Wymiana międzynarodowa
22/04/2024

Partnerska współpraca między Zespołem Szkół Mechanicznych w Opolu, a Fachoberschule und Berufsoberschule ( FOS BOS) w Ingolstadt datująca się od października 2006 roku cieszy się obopólnym zainteresowaniem.
Od 7 do 20 kwietnia w ramach międzynarodowej współpracy z partnerską szkołą na Bawarii gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły FOS BOS w Ingolstadt. Uczniowie odbywali praktykę w KMC Global Europe Sp.z o.o. w Opolu i przedszkolu nr 8, ponieważ oprócz mechaników w ich szkole kształcą się uczniowie na kierunkach socjalnych. Oprócz zawodowych korzyści poznali Stolicę Polskiej Piosenki, byli również na jednodniowej wycieczce we Wrocławiu, podziwiali zabytki miasta i zachwycali się przysmakami regionalnej kuchni oraz gościnnością i serdecznością Polaków. Goście mieszkali w bursie i brali aktywny udział w zajęciach organizowanych przez wychowawców, integrowali się z młodzieżą z Polski i z Ukrainy. Wzięli udział w Wieczorze Ukraińskim, słuchając muzyki, próbując potraw zrobionych przez kolegów z bursy bawili się doskonale.
W czasie wolnym byli w kinie, kręgielni, ZOO i próbowali polskiej kuchni, która bardzo im smakuje. Na zakończenie wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte przez nich umiejętności, a Pan dyrektor Bogusław Januszko wręczył im skromne upominki symbolizujące ZSM.
Dwa tygodnie w Opolu spędzili miło i wesoło, a ich zadowolenie widać na załączonych zdjęciach.


Iwona Majek Wisniowska – nauczyciel języka niemieckiego

Skip to content