Nowoczesna automatyka przemysłowa
24/11/2023
Wycieczka klasy 4M do firmy KBA

W dniu 22 listopada klasa 4M pod opieką pani Agaty Hetmańskiej i pana Marka Wilk wzięła udział w wycieczce do firmy KBA automatic. Wycieczkę została przygotowana przez panią Beatę Kresan – szkolny doradca zawodowy.

Firma KBA projektuje i realizuje nowoczesne układy automatycznego sterowania opierając się na rozwiązaniach i standardach największych koncernów. Kompleksowo projektuje układy sterowania i automatyki w branży motoryzacyjnej, chemicznej, energetycznej w logistyce i innych.

Wycieczka po firmie rozpoczęła się prezentacją multimedialną, w której zostały zaprezentowane i omówione kierunki w których firma się specjalizuje. Następnie klasa podzielona była na dwie grupy i pod kierunkiem pracowników firmy oprowadzona po halach w których są prowadzone badania nad zleconymi projektami. Zobaczyliśmy gniazda robotów przemysłowych, które zajmowały się sortowaniem paczek, profesjonalne szafy koksownicze z zabezpieczeniami prądowymi, falownikami i sterownikami PLC różnych firm. Mieliśmy okazję przekonać się jak działają układy SAFETY, które realizowały różnego rodzaju zabezpieczenia układów automatyki znajdujące zastosowanie w rzeczywistych układach przemysłowych. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się kamera 3D, która służyła do badania np. parametrów paczek na sortowni.

W czasie przerwy połączonej z poczęstunkiem w luźnej dyskusji uczniowie mieli okazję zadawać pytania pracownikom firmy.Marek Wilk – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Skip to content