Niezwykłe doświadczenie teatralne: Mistrz i Małgorzata
26/03/2024

Dziś 22.03.2024 klasa IV M wraz z kilkoma koleżankami i kolegami z klasy V Dp, II M, II D oraz II S miała przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym “Mistrz i Małgorzata” w Teatrze im. J.Kochanowskiego w Opolu.
Ta adaptacja klasycznej powieści Michaiła Bułhakowa zachwyciła nas swoim bogactwem treści i emocji.

“Mistrz i Małgorzata” przedstawia wydarzenia, jakie mają miejsce po tym, jak do Moskwy przybywa sam szatan. Jego wizyta splata się z losami pary kochanków – Małgorzaty i Mistrza, autora powieści o Poncjuszu Piłacie.
Wplątanie postaci diabolicznych dodaje sztuce elementów surrealistycznych i filozoficznych czego uzupełnieniem są kostiumy oraz scenografia, a muzyka i efekty dźwiękowe dodają napięcia i dramatyzmu.

Przedstawienie wzbudziło w naszej klasie mieszane emocje. Z jednej strony, niesamowite wrażenia teatralne, a z drugiej strony, niektórzy z nas mieli trudności ze zrozumieniem głębszych warstw przekazu sztuki, co wymagało późniejszej dyskusji i analizy.
“Mistrz i Małgorzata” to niezwykłe doświadczenie teatralne, które wywarło na nas ogromne wrażenie.
Dziękujemy za niezapomniane przedstawienie i inspirację do dalszych dyskusji.


Małgorzata Nowak-Zwolińska – wychowawca klasy

Skip to content