Reklama
perspektywy
Akademia Młodego Lean Menagera PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Kształcenie zawodowe dla rynku pracy - Kształcenie zawodowe dla rynku pracy - 1
Wpisany przez Marek Wilk   
wtorek, 03 grudnia 2019 08:47

Akademia Młodego Lean Menagera

Akademia MLM Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki jest patronem konkursu na najlepszy zespół Akademia Młodego Lean Menagera w ramach projektu Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy. Cele konkursu to m. in.:

 • rozwijanie zainteresowań, wspieranie uzdolnień i własnej inicjatywy uczniów,
 • rozbudzanie postaw oraz zachowani przedsiębiorczych wśród uczniów,
 • inspirowanie młodzieży do działań kreatywnych,
 • inspirowanie młodzieży do planowania własnej kariery zawodowej.

Do w/w projektu zakwalifikowani zostali uczniowie klasy 3M: Dominik Fila, Marcin Matuszewski, Przemysław Kossakowski i Damian Klama, opiekunem grupy został pan Marek Wilk.

 

W dniach 28 – 29.11 i 1.12 2019 r. odbyło się szkolenie Lean Menagera w budynku Centrum Biznesu Fundacji Rozwoju Śląska przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. Zajęcia prowadził przedstawiciel firmy Weil Consulting pan Paweł Weil, którego zadaniem było pokazanie młodzieży pewnych mankamentów występujących w zakładach pracy oraz jak skutecznie można je naprawić. Prowadzący omówił m. in.:

 • korzyści wynikające ze wdrażania Lean Menagera,
 • co to jest wartość dodana,
 • eliminacja strat,
 • organizacja stanowiska pracy
 • mapowanie strumienia wartości.

Szkolenie było ciekawie prowadzone, trener wspomagał się prezentacją, filmami, stosował atrakcyjne quizy, zabawy i gry. Często przytaczał różne przykłady z życia wzięte opisujące omawiana tematykę. Po tym kursie nasz tim zacznie współpracę z firmą Animex Food o/Opole, gdzie będzie starał się opracować projekt zmian z konkretnymi korzyściami z zakresu:

 • optymalizacji kosztów,
 • uzyskanie wyższych wyników,
 • wzrost zadowolenia klientów,
 • skrócenie procesu produkcyjnego…

Projekt ma mieć formę prezentacji multimedialnej i będzie oceniany przez specjalne jury konkursowe. Czeka nas huk pracy, czas mamy do maja 2020 roku. O progresie projektu stosownie Was poinformujemy.


Marek Wilk