Czerwiec… czyli najlepszy czas na podsumowania!
17/06/2024

Życie szkoły odmierza się dwoma wydarzeniami. We wrześniu – zaczynamy. Planujemy i mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie udany. W czerwcu podsumowujemy – sprawdzamy czy „marzenia się spełniły”. I już teraz możemy powiedzieć, że dla Mechaniczniaka, tak! Zwłaszcza w branży samochodowej, to był bardzo dobry czas.

Ponieważ dla niektórych uczniów ostatnie dni pobytu w szkole – czekanie na wystawienie ocen – jest związane ze stresem – postanowiliśmy pokazać, że jeśli tylko pasja i zainteresowania połączą się z nauką, to sukces gwarantowany! W piątkowe przedpołudnie (14 czerwca) w szkolnej auli swoimi osiągnięciami chwalili się – a Pan Dyrektor nagradzał – uczestników różnorodnych zmagań – olimpiad i konkursów zewnętrznych oraz wewnątrzszkolnych. Czyli scena szkolnej auli wypełniła się tymi, którzy już wiele osiągnęli, a na widowni zasiedli, uczniowie klas naszego technikum, którym życzymy, aby znaleźli w sobie chęć do działania. Uwierzyli, że można i warto powalczyć o więcej. A co więcej – przed naszymi reprezentantami walka w konkursach międzynarodowych, co jest kolejnym potwierdzeniem, że warto być w Mechaniczniaku!

Jak przebiegało nasze świętowanie sukcesów?

Uroczystość, na której była obecna pani Kinga Pietrzak – Kostuś (Kierownik Referatu Organizacji Szkół i Placówek Oświatowych – Wydział Oświaty Miasta Opola) oraz lokalne media, składała się z trzech części. Pierwsza, prowadzona przez nauczyciela przedmiotów samochodowych, Marka Paciona, dotyczyła osiągnięć uczniów klas samochodowych w konkursach: XIII Mistrzostwach Młodych Mechaników, Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej (OTWS), VIII Edycji Young Car Mechanic. O czym jeszcze szczegółowo na stronie szkoły będziemy informowali (a wiele jest do opisania, ponieważ nasza reprezentacja jest w drodze na międzynarodowy finał na Litwie).

Druga poświęcona była naszym wewnątrzszkolnym „zmaganiom”. Na scenie pojawili się uczestnicy tegorocznej edycji konkursu „Mechan 2024” oraz „Motofotka”, który towarzyszy każdej edycji naszego pikniku motoryzacyjnego. Tę cześć poprowadziły Joanna Pawełczak (koordynator konkursu „Mechan 2024”) i Teresa Dzierwa prowadząca konkurs fotograficzny.

Trzecia część, to był „show” naszych olimpijczyków (Olimpiada Techniki Samochodowej – OTS). Oliwera Jegera oraz Piotra Żelawskiego, którzy poprowadzili wykład o blaskach i cieniach elektromobilności.

A wszystko, to wydarzyło się dlatego… że Mechaniczniak, to „szkoła, w której pasja otwiera przyszłość”.


Joanna Pawełczak – nauczyciel historii

Skip to content