Salon Wiosenny 2023
20/06/2023

Galeria Sztuki Współczesnej jest miejscem dobrze znanym paru pokoleniom naszych uczniów, gdyż przez wiele lat zjawialiśmy się w niej by obejrzeć World Press Photo – najważniejsze zdjęcia prasowe światowych fotografów. Czas jednak na nowe propozycje artystyczne.

       Korzystając z chwili wytchnienia po zdobyciu wszystkich ocen, w kilku ostatnich dniach klasy 2M, 1A i 1D odwiedziły galerię. Tym razem mogliśmy zapoznać się z wystawą (jednej z klas udało się nawet z oprowadzeniem) ukazującą najciekawsze prace opolskich artystów powstałe w ostatnim czasie. Salon Wiosenny daje możliwość poznania różnorodnych dzieł sztuki – obrazów, rzeźb, ale również sztandarów, instalacji i filmów. Dotyka ważnych współczesnych problemów.

        Warto na nim być, zjawimy się za rok i sprawdzimy co nowego!

Danuta Stankiewicz – nauczyciel języka polskiego

Skip to content