banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4647
mod_vvisit_counterWczoraj11561
mod_vvisit_counterTydzień62750
mod_vvisit_counterZeszły tydzień63631
mod_vvisit_counterMiesiąc226738
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc297375
mod_vvisit_counterOd początku26150048

Aktualnie: gości 21, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.236.13.53
 , 
Dzisiaj: 25 Wrz, 2021
perspektywy
Sukces PCK PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Dyplomy uznania
Wpisany przez m@rek   
piątek, 09 października 2009 12:20

Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu największym zbieraczem złota.


W dniu 6 października 2009 r. uczniowie Naszej szkoły: Marcin Żelosko, Adam Kania, Wojciech Cykowski, Mateusz Kutowsk i Arkadiusz Wrona

oraz szkolny koordynator akcji pani Barbara Besztak-Tomiczak odebrali z rąk pani Agnieszki Jabłońskiej członka opolskiego Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża dyplomom i nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie „Gorączka złota” zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu.

Pieniądze - złote monety o nominałach 1, 2, i 5 groszy zebrane wśród uczniów od marca do czerwca 2009 r. dofinansowały letni wypoczynek bardzo ubogich, zaniedbanych edukacyjnie i wychowawczo dzieci z rodzin niepełnych oraz zmarginalizowanych. Dzięki wypoczynkowi w górach, nad morzem i w innych atrakcyjnych regionach naszego kraju dzieci miały zapewnione pełnowartościowe posiłki oraz ciekawy program dzięki temu mogły odreagować trudną sytuację rodzinną i społeczną.

W ramach akcji „Gorączka złota” przeprowadzonej w Naszej szkole przekazaliśmy do PCK 103 kg złotych monet po przeliczeniu których stanowiło to wartość 840,30 zł.

Akcja „Gorączka złota” promująca ideę wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie potwierdziła, że uczniowie Naszej szkoły są czuli na krzywdę społeczną i ubóstwo rówieśników. Uczniowie naszej szkoły udowodnili tym samym, że rozumieją potrzeby dzieci najbardziej zagrożonych i cierpiących oraz że gotowi są zawsze pomóc potrzebującym w niedostatku, aby choć częściowo zaspokoić ich elementarne potrzeby. Dowiedliśmy tym samym, że jesteśmy szkołą społecznie zaangażowaną, wrażliwą, chętnie pomagającą drugiemu człowiekowi.

 

 

Dyplom

 

Masters

 

 


Dyrektor ZSM

Bogusław Januszko

 

 

Poprawiony: piątek, 16 października 2009 08:17