banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2174
mod_vvisit_counterWczoraj10971
mod_vvisit_counterTydzień110386
mod_vvisit_counterZeszły tydzień80054
mod_vvisit_counterMiesiąc137102
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35585846

Aktualnie: gości 72, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 09 Cze, 2023
perspektywy
Mediolan- stolica mody i kultury PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Marek Wilk   
czwartek, 25 maja 2023 08:19

Mediolan- stolica mody i kultury

Mediolan- stolica mody i kultury W dniach 16-19.05.2023r. klasa IVAS wraz z nauczycielami: Beatą Ławrowska, Ewą Sosnoską i Beatą Włodarczyk wyruszyła na podbój światowej stolicy mody i historii . Pierwsze przeżycie, to lot samolotem z Katowic do Mediolanu. W Mediolanie rozpoczęliśmy zwiedzanie od centrum kultury, czyli katedry św. Marii - Domo nazywanej „jeżem” z powodu jej szpiczastej, najeżonej sterczynami fasady, wnętrze jest proste, majestatyczne i obszerne. Zewnątrzna winda wywiozła nas na dach katedry, pomiędzy pinakle i rozety. Widok z dachu katedry jest urzekający. U stóp świątyni znajduje się Piazza del Duomo, czyli plac katedralny z którego w północnej pierzei jest wejście do Galerii Emanuele II- najstarszego i najbardziej eleganckiego centrum handlowego we Włoszech. W Mediolanie zwiedziliśmy jeszcze operę –La Scala, Castello Sforzesco, Alko della Pace, Santa Maria dell Grazie. Wróciliśmy na nocleg bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń i zauroczeni przepychem historii.

 

Drugim miastem, który mieliśmy w programie to Bergamo. Jest to miasto, gdzie można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. W rzeczywistości Bergamo to dwa miasta: dolne i górne połączone kolejką linową. Tam mogliśmy w ciszy i bez pośpiechu delektować się urokami historii . Na zakończenie naszego pobytu odwiedziliśmy „kurort sław”–Varenne nad jeziorem Como. Tutaj swoje posiadłości otoczone pięknymi ogrodami mają znane sławy. Czas szybko minął i niestety musieliśmy wracać. Powrotny lot minął bardzo szybko. Zachęcamy do podróżowania i poznawanie zakątków świata.


Uczniowie klasy IVAS

Poprawiony: czwartek, 25 maja 2023 08:21