Pasja, galeria, konkurs…
26/04/2024
Trzy słowa „klucze”- pasja, galeria, konkurs – to najkrótszy opis wydarzenia, które w Mechaniczniaku rozpoczęło się w styczniu, przed feriami zimowymi, a zakończyło 22 kwietnia 2024. Kilka miesięcy czekania i już wszystko wiadomo.

Pasja… w styczniu w szkolnej auli nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami SCRAP METAL ART. Inspirujące, okraszone ponad setką zdjęć spotkanie, w trakcie którego pokazano co można zrobić z niepotrzebnych, zużytych części urządzeń, maszyn lub samochodów, miało zachęcić przyszłych specjalistów branży technicznej do działania. Czy się udało? Oczywiście. Znalazło się kilku śmiałków, którzy wzorem starszych kolegów, którzy w 2019 wzięli udział w Szkolnym Konkursie – MECHAN – symbol ZSM”, przystąpiło do pracy. Jej efekt, to kilka różnych dzieł, które w marcu pojawiły się w naszej szkolnej galerii.

Galeria … przed Wielkanocą w przeszklonych gablotach, które też dostały „drugie życie”, zamieszkały Mechany. Galeria, znajdująca się na pierwszym piętrze budynku głównego (między pracowniami 17 i 18) z czasem będzie się powiększała. Do nowych Mechanów, wkrótce dołączą nasze wcześniejsze zbiory, ale jeszcze w najbliższych dniach można tam obejrzeć siedem konkursowych prac przygotowanych przez uczniów naszego Technikum. Owe siedem przejawów kreatywności i fantazji zostało ocenionych przez szkolną społeczność… i już wiemy kto wygrał tegoroczny konkurs!

Konkurs… z początkiem tego tygodnia zakończyliśmy głosownie. Wybraliśmy – my społeczność ZSM, uczniowie i nauczyciele. W głosowaniu wzięło udział ponad 500 osób, a zadaniem głosujących było wytypowanie trzech najlepszych Mechanów – przyznanie im punktów. Po podliczeniu głosów, w czym pomagali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (dziękujemy!), okazało się, że w tegorocznej edycji konkursu „twarzą Mechaniczniaka” będzie:

Pierwsze miejsce: Wiktor Warzocha (klasa 1 Dt) – Mechan nr 1 (ilość punktów: 972)

Drugie miejsce: Piotr Duława (klasa 1Mt) – Mechan nr 6 (ilość punktów: 773)

Trzecie miejsce: Mateusz Pośledni (klasa 1Dt) – Mechan nr 3 (ilość punktów: 590)

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za kreatywne podejście do „tematu” i poświęcony na przygotowanie Mechana czas. Zwycięzcom gratulujemy!

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się ma maju lub czerwcu, o czym jeszcze będziemy informowali.

Joanna Pawełczak – kurator galerii

Skip to content