Pożegnanie absolwentów rocznika 2019-2024. „Ale to już było i nie wróci więcej”
29/04/2024

26 kwietnia 2024 r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu odbyła się uroczysta akademia szkolna pożegnania pierwszego rocznika absolwentów zreformowanego 5 letniego technikum i branżowej szkoły II st. Uroczystość, której towarzyszył odpowiednio podniosły charakter z uwagi na rangę akademii jaką było spotkanie tegorocznych absolwentów z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami, pedagogami oraz zaproszonymi z tej okazji rodzicami i gośćmi.
Dyrektor szkoły Bogusław Januszko w swoim wystąpieniu nawiązał do historii szkoły oraz własnej uroczystości zakończenia nauki w Naszym technikum równo 40 lat temu czyli w roku 1984. Zwracając się do młodzieży podkreślił ważność edukacji w nowej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, w której coraz większe znaczenie mają posiadane wiadomości, umiejętności i sprawności zawodowe. Wskazał na konieczność determinacji młodych ludzi, wchodzących w odmienną od szkolnej rzeczywistość, nowe realia dalszej edukacji a także życia i pracy zawodowej, w pokonywaniu wyzwań stawianych przez współczesność a także czerpania radości z odnoszonych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Oczywiście w swoim stylu nie zapomniał o cytatach myśli filozofów i poetów, które zadedykował absolwentom.
Następnie Dyrektor z wychowawcami klas wręczyli tegorocznym maturzystom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauczaniu – świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, a na ręce rodziców złożyli listy gratulacyjne. Wśród absolwentów wyróżnionych znaleźli się również tacy, którzy reprezentowali z sukcesami szkołę na mistrzostwach, zawodach i olimpiadach uzyskując znaczące wyniki w klasyfikacji ogólnokrajowej w branży samochodowej oraz języka angielskiego, tym samym promując szkołę i tworząc jej pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym i na niwie krajowej.
Prowadzeniem i częścią artystyczną akademii zajęła się klasa 4 AS z wychowawcą Sandrą Leś, przedstawiając scenki z satyryczne z „przyszłego” życia szkolnego uczniów, prezentację multimedialną fotografii z lat dziecięcych absolwentów oraz klasycznie recytowała wiersze tematyczne.
Akademię zakończył Dyrektor, na którego wezwanie „Czołem Absolwenci” odpowiedziano gromkim „Czołem Panie Dyrektorze”. Dreszcz emocji któremu towarzyszył dynamicznie i głośno wyartykułowany odzew młodzieży zapewne zapadnie w ich pamięci z pewną nutą żalu w myśl słów piosenki będącej motywem przewodnim akademii „Ale to już było i nie wróci więcej…”


Sandra Leś, nauczyciel

Skip to content