Sukces naszego modelarza w Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych
25/06/2024
To już kolejne zawody, po zeszłorocznym Finale Pucharu Polski, w których Grzegorz Lichtenberg-Kokoszka, uczeń drugiej klasy mechatronicznej, odniósł ogromny sukces zajmując czołowe lokaty. W odbywających się w tym roku, w czerwcu, LXIX Mistrzostwach Polski Pływających Modeli Redukcyjnych Grzegorz zdobył pierwsze miejsca w klasach: F4B i F4A junior, drugie miejsce w klasie F2B junior oraz trzecie miejsce i tytuł II – vice Mistrza Polski w klasie F2A junior. W mistrzostwach na akwenie Różanej Doliny rywalizowało 50 modelarzy z całej Polski prezentując modele, które są pływającymi kopiami statków i okrętów. Zawodnicy prezentowali modele redukcyjne, które odzwierciedlają istniejące jednostki pływające. Modele oceniane były nie tylko za techniczne wykonanie modelu, ale także za precyzję pływania, gdzie musiały pokonać specjalny tor. Satysfakcja z tak wysokich lokat jest nagrodą za wiele godzin spędzonych przy wykonaniu modeli. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marzena Skrzyniarz

Skip to content