesionych na zakup podręczników. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek u pedagoga szkolnego / pokój 38 / do 15 września 2017 roku. Podstawą wypłaty świadczenia będą jak co roku faktury zakupów.


Danuta Szyniec - Krok, pedagog szkolny.

09.06.17 Stypendium szkolne

stypendium1

   Stypendium szkolne 

Przypominam, że uczniowie którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub/i sporcie mogą starać się o stypendium motywacyjne.

1. Stypendium za wyniki w nauce otrzymuje uczeń, który w II semestrze osiągnął średnią ocen co najmniej 5,1 i otrzymał ocenę z zachowania minimum dobrą.

2. Stypendium za sukcesy sportowe może być przyznane uczniowi, który uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu co najmniej krajowym oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania. Stypendium przyznawane jest za indywidualne osiągnięcia ucznia.

Zapraszam wszystkich uczniów którzy spełnią powyższe wymagania do pedagoga szkolnego, celem dopełnienia formalności dotyczących przekazania gratyfikacji.



Danuta Szyniec-Krok

09.06.17 "Wyprawka szkolna" na rok 2017/18

wyprawka2016Wyprawka szkolna 2017/2018

IInformuję, że w roku szkolnym 2017/18 kontynuowany będzie Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna". W ramach programu, dofinansowanie do zakupu podręczników, do kształcenia ogólnego i zawodowego, otrzymać mogą uczniowie posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dotyczy to również uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w naszej szkole. W związku z tym prosimy, aby przy zakupie podręczników odebrać od sprzedawcy dowód zakupu (fakturę) celem otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Termin składania wniosków zostanie określony Zarządzeniem Prezydenta Miasta Opola (wstępny termin: do ósmego września 2017r.), z chwilą podpisania przez Prezesa Rady Ministrów rozporządzenia w powyższej sprawie.

Szczegółowe informacje można otrzymać od pedagoga szkolnego.


                             Danuta Szyniec - Krok

07.09.16 Program stypendialny "Wspieramy najlepszych"

stypendium1

   Program stypendialny "Wspieramy najlepszych"

  Informuję, iż Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza nabór wniosków stypendialnych do programu stypendialnego "Wspieramy najlepszych". Program jest adresowany do uczniów szczególnie uzdolnionych, między innymi w zakresie nauk matematycznych, informatycznych, przedsiębiorczości, języków obcych, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym. Regulamin stypendialny oraz wzory dokumentów dostępne są na na stronie WWW.OPOLSKIE.PL lub sekretariacie Departamentu Edukacji i Rynku Pracy przy ul. Piastowskiej14.
Nabór wniosków będzie prowadzony od 12 września do 30 września 2016r. Potrzebne  informacje można też uzyskać u pedagoga szkolnego. Zapraszam.


pedagog szkolny  Danuta Szyniec-Krok

04.09.16 Wyprawka szkolna 2016/2017

wyprawka2016Wyprawka szkolna 2016/2017

Informuję, że uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mogą skorzystać z pomocy na zakup podręczników szkolnych i materiałów edukacyjnych. W tym celu do dnia 9 września 2016 r. należy złożyć u pedagoga szkolnego /pokój 38/ wniosek o przyznanie dofinansowania.

Pobierz wniosek


                             Danuta Szyniec - Krok

23.06.16 Wyprawka szkolna

stypendium

Sięgnij po wyprawkę szkolną

     W roku szkolnym 2016/2017 kontynuowana będzie realizacja Rządowego programu pomocy uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników oraz materiałów edukacyjnych - " Wyprawka szkolna". Uprawnionymi do otrzymania takiej pomocy są uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność. Zainteresowani powinni zgłosić się do pedagoga szkolnego. Realizacja projektu przewidziana jest na początek września 2016 roku.


Pedagog szkolny: Danuta Szyniec-Krok

 

14.06.16 Stypendia motywacyjne

stypendium
Zgarnij stypendium motywacyjne !!!

    Przypominam wszystkim uczniom, że jak co roku można starać się o przyznanie stypendium za wyniki w nauce lub/i osiągnięcia sportowe. Stypendium za wyniki w nauce otrzymuje uczeń , który wypracował średnią ocen 5,1. Wyniki w sporcie premiowane są wówczas, gdy zostały osiągnięte na szczeblu co najmniej krajowym, we współzawodnictwie indywidualnym. Osiągnięcia należy poprzeć dyplomami, zaświadczeniami. Kandydat do stypendium powinien mieć z zachowania ocenę co najmniej dobrą. Uczniów którzy chcą się starać o stypendium zapraszam do pedagoga szkolnego.


Danuta Szaniec - Krok

06.03.16 IX edycja programu stypendialnego Indeks Start2Star

baner start2star2

Maturzysto !

Ruszyła IX edycja programu stypendialnego Indeks Start2Star. Zgłoś się do programu stypendialnego jeżeli spełniasz następujące kryteria:
- masz dobre wyniki w nauce (w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej twoja średnia wyniosła 4.0)
- w twojej rodzinie miesięczny dochód netto na osobę od dwóch lat nie przekroczył 1000 zł
- odnosisz sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych
- wyróżniasz się wśród swoich rówieśników pasją naukową, sportową bądź artystyczną
- wiesz w jakim kierunku chcesz się rozwijać
- nie stać cię na pokrycie kosztów związanych z nauką.

Więcej
30.11.15 Wspieramy najlepszych

  

   Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza w dniach 7 do 18 grudnia br. nabór wniosków stypendialnych w ramach programu typendialnego Wspieramy najlepszych.

  O stypendium mogą się ubiegać uczennice/uczniowie, którzy w roku szkolnym 2014/2015 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,8

  Po bliższe informacje zapraszam do pedagoga szkolnego.


pedagodzy ZSM

12.06.15 Stypendium motywacyjne

money 

 Przypominam, że uczniowie wyróżniający się w nauce i/lub posiadający osiągnięcia sportowe mogą starać się o stypendium motywacyjne.

  • Stypendium za wyniki w nauce może otrzymać uczeń, który uzyskał średnią ocen 5,1- 6,0 oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania.
  • Stypendium za wyniki w rywalizacji sportowej może otrzymać uczeń, który uzyskał wysoką lokatę na szczeblu co najmniej międzyszkolnym oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania.
Wszystkich którzy spełnią powyższe kryteria zapraszam do pedagoga szkolnego do dnia 25 czerwca 2015 r.. Wyniki w sporcie należy udokumentować dyplomem lub zaświadczeniem z klubu 

Danuta Szyniec - Krok

29.04.15 Informacja dla maturzystów

image galleryW roku akademickim 2015/16 realizowany będzie Program Stypendiów Pomostowych, w którym w zakresie rekrutacji wstępnej uczestniczy Agencja Nieruchomości Rolnych. Program ten skierowany jest do młodzieży (tegorocznych maturzystów), pochodzących z rodzin byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy zamierzają kontynuować naukę na dziennych studiach magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach. Stypendium wypłacane jest na I roku studiów w 10 miesięcznych ratach po 500 złotych. Termin składania wniosków o przyznanie stypendium upływa w dniu 24 sierpnia 2015 roku. Pełna informacja dostępna jest na internetowej stronie Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości www.stypendia-pomostowe.pl. Zachęcam do skorzystania.


Danuta Szyniec - Krok

02.09.14 Pomoc stypendialna dla uzdolnionych uczniów z województwa opolskiego

money
Program pomocy  stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Program skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Podstawowe kryteria jakie powinien spełniać wnioskodawca to:

      • średnia ocen ze wszystkich przedmiotów nie mniejsza niż 4,8
      • średnia ocen z trzech wybranych przedmiotów, matematyczno-przyrodniczo-technicznych nie mniejsza niż 4,6
      • dochód netto na członka rodziny nie przekraczjący 1078 zł( w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym -1246 zł)

Wnioski należy składać do 12 września 2014r. - szczegółowe informacje u pedagogów szkolnych i na opolskie.pl

Zapraszamy

Pedagodzy ZSM

02.09.14 Pomoc materialna

rtRządowy program pomocy uczniom " Wyprawka szkolna"

Z pomocy w ramach programu skorzystać mogą uczniowie klas trzecich PT i ZSZ jeżeli spełniają jedno z poniższych kryteriów:
I. Uczeń pochodzi z rodziny , w której dochód na osobę nie przekracza 539 zł netto.
II.Uczeń pochodzi z rodziny, w której dochód na osobę przekracza kryterium dochodowe, o którym mowa powyżej, ale w rodzinie występuje szczególna sytuacja życiowa, np. sieroctwo, potrzeba ochrony wielodzietności, zdarzenie losowe,bezrobocie, długotrwała lub ciężka choroba itp.
III. Uczeń posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
W sytuacji ubiegania się o dofinansowanie należy przedłożyć dowód zakupu  w formie faktury.
Wnioski należy składać u pedagoga szkolnego do 10 września 2014r.

Danuta Szyniec-Krok, Mariola Hosner

05.06.14 Wyprawka szkolna 2014/2015

rtW roku szkolnym 2014/2015 kontynuowany będzie program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna". Pomoc w formie dofinansowania do podręczników szkolnych (na podstawie faktury) otrzymać mogą uczniowie, którzy w przyszłym roku szkolnym uczyć się będą w klasie trzeciej technikum lub zasadniczej szkoły zawodowej.

O wsparcie można ubiegać się w przypadku gdy:

  • Dochód netto na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł.
  • Uczeń posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (bez względu na dochód).

Uczniowie zainteresowani pomocą powinni zgłosić się do pedagoga szkolnego do dnia 18 czerwca 2014 roku.

Danuta Szyniec - Krok, Agnieszka Słaboń

03.09.13 POMOC FINANSOWA!!!

Wyprawka szkolna


Pomoc mogą otrzymać wszyscy uczniowie klas II PT i II ZSZ, których miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 456zł/osoba lub dochód przekracza 456 zł ale w rodzinie istnieją inne trudne okoliczności.

Wyprawkę szkolną mogą także otrzymać uczniowie klas I, III, IV PT oraz I, III ZSZ posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Termin składania wniosków upływa dnia 10 września 2013r.

Więcej
07.06.13 Wyprawka szkolna 2013

rtUczniowie klas I !

W związku z przygotowaniami do realizacji Rządowego programu pomocy uczniom w 2013r. – „Wyprawka szkolna", prosimy wszystkich uczniów klas I PT i ZSZ, których miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 456zł/osoba lub dochód przekracza 456 zł ale w rodzinie istnieją inne trudne okoliczności (jakie? - informacja u pedagogów szkolnych) o zgłaszanie się do pedagogów szkolnych do 11.06.2013r.

Jednocześnie informujemy, że uczniowie, którzy będą korzystać w roku szkolnym 2013/2014 z Programu „Wyprawka szkolna", zobowiązani są do składania w szkole faktur za zakup podręczników i przyborów szkolnych.

Pedagodzy szkolni

28.05.13 Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

Ogłaszamy nabór uczniów do drugiej edycji ogólnopolskiego Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY

ikeaJeżeli w ubiegłym roku szkolnym:

  • uzyskałeś średnią ocen minimum 4.0,
  • aktywnie angażujesz się w działalność społeczno- kulturalną, działasz w wolontariacie lub harcerstwie, w organizacjach ekologicznych, w samorządzie szkolnym lub brałeś udział w olimpiadach artystycznych, tematycznych, aktywnie działasz na rzecz kultury,
  • dochód Twojej rodziny nie jest wyższy niż 1000 zł netto na osobę (w przypadku niepełnosprawności - 1200 zł),

zgłoś się do pedagogów szkolnych do dnia 6 czerwca 2013 roku.

Agnieszka Słaboń i Danuta Szyniec- Krok

25.04.13 Stypendia pomostowe

Maturzysto! Jeżeli chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika państwowego przedsiębiorstwa gospodarki rolnej możesz otrzymać stypendium w wysokości 500 złotych miesięcznie.

Aby uzyskać szczegółowe informacje zgłoś się do pedagogów szkolnych. Zapraszamy.

Pedagodzy szkolni

18.01.13 Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

moneyStypendia motywacyjne za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

Jeżeli jesteś uczniem, który za I semestr uzyska średnią ocen co najmniej 5,1
i ocenę z zachowania nie niższą niż dobrą

lub
jeśli w I semestrze osiągnąłeś wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym
na szczeblu krajowym,
to możesz otrzymać
stypendium motywacyjne po I semestrze.

Zgłoś się do pedagogów szkolnych do 25 stycznia 2013 r. do godz 10:30.

ZAPRASZAMY - A&D, pedagodzy ZSM

03.09.12 UWAGA UCZNIOWIE POMOC FINANSOWA - trzy warianty
20.06.12 Stypendia PKP CARGO dla uczniów Mechaniczniaka

2012 PKP Cargo plakat stypendiumDSC 0223W dniu 11 czerwca 2012 roku odbyło się spotkanie dyrekcji Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu z przedstawicielem PKP CARGO S.A. Śląski Zakład Spółki w osobie Pani Jolanty Mirończuk - zastępcy dyrektora ds. pracowniczych. Podczas spotkania wyrażona została chęć współpracy od roku szkolnego 2012/2013 z Naszą Szkołą w zakresie Programu Stypendiów Fundowanych dla uczniów klas trzecich technikum i klas drugich szkoły zasadniczej w specjalnościach: mechanik, elektromechanik, mechatronik,

Więcej
07.02.12 Stypendium motywacyjne za wyniki w nauce

Uczeń Sebastian Grzona z klasy IVE uzyskał na I semestr najwyższą średnią ocen w szkole 5,2 i wzorową ocenę z zachowania. W związku z czym otrzymał z Urzędu Miasta Opola stypendium motywacyjne. Gratulujemy.

Przypominamy wszystkim uczniom, że o stypendium można się starać po każdym semestrze. Można je otrzymać za średnią ocen min. 5,1 (przy ocenie z zachowania co najmniej dobrej) lub za osiągnięcia sportowe na szczeblu co najmniej krajowym (przy ocenie z zachowania co najmniej dobrej).
Pedagodzy A&D

08.09.11 Stypendium dla uczniów - dla Ciebie!?

UWAGA UCZNIOWIE

stypendiumInformujemy, że dostępne są wnioski o stypendium szkolne dla uczniów, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej.

Uczniowie mieszkający w Opolu mogą zgłaszać się po odbiór wniosków do pedagogów szkolnych, pozostali odbierają wnioski w Urzędzie Gminy adekwatnym do miejsca zamieszkania.

Termin składania wniosków upływa 15 września 2011r.


Pedagog ZSM Opole

31.05.11 Zgłoś się po stypendium

Już po raz trzeci Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza nabór wniosków stypendialnych w ramach

 „Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”.

Program skierowany jest dla uczniów szczególnie uzdolnionych między innymi w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Informacje dotyczące stypendium dostępne są:

  • na stronie internetowej WWW.OPOLSKIE.PL w dziale Edukacja,
  • w sekretariacie Departamentu Edukacji i Rynku Pracy, tel. 077 54 16 505,
  • u pedagogów szkolnych.

Pedagodzy ZSM Opole

13.04.11 Indeks Start2Star

IV edycja programu stypendialnego dla zdolnych maturzystów
Indeks Start2Star

Stypendium dla zdolnych, przedsiębiorczych i aktywnych społecznie maturzystów w trudnej sytuacji finansowej, chcących studiować na dowolnym kierunku studiów, na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce.

Szczegóły u pedagogów szkolnych lub na stronie >>kliknij<<


Pedagodzy ZSM Opole
D. Szyniec-Krok, A. Słaboń

23.01.11 Stypendia motywacyjne

Uczniowie, którzy chcą się starać o stypendium motywacyjne za indywidualne osiągnięcia sportowe /na szczeblu krajowym/ lub za osiągnięcia w nauce /średnia ocen na koniec semestru minimum 5,1/ proszeni są o zgłoszenie się do pedagoga szkolnego do dnia 4 lutego 2011r.


pedagodzy ZSM Opole

07.09.10 Stypendia motywacyjne

NASI NAJZDOLNIEJSI

Stypendia o charakterze motywacyjnym finansowane przez Urząd Miasta Opola w roku szkolnym 2009/2010 otrzymali następujący uczniowie z naszej szkoly:

  • Sebastian Grzona z klasy II E za średnią ocen 5,1
  • Denis Jendrusch z klasy III M za średnią ocen 5,2
  • Damian Kierski z I M za średnią ocen 5,1
  • Nikolas Knosala z klasy  I bms za średnią ocen 5,1
  • Mateusz Kobik z klasy III E za średnią ocen 5,1
  • Patryk Pasternak z klasy III e za średnią ocen 5,3
  • Łukasz Skibiński z klasy I M za średnią ocen 5,1
  • Marcin Szmul z klasy III C za średnią ocen 5,2
  • Mateusz Tomeczek z klasy III m za średnią ocen 5,1
  • Jan Widera z klasy III m za średnią ocen 5,1
  • Sebastian Stryczek z klasy III c za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski w wędkarstwie spinningowym w kategorii juniorów.
GRATULUJEMY Kiss
pedagodzy
Agnieszka Słaboń i Danuta Szyniec-Krok

14.06.10 Stypendium dla uzdolnionych

UWAGA
STYPENDIUM!

Po raz kolejny Urząd Marszałkowski ogłasza nabór wniosków stypendialnych w ramach „Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych".
O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych, którzy są w trudnej sytuacji materialnej.

Więcej
19.04.10 Program Stypendiów Pomostowych

Uczniowie klas maturalnych pochodzący z rodzin byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy zamierzają kontynuować naukę na studiach dziennych mogą ubiegać się o stypendium w ramach Programu Stypendiów Pomostowych.

Szczegółowe informacje dostępne na stronach:
www.stypendia-pomostowe.pl i www.anr.gov.pl oraz u pedagogów.


pedagog A.Słaboń

18.11.08 Stypendia dla zdolnych uczniów

Image
Szanowni Państwo!

Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza dodatkowy nabór wniosków stypendialnych w ramach "Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych"
PROGRAM POMOCY STYPENDIALNEJ PRZEZNACZONY JEST DLA UCZNIÓW WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH, szczególnie uzdolnionych, między innymi w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Więcej
02.09.08 Stypendia dla uczniów!!!

STYPENDIA DLA UCZNIÓW


stypendium1. „Program pomocy stypendialnej Województwa Opolskiego dla uczniów szczególnie uzdolnionych szkół gimnazjalnychi ponadgimnazjalnych."

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się uczniowie:

Więcej
15.11.17 Oblicza depresjii u dzieci i młodzieży

depresja

 

Oblicza depresji u dzieci i młodzieży

Centrum Dialogu Obywatelskiego Opole Koraszeskiego 7-9 organizuje wykład pt. "Oblicza depresji u dzieci i młodzieży" w dniu 20 listopada 2017 (poniedziałek) godz. 17.00

Chętne osoby proszone są o kontakt z pedagogiem.


Maria Hosner - pedagog

28.04.09 Z dzieckiem za granicę?

Wyjeżdżasz z dzieckiem za granicę? Sprawdź, czy zrobi*lęs* wszystko, by mogło kontynuować naukę! O co zadbać przed wyjazdem z Polski ? (fragment ulotki)
z dzieckiem za granicę
Twoje dziecko do 18 roku życia podlega obowiązkowi szkolnemu i nauki. Pomyśl o zapewnieniu mu szkoły za granicą zanim wyjedziesz z Polski. Zbierz informacje o systemie edukacji w kraju, do którego jedziesz oraz potrzebne dokumenty. Wskazane jest, aby już przed wyjazdem Twoje dziecko rozpoczęło naukę języka obcego – łatwiej mu będzie porozumieć się z nauczycielami i dziećmi w nowej szkole. Staraj się zaplanować wyjazd tak, by dziecko nie przerywało nauki w trakcie roku szkolnego. Planując wyjazd: skontaktuj się z polskim konsulatem w kraju, do którego jedziesz; poinformuj dyrektora szkoły/gminę o wyjeździe, aby uniknąć konsekwencji prawnych wynikających z nieposyłania dziecka do szkoły; poproś dyrektora szkoły (wychowawcę, pedagoga szkolnego) o opinię o uczniu dotyczącą jego uzdolnień, zainteresowań, ew. trudności, czy specjalnych potrzeb edukacyjnych i przetłumacz ją; w ten sposób ułatwisz swojemu dziecku start w nowej szkole - od pierwszego dnia będzie miało szansę być otoczone odpowiednią opieką i odpowiednio ukierunkowane; zabierz ze sobą ostatnie świadectwo szkolne oraz metrykę urodzenia (odpis aktu urodzenia) dziecka i przetłumacz te dokumenty na język kraju, do którego wyjeżdżasz lub na język angielski; zabierz ze sobą metrykę urodzenia dziecka, najlepiej również przetłumaczoną na język kraju, w którym zamierzasz pos*ląc* dziecko do szkoły lub przedszkola.

pedagog
Danuta Szyniec-Krok

23.10.07 Drodzy Rodzice

DRODZY RODZICE

Jeżeli wyjeżdżacie Państwo za granicę i pozostawiacie dziecko (dzieci) pod opieką innych osób to:

Pamiętajcie o tym, aby:
  • Dziecko było pod opieką osoby dorosłej (starsze niepełnoletnie rodzeństwo nie może dać dziecku wystarczającego oparcia i poczucia bezpieczeństwa)
  • Pisemnie przekazać opiekunom pełnomocnictwo do sprawowania opieki nad dzieckiem (umożliwi to i ułatwi opiekunom działania wymagające zgody prawnych opiekunów, np. badania psychologiczne, uczestniczenie w niektórych zajęciach szkolnych, wycieczkach, itp.)
  • Podtrzymywać kontakt z dzieckiem drogą telefoniczną, internetową, listową (wszelkie wieści od Was, wyrazy pamięci, miłości tęsknoty pomogą dziecku przetrwać ten trudny dla niego czas)
  •  Dotrzymywać danych dziecku obietnic, (aby mogło wam ufać i spokojnie Was oczekiwać bez obawy o kolejne rozczarowania)
 Rodzicu pomyśl także o konsekwencjach emocjonalnych, jakie niesie ze sobą rozstanie z dzieckiem (im mniejsze dziecko i im dłuższe rozstanie, tym będą one dotkliwsze, i mogą mieć postać m. in.:
  • Nadpobudliwość psychoruchowa,
  • Trudności szkolne,
  • Fobii i lęków,
  • Zaburzeń zachowania, agresji, itp.

Jeśli chcesz przygotować się do sytuacji rozstania z dzieckiem lub o niej porozmawiać SKORZYSTAJ z pomocy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Niedziałkowskiego 9, tel. 077 454 92 16 lub 17.

Dyżury w tej sprawie pełni:

Małgorzata Goresz-Porczyńska- psycholog w czwartki od godz. 13.30

Małgorzata Mackiewicz- prawnik, w czwartki od godz. 8.15-9.30

Agnieszka Słaboń

23.10.07 List do rodziców

List do rodziców
  • Doceniaj moje sukcesy, nawet te najdrobniejsze.
  • Nie sprawdzaj z uporem maniaka mojej uczciwości. Strach zmusza mnie do kłamstwa.
  • Nie porównuj mnie z innymi. Czuję się wtedy gorszy od innych.
  • Spróbuj mnie czasem zrozumieć. Wiem, że jesteś bardziej doświadczony, ale dorasta*lęs* w innych czasach.
  • Pozostaw mi trochę swobody. Okazane mi zaufanie na pewno zaowocuje.
  • Nie denerwuj się, gdy dręczę Cię pytaniami. Wkrótce może się okazać, że zamiast prosić Cię o wyjaśnienia, poszukam ich gdzie indziej.
  • Przyznając się do błędu, nie stracisz autorytetu. Za uczciwą grę umiem podziękować miłością.
  • Nie obgaduj mnie przy swoich znajomych - nie muszą wszystkiego o mnie wiedzieć!
  • Przemoc fizyczna boli.
  • Nie bój się okazywać miłości dorastającemu dziecku. Nigdy!

Twoje dziecko

Agnieszka Słaboń

23.10.07 Jak rozmawiać z nastolatkiem

Jak rozmawiać z dorastającym dzieckiem?
  • nigdy nie porównuj swojego dziecka z innymi dziećmi,
  • nie rań, nie obrażaj, nie osłabiaj poczucia wartości swojego dziecka,
  • słuchaj tak, aby słyszeć,
  • pytaj,
  • wzmacniaj poczucie wartości swojego dziecka, mów dziecku:
  • „Jesteś zdolny, dlatego ci się udało…” a nie „Udało ci się, bo były łatwe pytania…”
  • „Ciesz się, że masz 5 z w-f…” a nie „Żebyś ty z fizyki był taki dobry…”
  • próbuj zrozumieć.
Agnieszka Słaboń

24.05.18 Program "Za życiem"

logo

Program "Za życiem"

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością w Mieście Opolu.

Informacje o programie

Program uprawnia do wsparcia ogólnorozwojowego dziecka od momentu wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością do podjęcia nauki w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci w wieku 0-3 lat.

  •   Program adresowany jest do dzieci mieszkających na terenie Miasta Opole oraz dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli na terenie Miasta Opole oraz ich rodziców/prawnych opiekunów.
  •   Program finansowany jest ze środków budżetu państwa. Korzystanie z Programu jest bezpłatne.
  •   Rządowy program "Za życiem" realizowany jest przez  Miejską Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Opolu, 45-085 Opole, ul. Niedziałkowskiego 9, pełniącą funkcję wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego.
  •   Celem programu „Za życiem” jest zapewnienie dziecku niepełnosprawnemu i zagrożonemu niepełnosprawnością oraz jego rodzinie dostępu do interdyscyplinarnej specjalistycznej opieki.

 

Więcej
30.11.17 Subregion Środkowy – wysportowany i zdrowy!

Subregion Środkowy – wysportowany i zdrowy!

diabetolog

Uczniowie naszego Zespołu przystąpili do programu pod nazwą „Subregion Środkowy Wysportowany i Zdrowy”. Projekt realizowany jest na podstawie Programu Zdrowotnego opracowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego, którego głównym założeniem jest poprawa do 2020 roku stanu zdrowia mieszkańców Opolszczyzny, poprzez przeprowadzenie kompleksowej interwencji edukacyjno-zdrowotnej oraz wdrożenie działań zapobiegających nadwadze, otyłości i cukrzycy.

Więcej
20.11.17 Zaproszenie do konkursu

herbZaproszenie do konkursu

Informuję, że Wydział Zdrowia i Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Opola oraz Komenda Miejska Policji w Opolu organizują dla uczniów szkół średnich konkurs na hasło promujące miasto Opole, jako miasto bezpieczne i przyjazne mieszkańcom. W związku z tym zapraszam wszystkich uczniów zainteresowanych konkursem do pedagoga szkolnego, celem omówienia szczegółów udziału w przedsięwzięciu. Termin wysłania zgłoszenia na konkurs mija 22.11.2017 r. Szczegółowe informacje w pokoju 38.


Danuta Szyniec-Krok pedagog

22.03.16 Konkurs literacki

konkurs literacki    Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w konkursie literackim pt. "Mój rozwój warunkiem atysfakcjonującego życia w społeczeństwie". 
    Organizatorami tegorocznej edycji konkursu są: Komenda Miejska Policji w Opolu, Urząd Marszałkowski oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.

      Uczestnik wybiera jeden z trzech proponowanych tematów:
1. "Przyjaźń we współczesnym świecie".
2. "Blaski i cienie Internetu w moim Życiu".
3. "Dlaczego dopalacze?".

Objętość pracy nie może przekraczać 3 stron formatu A4.
Termin składania prac upływa 7 kwietnia 2016 r.
Szczegółowe informacje można uzyskać u pedagoga szkolnego.
Zapraszam .


Danuta Szyniec - Krok

08.05.13 Konkurs literacki

literatZapraszamy wszystkich uczniów do napisania bajki (opowiadania) dla dzieci o tematyce związanej z miastem Opolem.

Akceptowane będą zarówno utwory pisane wierszem jak i prozą. Bajka może mieć maksymalnie 1800 znaków (5 stron standardowego maszynopisu) a autorem może być jedna lub kilka osób.

Chętnych do udziału w konkursie zapraszamy do pedagogów szkolnych. Nagrody czekają!

A&D, pedagodzy ZSM

26.03.13 Zgłoś się do konkursu plastycznego!

W ramach programu Opolskiego Kuratora Oświaty „Rok Bezpiecznej Szkoły" zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym.

Uczestnicy konkursu powinni przygotować plakat pt. "Moje prawa są chronione, moje prawa są zagrożone". Szczegółowe informacje u pedagogów szkolnych.

Pedagodzy szkolni

19.03.13 Narkotyki? To mnie nie kręci!

narkotyki1

Urząd Miasta Opola i Komenda Miejska Policji w Opolu organizują konkurs fotograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych miasta Opola w ramach kampanii społecznej

„Narkotyki? To mnie nie kręci!”

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać fotografię, która swoją treścią będzie nawiązywała do problematyki związanej z zagrożeniami wynikającymi z narkomanii. Uczniów chętnych do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy do pedagogów szkolnych


Pedagodzy szkolni

17.12.12 Narkotyki, teraźniejszość bez przyszłości - konkurs

konkursZAPRASZAMY MŁODYCH LITERATÓW

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Kuratorium Oświaty i Komenda Wojewódzka Policji w Opolu zaprasza młodych literatów na kolejną edycję konkursu w ramach programu

„NARKOTYKI - TERAŹNIEJSZOŚĆ - BEZ PRZYSZŁOŚCI"

Hasłem przewodnim konkursu jest „Mój rozwój warunkiem satysfakcjonującego życia w społeczeństwie". Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie mają do wyboru trzy tematy prac pisemnych:

  1. Uzależnienie, to nie tylko alkohol i narkotyki
  2. W sieci sieci
  3. Ważne w moim życiu.

Szczegóły konkursu u pedagogów szkolnych. Zapraszamy :)


 A&D, pedagodzy ZSM

13.09.11 Tak sobie życia nie ustawisz

„TAK SOBIE ŻYCIA NIE USTAWISZ"

Zapraszamy zdolnych i kreatywnych uczniów, którym problem przemocy i agresji nie jest obojętny do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.
Stop przemocy - Stop agresji" organizowanym przez:

Urząd Miasta Opola,
Fundację PRO LEGE
i Komendę Miejską Policji w Opolu.

Termin realizacji konkursu 20.09.2011r. - 21.11.2011r. szczegóły u pedagogów szkolnych.

15.11.10 UWAGA MŁODZI LITERACI!!!

MŁODZI LITERACI!!!

Opolski Urząd Marszałkowski, Kuratorium Oświaty w Opolu i Wydział Prewencji KWP w Opolu ogłaszają konkurs literacki pod hasłem:

„Mój rozwój warunkiem satysfakcjonującego życia w społeczeństwie"

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie mają do wyboru trzy tematy prac pisemnych

  • „Moja aktywność na rzecz lokalnego środowiska",
  • „Spełnione marzenie",
  • „Dopalacze mogą Cię wypalić".

Regulamin i szczegóły konkursu u pedagogów szkolnych. Zapraszamy.


pedagodzy ZSM Opole

23.10.07 Jak przetrwać w szkole?

ImageSprawdzone rady - jak przetrwać w szkole.
Zosta*lęs* przyjęty do naszej szkoły. Gratuluję!!!
Teraz czeka Cię ciężka praca, inne przyjemności oraz moc wra*zęn*.
Musisz nauczyć się uważnego słuchania i robienia notatek.

Więcej
23.10.07 Jak uczyć się skutecznie?

Jak uczyć się skutecznie?

Jednym z najistotniejszych elementów jest motywacja, musisz zrozumieć, że szkoła jest etapem niezbędnym do zbudowania przyszłości, jakiej pragniesz. Jeśli czasami brakuje ci woli żeby przysiąść nad książką zacznij sobie wyobra*ząc* swoje przyszłe życie, swoje sukcesy, swój zawód…

Więcej