O polskim kandydacie do Oscara 2024
27/11/2023

Najstarsze klasy naszego Zespołu Szkół miały możliwość obejrzenia w kinie Helios animowanej adaptacji filmowej wybitnego dzieła.
Prawie 100 lat temu Akademia Szwedzka nagrodziła Władysława Stanisława Reymonta Literacką Nagrodą Nobla za powieść „Chłopi”. Doceniła uniwersalizm utworu, który odnosił się do fundamentalnych kwestii życia, przemijania, śmierci, pracy, relacji międzyludzkich oraz przybliżał realia życia społeczności wiejskiej.
Film imponującą formą wizualną, zachwycającą muzyką i historią połączoną ze światem wartości współczesnego młodego pokolenia uzmysławia ponadczasowość powieści, dała możliwość pogłębionego spojrzenia na lekturę, ale również na samego siebie. Daje także sposobność do rozmowy o tym co wspólne. Może warto w ten zimowy czas znaleźć chwilę, aby porozmawiać z rodzicami i dziadkami? Oni też znają ten tekst!


Danuta Stankiewicz – nauczyciel języka polskiego

Skip to content