banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4694
mod_vvisit_counterWczoraj11561
mod_vvisit_counterTydzień62797
mod_vvisit_counterZeszły tydzień63631
mod_vvisit_counterMiesiąc226785
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc297375
mod_vvisit_counterOd początku26150095

Aktualnie: gości 41, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 3.236.13.53
 , 
Dzisiaj: 25 Wrz, 2021
perspektywy
Eko mechan PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 29 maja 2020 10:15

MECHATRONICY NAJLEPSI W GOSPODARCE ODPADAMI

eko mechanZ ogromną przyjemnością informuję, że uczniowie klasy 1Mp: Dariusz Dreszer i Tomasz Kulig zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w konkursie wiedzy z zakresu gospodarki odpadami.

Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska w ramach realizowanego projektu „Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z gospodarką odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej” i dedykowany był wszystkim uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych miasta Opola.

Konkurencja była więc duża!

Uczniowie w swych profesjonalnie wykonanych pracach przedstawili istotę segregowania śmieci, korzystali z licznych źródeł naukowych, ustaw i danych statystycznych, podali konkretne pomysły na powtórne wykorzystanie odpadów, do prac dołączyli samodzielnie wykonane zdjęcia…

Dyrektor i wicedyrektorzy szkoły oraz całe grono pedagogiczne, niestety nadal zdalnie, serdecznie gratulują zwycięzcom!


 Małgorzata Zakrzewska – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Poprawiony: poniedziałek, 01 czerwca 2020 15:56
 
Marek Hudasch - kolejny raz o zbrodni katyńskiej... i kolejny sukces. PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
niedziela, 26 kwietnia 2020 13:02

Marek Hudasch - kolejny raz o zbrodni katyńskiej... i kolejny sukces.

Katyń 2020

W związku z obchodami 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w lutym tego roku został ogłoszony ogólnopolski konkurs pod hasłem „Polskie serce pękło. Katyń 1940”, którego celem było upamiętnienie tego dramatycznego wydarzenia.

Inicjatorką konkursu była marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a w Komitecie Honorowym, któremu przewodniczył prezydent Andrzej Duda, znaleźli się ministrowie: obrony narodowej Mariusz Błaszczak, spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, edukacji narodowej Dariusz Piontkowski oraz prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. Tadeusz Wolsza, członek Kolegium IPN. Patronat medialny nad konkursem objęły Telewizja Polska i Polskie Radio.

Poprawiony: niedziela, 24 maja 2020 20:33
Więcej…
 
O włos od finału PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 24 lutego 2020 15:45

O włos od finału

AGH W dniu 14 lutego (walentynki) uczniowie klasy 3M w składzie: Dominik Fila, Przemek Kossakowski, Patryk Wieszołek, Marcin Matuszewski i Mateusz Skipor reprezentowali naszą szkołę na XLIII Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez AGH w Krakowie. Mateusz Skipor brał udział w olimpiadzie z zakresu elektroniki a pozostali uczniowie z mechatroniki.

Uroczyste otwarcie olimpiady odbyło się na auli uczelni a następnie startujący z całej Polski uczniowie rozeszli się do wyznaczonych pawilonów.

Test składał się z 50 pytań zamkniętych, czas na rozwiązanie wynosił 120 minut. Spektrum pytań było bardzo szerokie, pytania wykraczały poza program nauczania. Statyka, dynamika, kody Grey’a, algebra Bool’a, protokoły, pneumatyka, hydraulika etc. To tylko przykładowe dziedziny z których organizatorzy przygotowali pytania.

Poprawiony: wtorek, 25 lutego 2020 13:38
Więcej…
 
Dominik Geisler, absolwent Mechanicznika zwycięzcą SIMP PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 18 lutego 2020 09:35

Dominik Geisler, absolwent Mechanicznika zwycięzcą SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent w branży samochodowej.

SIMP6 lutego 2020 w opolskim Mechaniczniaku odbyła się bardzo miła i ciesząca całą społeczność szkolną uroczystość. Nasz były uczeń, Dominik Jan GEISLER, absolwent Publicznego Technikum Nr 4 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Mechanicznych uzyskał II miejsce w kraju w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Była to XIII-sta edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent.

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 09:47
Więcej…
 
Konkurs PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 06 lutego 2020 21:32

konkurs

Poprawiony: czwartek, 06 lutego 2020 21:35
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 106